Хмельниччина стала першим регіоном у центральній Україні, який на офіційному рівні визнав ветеранів ОУН-УПА борцями за волю та незалежність України

Депутати Хмельницької обласної ради 20 грудня проголосували за визнання на території Хмельницької області вояків ОУН-УПА воюючою стороною у Другій світовій війні, повідомляє прес-служба КУН. „За” проголосував 53 депутат із 79 зареєстрованих у залі. Рішення передбачає надання ветеранам ОУН-УПА таких самих пільг на території області, як і ветеранам великої вітчизняної війни.

„Це рішення можна назвати історичним, оскільки Хмельниччина стала першим регіоном за Збручем, який на офіційному рівні визнав ветеранів ОУН-УПА борцями за волю та незалежність України”, — наголосив депутат облради від КУН Микола Янчук.

„Прийняття цього рішення було непростим, оскільки окремі представники Партії регіонів та Блоку Литвина виступили проти і намагалися не допустити його ухвалення. Але те, що Хмельницька облрада ухвалила-таки це рішення, є ознакою патріотизму більшості депутатів, а також усвідомленням ролі ОУН-УПА у визвольній боротьбі за українську національну державу”, — підкреслив депутат облради.

НП

Published on 20 December 2006