По Хрещатику зі смолоскипами на честь Степана Бандери

1 січня в Києві пройшла смолоскипна хода, присвячена 98-й річниці з дня народження Степана Бандери.

О 18-й годині учасники ходи зібрались біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Відбувся короткий мітинг, після чого вишикувались у колонну. Попереду портрет Степанові Бандері та великий державний прапор України. Далі колона учасників зі смолоскипами та прапорами. Окрім державних та прапорів УПА були прапори УНА-УНСО, ВО “Свобода”, ГО “Патріот України”, Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Української Консервативної Партії, повідомляє Народний Оглядач. Серед учасників ходи було видно людей з атрибутикою КУНу, хулз Динамо-Київ. Загалом у ході взяли участь біля 400 чоловік. Приблизно 80% учасників – молодь до 30 років.

Колона пройшла бульваром Шевченка до Бессарабського ринку, далі Хрещатиком. Рівно о 19:00, разом з боєм годинника на будинку профспілок, колона вийшла на Майдан Незалежності. Колона зупинилась, організатори сказали кілька слів у мегафон. Зокрема: “Два місяці тому Петро Симоненко з піною у рота запевняв, що бандерівці ніколи не пройдуть Хрещатиком. А ось бачимо, бандерівці організованою колоною пройшли Хрещатиком, і ніхто й не намагався їм перешкодити”. Учасники ходи заспівали гімн України, після чого рушили на Європейську площу і далі вздовж вулиці Грушевського. Зупинялись біля Кабміну, де на першому поверсі горіли вікна, та біля готелю поряд з Верховною Радою (саме там живе чимало депутатів). Проскандували “ОУН-УПА – державне визнання”.

Далі колона рушила до станції метро “Арсенальна”, вулицею Мазепи до площі Слави, далі Дніпровським узвозом до Аскольдової могили. Біля пам’ятного знака Героям Крут хода зупинилась. Пройшов короткий мітинг-реквієм. Учасники знову заспівали гімн України. О 20:30 захід закінчився. Учасники організовано розійшлись.

НП

Published on 3 January 2007