Книжку про трипільську культуру видано за підтримки української громади

15 грудня 2006 року у Спілці письменників України відбулася презентація фундаментального дослідження етнолога і археолога Вадима Мицика, присвячена Трипільській цивілізації, повідомляє прес-служба ДП "Такі справи".

У книжці “Священна країна хліборобів”, виданій Університетським видавництвом “Пульсари” та видавничим і поліграфічним центром “Такі справи”, автор продовжує роботу, розпочату 1972 року з вивчення трипільських поселень у міжріччі Південого Бугу і Дніпра та околиць. На презентації відзначалося, що ця нова праця ще раз доводить, що то була протослов’янська держава, яку заснувала і розвивала місцева людність. Трипільська цивілізація проіснувала майже дві з половиною тисячі років і дала світу нову розвинену технологію життя – хліборобство, яке визначило розвиток людства на багато тисячоліть. Висловлювалась також думка, що уже 113 років, як відкрито Трипільську цивілізацію, але українська офіційна наука й досі не дала їй належної оцінки і фактично замовчує.

Книжка багато ілюстрована. Вона вийшла за фінансової підтримки української громади зі Швеції.

На рахунку археолога відкриття трьох ранньотрипільських поселень: Гребенюків Яр, Довжуків Куток, Антонівка. Вадим Мицик – автор ряду книжок, присвячених цій тематиці. Він заснував п’ять музеїв, зокрема, Музей історії хліборобства у райцентрі Тальне Черкаської обласі, яким завідує з 1985 року.

НП

Published on 18 December 2006