Країна басків готується до мітингу за незалежність

Більше 30 годин знадобилось іспанським рятувальникам, що дістати з-під завалів автомобіль, а з нього – тіло загиблого громадянина Еквадору. Це друга жертва теракту у мадридському аеропорту «Барах ас», який повністю зруйнував 30 грудня 5-поверхову будівлю автостоянки. Обидва загиблих – громадяни Еквадору. Їх сім’ям буде сплачено компенсацію у розмірі 240 тисяч євро. Сьогодні в Мадриді пройде траурна церемонія.

Влада вважає, що за терактом стоїть баскське сепаратистське угрупування ЕТА, з політичним крилом якої прем’єр-міністр Іспанії Хосе Луіс Родрігес Сапатеро почав контакти в рамках мирного переговорного процесу. Зараз уряд заявив про їх припинення, але сам Сапатеро сказав, що не полишає сподівання на мир.

З різкою критикою самої можливості переговорів з «терористами ЕТА» не раз виступала опозиційна Народна партія. Сьогодні зайвий оптимізм уряду в цьому питанні засуджують і однопартійні Сапатеро. У найближчі 10 днів керівник уряду Іспанії має намір виступити у парламенті з приводу ЕТА та результатів розслідування обставин теракту в Барах асі. Спостерігачі називають дивним той факт, що члени угрупування не виступили з традиційною заявою про припинення перемир’я, повідомляє Майдан.

Водночас у самій Іспанській Країні басків, за незалежність якої борються сепаратисти ЕТА, за останні 2 тижні виявлено загалом близько 230 кг вибухівки. Ночами молодь влаштує погроми держаних установ, палить банкомати та автомобілі. На вулицях Сан-Себастьяна звучать заклики до проведення мітингу за незалежність Країни басків і за амністію ув’язнених членів ЕТА. Мадридський суд дозволу на проведення мітингу не дав.

НП

Published on 9 January 2007