В Естонії закрита газета за критику знесення пам'ятника радянському воїнові

Правляча партія естонського парламенту закрила газету "Право і правда" за критику наміру прем'єр-міністра країни знести пам'ятник Воїнові-Визволителеві в Талліні.

Видання виходило під логотипом партії Центру. У червні вона передала право користування торговою маркою "Право і правда" Фонду Юрі Вільмса, який, на думку попередніх власників, "почав зловживати цим правом". Річ у тому, що в останньому номері газети була опублікована стаття, в якій журналісти звинуватили прем'єр-міністра Естонії Андруса Ансіпа у розпалюванні громадянської війни, повідомляє Народний Оглядач.

"Історичний екзерсис пана Ансіпа чітко продемонстрував, що він, подібно до Марту Лаару і Трівімі Веллісте (депутати парламенту від націонал-радикальної партії - "ГПУ") не вважає перемогу над Гітлером такою вже важливою подією. Можливо, він, навпаки, шкодує про те, що Естонія так і не стала складовою частиною Третього рейху", дослівно йдеться у статті.

Видання відзначило, що Ансіп несподівано навіть для багатьох своїх соратників узявся воювати з "Бронзовим солдатом", який для когось є пам'ятником визволителю Талліна від німецьких фашистів - радянському воїнові, а для когось - пам'ятником солдатам всієї антигітлерівської коаліції.

Газета також написала, що "небезпечні ігри з цим пам'ятником викликають гостру реакцію у російського населення". Цим, на думку журналістів, також користуються радикали. Якщо праві сили прийдуть до влади, Естонії загрожує громадянська війна, йдеться у статті. "Право і правда" також опублікувала карикатуру, на якій Андрус Ансіп і Март Лаар зображені у формі солдатів СС.

НП

Published on 22 December 2006