Ярослав Іляш: наша відповідь буде жорсткою

Сьогодні, 20 грудня, вранці був зруйнований пам’ятник воякам УПА у Молодіжному парку м. Харкова.

За словами голови Секретаріату Молодіжного Націоналістичного Конгресу Ярослава Іляша, "ця ситуація є наслідком реваншистських кроків уряду Януковича. Саме зараз реваншистам необхідно провокувати соціальні конфлікти, ігноруючи при цьому будь-яке норми закону, моралі та національної поваги".

"Замовники та виконавці цього злочину поставили себе поза законом та поза мораллю і наша відповідь буде жорсткою", - заявляє представник МНК. Він також нагадав, що "МНК і раніше вказував ЄСМ та іншим антиукраїнським організаціям на їхнє місце".

"Знищенням пам’ятника УПА у Харкові перейдено рубіж, за яким ми починаємо тотальне переслідування тих, хто глумиться над пам’яттю героїв ОУН-УПА".

Сьогодні Василь Богун, лідер Харківської організації Євразійського союзу молоді, заявив в телефонному інтерв'ю «Медіапорту», що його організація не брала участь руйнуванні пам’ятника УПА. Він вважає її провокацією. На місці злочину був знайдений прапор ЄСМ.

Пізніше на сайті ЄСМ ця організація заявила про те, що бере на себе відповідальність за руйнування пам’ятника.

За інформацією Інформцентру МНК, активісти ЄСМ мали досвід спілкування з активістами цієї націоналістичної організації: на початку 2005 року керівник ЄСМ в Україні Ігор Вознюк заявляв про погрози життю, 14 жовтня 2005-го (річниця УПА) та 4 листопада ("Русскій імперський марш") 2006-го кількадесят українофобів постраждали у Києві.

НП

Published on 20 December 2006