Вибух в Мадриді – уряд імперії звинувачує ЕТА

Автомобіль у мадридському аеропорту підірвало баскське сепаратистське угрупування ЕТА і, таким чином, перервало перемир’я, заявляє уряд Еспанії. В результаті вибуху автомобіля на стоянці біля четвертого терміналу аеропорту «Барах ас» принаймні 4 людини отримали поранення, - повідомляє ВВС.

«Цей напад перериває 9 місяців, які пройшли без акцій насилля зі сторони ЕТА», - заявив міністр внутрішніх справ Еспанії. За його словами, прем’єр-міністр пізніше виступить, щоб сказати: «насилля та діалог несумісні у демократичному суспільстві».

Офіційні особи заявляють, що ЕТА взяла на себе відповідальність за вибух, але еспанський уряд не виходить з мирних переговорів з сепаратистами.

Польоти з терміналу, де стався вибух, перервані. Інші термінали аеропорту «Барах ас» працюють у звичному режимі.

Про вибух поліцію попередив по телефону невідомий і заявив, що він представляє баскське сепаратистське угрупування ЕТА. Людей з термінала аеропорту завчасно евакуювали.

ЕТА веде боротьбу за створення незалежної держави басків Еускаді на півночі сучасної Еспанії та півдні Франції. У березні, після чотирьох десятиріч збройної боротьби, його представники оголосили, що будуть притримуватись режиму припинення вогню.

НП

Published on 2 January 2007