Уряд Еспанії боїться назвати речі своїми іменами

Еспанський уряд не підтвердив, але і не спростував офіційно інформацію баскської преси про секретні переговори між делегатами кабінету міністрів та представниками баскського сепаратистського угрупування ЕТА. Про те, що еспанський уряд виступив у переговори з ЕТА, повідомила сьогодні газета «Коррео баско» без посилання на певне джерело, повідомляє Майдан з посиланням на «Євроньюз».

Під час виступу перед журналістами, міністр внутрішніх справ однієї з останніх європейських імперій королівства Еспанія Альфредо Перес Рубалкаба старанно уникав конкретних формулювань: «Процес знаходиться на попередній стадії і уряд не змінив свого ставлення на більш чи менше песимістичне порівняно з періодом двотижневої давнини. Зараз ми знаходимось на попередньому етапі і нам слід уважно та акуратно іти далі». Те, що урядовець не називає конкретних домовленостей, може означати чергові поступки борцям за незалежність Басконії або ж фактичне припинення переговорів.

Прем’єр-міністр країни Хосе Луіс Роддрігес Сапатеро призначив на цю п’ятницю одну з рідкісних зустрічей з лідером консервативної опозиції Мар’яно Рахоем – поки невідомо чи буде оголошено під час її проведення про хід врегулювання з ЕТА. Консерватори виступають проти будь-яких переговорів з басками без попередніх гарантій роззброєння угрупування ЕТА.

ЕТА заявило про припинення нападів на представників офіційної влади ще у березні 2006 року, однак продовжила нагадувати про свої вимоги дрібними вибухами та підпалами.

І представники баскського національно-визвольного руху, і чинна імперська влада розраховують знайти компроміс шляхом діалогу. Прибічники незалежності Еускаді (країна басків) вимагають, зокрема, легалізації політичного крила ЕТА – партії Батасуна.

За 38 років терористичних актів, організованих ЕТА, загинуло близько 850 осіб, переважно представників еспанської жандармерії та адміністрації.

Крім Еускаді у складі Еспанії досі перебуває Каталонія. Обидві національні провінції протягом 20-го століття добились широкої автономії у складі еспанської держави.

НП

Published on 21 December 2006