З ініціативи Євгена Гірника оренда нерухомості стала простішою

20 грудня Верховна Рада України підтримала законопроект народного депутата України, заступника голови КУН Євгена Гірника «Про внесення змін до Цивільного Кодексу України щодо нотаріального посвідчення та реєстрації договорів найму будівель», повідомляє прес-служба КУН.

„Сьогодні нам вдалося спростити й удосконалити законодавство, що регулює оренду нерухомості в Україні,” — заявив Євген Гірник, коментуючи ухвалення законопроекту.

Народний депутат пояснив, що „раніше договори оренди нерухомості, укладені терміном на один рік і більше, підлягали обов’язковому нотаріальному посвідченню і державній реєстрації, а це створювало незручності орендарям і завдавало їм додаткових матеріальних витрат”. „Відповідно до ухваленого законопроекту тільки ті договори, які укладаються від 3 і більше років, підлягають нотаріальному посвідченню,” — наголосив Євген Гірник.

За його словами, завдяки цим змінам Цивільного Кодексу підприємці зможуть зекономити не лише час, а й оборотні кошти, адже ставка державного мита за оформлення договорів оренди приміщень зменшена з 1% до 0,01% від суми орендних платежів за весь термін дії договору.

„Таким чином, ми не словом, а ділом підтримали малий і середній бізнес,” — підкреслив народний депутат.

НП

Published on 21 December 2006