У Харкові вкрадено й знайдено пам’ятний знак УПА

У ніч на середу, 20 грудня, невідомі демонтували пам’ятний знак Українській Повстанській Армії, розташований у Молодіжному парку Харкова. Біля місця, де знаходився пам’ятний знак, видно сліди важкої техніки, на місці знаку встановлено прапор із символікою Євразійського союзу молоді, повідомляє Кореспондент.net.

Начальник управління взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи Харківської облдержадміністрації Олександр Нечипоренко, що у супроводі журналістів вранці 20 грудня відвідав парк, викликав міліцію. Нечипоренко повідомив про те, що зв’язався за телефононом з керівником ЄСМ в Україні Олександром Мединським, який заявив, що його організація не має відношення до події.

Пам’ятний знак УПА був встановлений у Молодіжному парку Харкова в 1992 році. Обласна рада Харкова 26 жовтня 2006 року 112-ю голосами підтримала депутатський запит до мера міста з пропозицією демонтувати всі пам’ятні знаки, пов’язані з діяльністю борців за незалежну Україну - ОУН і УПА.

Харківське обласне управління МВС відмовилось коментувати ситуацію, на власному сайті повідомивши про зникнення пам’ятника "УПА УНСО". Як повідомляє центр громадських зв’язків управління, "Під час огляду місця події правоохоронці знайшли сліди трактора. З’ясувалося, що вночі невідомі особи за допомогою трактора викопали невелику яму, в яку помістили пам’ятний знак, після чого закидали його землею. Наразі працівниками міліції приймаються відповідні заходи щодо встановлення осіб, причетних до даної пригоди".

"Крім цього, правоохоронцями спільно з представниками районного комунального підприємства протягом дня будуть здійснені необхідні заходи по встановленню пам’ятної споруди," – повідомляє обласна міліція.

Прес-служба Харківська міської ради відмовилась від коментарів.

НП

Published on 20 December 2006