„Альбом українських церков” - свідчення злочину чужоземних поневолювачів

„Альбом українських церков”, (320 стор.) упорядкований Михайлом Поворозником, вийшов друком у Лондоні в 1988 році з нагоди 1000-ліття Хрещення України-Русі. Книга видана Українською видавничою спілкою як свідчення злочину чужоземних поневолювачів проти української культури. Нищення церков маємо розглядати не лише як руйнування релігійно-культових споруд, але насамперед як цілеспрямоване нищення цілого національно-культурного пласту нашої національної історії.

В передмові до книги слушно зазначається: „...вороги України, в намаганні підкорити наш нарід, а в останніх часах - його цілковито знищити або засимілювати, - так послідовно нищили і далі нищать наші церкви, щоб в той спосіб позбавити український нарід наймогутніших свідків його історичного буття. І багато, дуже багато було знищено святинь нашої духовності, часто шедеврів світового значення і вартості, а ці, що ще уціліли, є під загрозою повільного занепаду, бо окупаційні режими не приділяють належної уваги для їх збереження.”

„Видаючи Альбом частини українських церков Закарпаття, Лемківщини, Холмщини і Підляшшя, тобто окраїнних земель нашої Батьківщини,... прагнемо зберегти для історії це, що в умовах чужини можна було зібрати чи то з архівних матеріалів, а чи з оригінальних світлин недавнього часу. Належить звернути увагу, що на понад 200 світлинах українських церков, ані одна не повторюється своєю конструкцією-будовою, що свідчить про величезне багатство архітектурного мистецтва.”

Пропонована увазі читача книга – не лише оригінальний науковий історичний документ чи фотомистецький альбом. Це також книга-звинувачення і книга-пересторога. Зруйновані храми, замордовані священики, сплюндровані іконостаси та цвинтарі куди красномовніше і переконливіше свідчать про справжню безбожницьку, сатанинську сутність комуністичної теорії і практики, ніж лукаве загравання з релігійним електоратом червоних Симоненків, Вітренків і Морозів. Ні забуття, ні прощення катам українського народу.

Замовити книгу можна за адресою: 01034 м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9 пом. 4, телефон (044) 234-70-20, 246-47-83.

Василь Береза

Published on 18 December 2006