Юрій Борець - приклад незламної жертовності

Провід Організації Українських Націоналістів ділиться сумною звісткою з членством Організації та українською громадою, що 12 грудня 2006 року на 85 році життя, в Австралії після довгої тяжкої недуги відійшов у вічність визначний Українець, довголітній член Організації Українських Націоналістів, булавний Української Повстанської Армії Юрій Борець - „Чумак”.

Юрій Борець народився 26 березня 1922 року в селі Лубно на Перемищині, в патріотичній українській родині. Ще під час навчання в школі вступає в ряди підпільної Організації Українських Націоналістів.

Більшовицька, а згодом і німецька окупація Західної України показали, що як комуністичний, так і націонал-соціалістичний окупант мають одну мету – поневолити український народ. На захист населення стала Українська Повстанська Армія (УПА), в лави якої вступив Юрій Борець – згодом булавний УПА „Чумак”. За завданням Головного Штабу УПА сотня „Громенка”, в якій перебував Юрій Борець, пробивається на Захід, щоб розказати вільному світу про національно-визвольну боротьбу українського народу з окупантами.

Опинившись в Австралії, Юрій Борець стає відомим підприємцем, меценатом, публіцистом та письменником. Автор книг: „УПА у вирі боротьби”, „Рейд без зброї”, „З найкращими”, „Шляхами лицарів Ідеї і Чину”, „За Україну, за її волю” та „Слово до молоді”, „Боротьба з двоголовою гидрою”, „Незборимі русичі-українці”, „Боротьба ОУН і УПА за Українську Державу”. Ці видання багато зробили для усвідомлення українського загалу, для поширення правди про нашу історії та національно-визвольні змагання українців.

Довгі роки усі свої зусилля Ю.Борець вкладав у патріотичне виховання української молоді, щедро підтримував науково-дослідницькі та видавничі ініціативи в Україні. Славної пам’яті Юрій Борець користувався великою повагою та щирою вдячністю серед української патріотичної громадськості, серед ветеранів УПА, членства молодіжних патріотичних організацій, митців, інтелігенції.

В останніх роках свого життя ініціював та фінансував створення художнього фільму про УПА „Залізна сотня”, роль якого у відновленні правди про УПА важко переоцінити.

Юрій Борець залишив у глибокому смутку дружину Таню та всю родину, побратимів з лав ОУН-УПА, друзів та близьких в Україні та діаспорі.

Нехай земля Австралії буде Йому легенькою.

Спи спокійно, дорогий друже Чумак!

Вічная пам’ять!

Слава Героям!

Андрій Гайдамаха, Голова Проводу ОУН

Published on 12 December 2006