Українціям - депортація, корейцям - українські землі

Україна готова вирішити проблеми з громадянським і соціальним статусом етнічних корейців, які проживають на її території. Про це заявив Президент України Віктор Ющенко на прес-конференції в Сеулі.

За словами Глави держави, нині в Україні проживає близько 20 тисяч етнічних корейців з невизначеним громадянством, що тягне за собою невизначений соціальний статус. В. Ющенко наголосив, що надання таким особам українського громадянства – одна з ключових можливостей врегулювати це питання в межах українського законодавства.

Президент повідомив, що Посольство Республіки Корея в Україні та українське Посольство в Кореї спільно з Міністерством закордонних справ України найближчим часом почнуть розглядати це питання.

В. Ющенко також відзначив, що від початку свого перебування на посту Президента він задовольнив усі прохання представників корейської меншини з приводу набуття українського громадянства, повідомляє Народний Оглядач.

При цьому Глава держави не виключає, що прискорити вирішення подібних питань можна, залучивши до співпраці корейські інституції. «Офіційні клопотання Сеула допомогли б у вирішенні цієї проблеми», – сказав він.

В. Ющенко також висловився за впровадження освітніх програм для корейців, які проживають в Україні. Йдеться, наприклад, про заснування недільних шкіл та підготовку фахівців на базі національних університетів.

За його словами, під час зустрічі з представниками корейських ділових кіл йшлося про можливість заснування в Україні спільних підприємств на територіях, де компактно проживають корейські громади. Це дасть змогу створити для них нові робочі місця. «Від вирішення цих питань залежатиме й подальший соціальний статус цих людей», – наголосив Президент.

Рішення Президента дивує своїм змістом. Так в Україні створиться прецедент для надання громадянства будь-якій іншій нації, якщо корейці, зможуть вільно отримування права та привілеї для проживання на нашій території. З проханням звертатимуться інші етноси. Так при кожного закордонному візиті може скластися ситуація приймання таких рішень. Як можна говорити про збереження генофонду української нації, якщо скрізь емігранти.

НП

Published on 23 December 2006