Шабаш україноненависників на Одещині

22 грудня Одеська обласна рада ухвалила звернення до Президента та Верховної Ради України, у якому закликає не визнавати вояків ОУН-УПА борцями за незалежність України і не прирівнювати їх до ветеранів "великої вітчизняної" війни.

Згаданий проект рішення був підготовлений і внесений на голосування фракцією Наташі Вітренко „Народна опозиція”.

Депутати Одеської обласної ради вважають, що спробою реабілітувати вояків ОУН УПА „Президент не консолідує суспільство, а сприяє його розколу”. Вони вимагають не допускати ухвалення будь-яких рішень про розширення категорії громадян, які прирівнюються до учасників Другої світової війни.

За ухвалення згаданого рішення проголосували 87 депутатів і лише п’ять народних обранців були проти. Ще троє утрималися.

Лідер Одеської організації Братства вояків ОУН УПА Михайло Перегінчук засудив рішення депутатів Одеської обласної ради і назвав його таким, що „провокує протистояння у суспільстві”.

«Одеські обласна і міська ради не мають компетенції на ухвалення подібних рішень. Це прикро. Ми будемо протестувати і вже готуємо з цього приводу власну заяву. Я вважаю, що це є проявом загального наступу комуністичних сил, до яких нині приєдналися соціалісти і Партія регіонів”, сказав Михайло Перегінчук.

Проект рішення про неприпустимість визнання вояків ОУН УПА минулого місяця розглядала сесія Одеської міської ради, але не був підтриманий більшістю депутатів.

Ігор Столяров

Published on 22 December 2006