Миколай у тебе в серці

17 грудня в місті Харкові відбувалась досить незвична акція під назвою “Миколай у тебе в серці”. Близько 30 молодих людей в 5 районах міста дарували дітям цукерки, роздавали батькам листівки і розповідали про наближення Дня Святого Миколая.

Протягом п’яти годин кілька груп волонтерів встигли привітати не одну сотню дітей та їх батьків, підняти багатьом настрій, почути безліч гарних слів та побажань.

“Mайже всі щиро дякували і мало вірили в те, що ми не представляємо жодної організації, коли ми казали, що ми просто студенти-волонтери, дивувались. Казали, що у наc і так стипендії маленькі, а ми ще й цукерки роздаємо” – каже Наталка, учасник акції “Миколай у тебе в серці”. – "Виявилось, що багато батьків знають про таке свято і кожного року готують своїм діткам подарунки."

Також сьогодні діти недільної школи при Свято-Дмитрівському храмі перед батьками і гостями показали костюмовану виставу присвячену Дню Святого Миколая.

Вже другий рік поспіль в Харкові відбуваються подібні заходи, залучаючи все більше молоді, привертаючи все більше до себе уваги. З кожним разом все більше дітей та їхніх батьків відновлюють українські традиції, традиції наших дідів та прадідів.

Акція не носила жодного політичного характеру, не мала комерційної мети, не поширювала ідей жодної релігійної секти чи конфесії і є добровільною ініціативою студентів міста Харкова.

Про свято і Святого Миколая

Святий Миколай є одним із найбільш шанованих християнських святих, і особливо відомий як таємничий дарувальник. У православній церкві його називають також Миколаєм Чудотворцем; він є найшанованішим православним святителем.

Все почалося сімнадцять століть тому. Єдиний син у заможних батьків- християн, Миколай відмовляється від світського життя та присвячує себе служінню Богові і людям. Недалеко від нього в місті Патарі жив чоловік, який сильно розорився. Щоб вийти з дуже важкого матеріального становища, він вирішив скористатися честю своїх дочок-красунь. Миколай дізнався про це і тричі пробирався до їх убогої хатини, залишаючи кожного разу по мішку золота на придане для кожної з них... Так вперше він допоміг своїм багатством, врятувавши трьох дівчат від гріха.

З часом ставши єпископом міста Мірра ( тепер м. Демре, що у Туреччині), він не лише допомагав бідним, хворим, рятував несправедливо засуджених, але й творив дива. За легендою, він був здатний молитвою зупинити бурю на морі, тому й сьогодні вважається покровителем моряків. Чорноморські рибалки, виходячи на промисел, брали з собою образ Святого Миколая. Надзвичайно високо шанували цього Божого угодника запорізькі козаки.

Миколай боронить людей від стихійного лиха, і є покровителем дітей та студентів.

В Україні у ніч з 18 на 19 грудня в будинок, де живуть діти, непомітно приходить Миколай і кладе під подушку, а іноді у черевички сплячої малечі дарунки. І саме ті, про які мріяли слухняні хлопчики та дівчатка. А звідки ж знає Миколай, що кому потрібно? Напередодні чарівної ночі належить написати лист-прохання до Святого, покласти його на вікно і ... вірити у здійснення мрії.

А що ж чекає неслухняних дітей? Ну, таких в Україні геть мало. Але якщо і трапляються, то їм дістається різочка, але тоненька і недовга. А якщо мама й тато попросять Миколая, то попри різочку Святий все ж покладе бодай цукерок. Важливо щоб діти не переставали вірити в казку, здійснення дитячих мрій.

Прес-служба ХОО Молодіжного Націоналістичного Конгресу

Published on 18 December 2006