ВЕЧІР В ОПЕРІ: ТРІУМФ ВИСОКОГО ДУХУ

1 грудня у галицькій столиці відбулась подія, на яку інтуїтивно ми всі давно чекали. Камерний сольний концерт "КОМУ ВНИZ" у стінах Львівської Опери на честь висунення гурту на здобуття Національної премії ім. Тараса Шевченка. Це той випадок, коли три великих імені пересіклись не випадково. Шевченко під пером "КОМУ ВНИZ", під струнами Горголевського - спіральне переплетення стихій у вихорі українського бароко. Тріумвірат краси як тріумф високого духу, повідомляє Святослав Вишинський.

Виступ належить до розряду тих, що стають класикою ще до власного втілення. Сукупність інгредієнтів дозволяє безпомилково розрахувати хід Великого Магістерію - діалектична залежність просторових та звукових форм приховує ключ до естетичної досконалості. Концерт "Ретроспектива", безперечно, є наймасштабнішим виступом "КОМУ ВНИZ" за всю історію існування гурту. Двадцять одна композиція за дві години земного часу. Пісні, які не виконувались протягом десятиліття - саме ті, які звучали завжди. "Fest der Schonheit", що став панорамним підсумком двох декад невпинного росту. Перепочинок на довгому шляху сходами Вавилонської вежі. Уступами Чистилища. Концерт, на який неможливо і, вочевидь, непотрібно писати рецензії. Немає змісту аналізувати, фрагментувати єдине художнє тіло, бавитись кісточками.

Те, що робить "КОМУ ВНИZ" - поза критикою у всіх контекстах. Двадцять років творчості сконцертовані-сконцентровані у дві години духовної Не має гурту, якому під силу перетворювати публіку на армію. Крізь політику-лірику-езотерику ті, "кому вниз", твердою ходою і залізним кулаком завойовують Небо.

Після виконання "Косаря" Андрій Середа сказав нам: "Наші серця - це ваші серця. Ми вже давно у цьому переконались". - Ні тіні сумніву. Навіть цього разу я вдарився об дзеркало. У прелюдії до "Шиви" лідер "КОМУ ВНИZ" нагадав, що, перш ніж розійтись світом, божественний Рама спустився на береги Дніпра.

Святослав Вишинський

Кому вниз

Published on 5 December 2006