Молодіжний «псевдопарламент» в Мурманської області

Давно в розумах молоді витала ідея створення представницького органу, через який можливий захист і відстоювання інтересів молодих мурманчан. У результаті восени цього року почалися перші кроки по розробці проекту майбутнього органу. Спочатку замислювалося охопити максимально широкий круг молоді: студенти, громадські, політичні, релігійні організації. Але, як показала практика, це черговий крок по створенню організації, що відстоює інтереси не молодого покоління Мурманського регіону, а вузьких політичних кругів, бажаючих взяти під контроль його активну частину.

Для забезпечення широкого спектру суспільних об'єднань представниками молодіжного відділення Національно-культурної автономії українців Мурманської області Союзом української молоді Мурмана була запропонована ініціатива на черговій конференції 8 грудня, що дозволяє закріпити мінімальне представництво від кожного суспільного напрямку (мінімум по одному представникові від релігійних, суспільних, політичних організацій і національних автономій з 32 парламентських місць). Але одним з керівників робочого засідання Костянтином Сомовим (одним з керівників партії «Родина») було заявлено: «Давайте не займатися маразмом!»

Перед черговим засіданням 8 грудня проходили збори робочої групи, де розробляли даний проект. На них була присутня величезна кількість молодіжних активістів, у тому числі і «молоді українці». Але коли розглядалися найбільш значущі питання у формуванні парламенту, частина людей просто не була повідомлена про ці збори. Що привело до ухвалення вигідних рішень на користь політичних сил, що займаються цим проектом (молодіжні відділення партії «Родина», «Єдина Росія» і дружні їм громадські організації).

Прес-центр Союзу української молоді Мурмана

Published on 11 December 2006