Тернопільська облрада закликає Харківську вжити заходів для збереження пам'ятників воїнам ОУН-УПА в Харківській області

Тернопільська обласна рада звернулася до Харківської облради із проханням вжити заходів для збереження пам'ятників воякам Організації українських націоналістів й Українській Повстанській Армії на території Харківської області.

Таким чином депутати облради відреагували на рішення своїх харківських колег про підтримку депутатського запиту представника КПУ в Харківській облраді Леоніда Стрижка щодо знесення пам'ятного знаку борцям за волю України, встановленого у Молодіжному парку Харкова.

„Ми з обуренням дізналися про підтримку VI сесією Харківської обласної ради 26 жовтня 2006 року депутатського запиту Стрижка Л.П. до Харківського міського голови Добкіна М.М. стосовно знесення пам’ятника борцям за волю України. Свідомо не зазначаємо назви цього запиту, оскільки вважаємо образливим і принизливим для української нації характеризувати воїнів Української Повстанської Армії та членів Організації Українських Націоналістів, як “поплічників гітлерівських окупантів” – йдеться у зверненні тернопільських депутатів.

Тернополяни зазначають, що ні УПА, ні ОУН не були “поплічниками” ні коричневого, ні червоного режиму, оскільки їхньою метою була вільна й незалежна Українська Самостійна Соборна Україна без поневолювача-окупанта, задля досягнення якої вони не шкодували свого життя.

„Шкода що ця тема, через незнання повної та об’єктивної інформації про боротьбу українського народу у ХХ ст., досі є подразником суспільної свідомості чим користуються окремі політичні сили намагаючись посіяти розбрат і сум’яття серед українців, переінакшити історію, зневажити героїв України, перешкодити консолідації та розвитку нації, встановленню історичної справедливості” – констатують депутати Тернопільської обласної ради.

„На Тернопільщині з великою повагою ставляться до пам’яті учасників національно-визвольних змагань. Шанують на Тернопіллі й меморіали солдатів та офіцерів, які в роки Другої світової війни воювали на стороні Радянської армії. Їх могили впорядковані та доглянуті, за упокій душ полеглих відправляються панахиди. Ми не воюємо з мертвими! Ми не торгуємо пам’яттю і совістю!” – сказано у зверненні.

Апелюючи до своїх харківських колег депутати Тернопільської облради просять не допустити наруги над історією та прийняти рішення про належне вшанування борців за волю України, про спорудження нових та збереження існуючих меморіалів на їх честь.

Крім того, Тернопільська облрада закликала Леоніда Стрижка відкликати свій депутатський запит.

Депутати також звернулися до мера Харкова Михайла Добкіна з проханням при розгляді запиту Стрижка Л.П. вимогами Конституції України, Указом Президента України № 879/2006 „Про всебічне вивчення та об'єктивне висвітлення діяльності українського визвольного руху та сприяння процесу національного примирення”, Фаховим висновком робочої групи істориків при Урядовій комісії з вивчення діяльності ОУН і УПА.

Як повідомив представник Тернопільської облради, ініціатива прийняття такого звернення виникла в середовищі міської організації Спілки Української Молоді в Україні, а підтримали її депутати з фракції КУН „Національний вибір”, які й винесли це питання на розгляд сесії обласної ради.

Олесь Рудик, Тернопіль

Published on 11 December 2006