Телебачення здатне розділити державу

Фландрія оголосила про свою незалежність, король втік, єдиної Бельгії більше не існує – з таким екстреним повідомленням вийшло в прямий ефір вчора ввечері державне телебачення Бельгії RTBF. Новина про розпад держави - лише жарт журналістів, метою якої було привернути увагу глядачів до внутрішньополітичних проблем країни. Однак правдоподібність інформаційного випуску змусила 89% глядачів повірити, що мова йде про реальну подію – голосування парламенту Фландрії про відокремлення цього регіону від Бельгії, повідомляє Майдан.

Екстрені випуски новин супроводжувались прямими включенням з інтерв’ю відомих політичних та громадських діячів, які теж повірили у те, що Бельгія розпалась і давали свої коментарі з цього приводу. Можливість поділу Бельгії на етнічно голландську Фландрію та етнічно французьку Валлонію обговорюється давно.

В інтерв’ю бельгійським газетам керівники уряду та деяких політичних партій назвали жарт державного телеканалу «безвідповідальним» та заявили, що це не підніме авторитет RTBF. Однак керівництво телеканалу виступило на захист журналістів та заявило, що "ця качка дозволила уявити собі наслідки кроку, до якого закликають сепаратистські рухи Бельгії".

Довідка: Фландрія є голладською етнічною землею, яка зараз перебуває у складі штучного державного утворення під назвою "Бельгія". Крім Бельгії проблеми з національними утвореннями мають старі імперії Франція (північ Еускаді - країни басків), Еспанія (Еускаді, Каталонія), Велика Британія (Північна Ірландія, Шотландія), Російська Федерація (Ічкерія, Дагестан, Інгушетія, Татарстан, Башкортостан, фіно-угорські країни тощо).

НП

Published on 14 December 2006