КУН заявляє, що переслідування Олексія Івченка є помстою за відстоювання ним національних інтересів України в енергетичній сфері

Президія Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів прийняла заяву з приводу політичного переслідування голови КУН Олексія Івченка.

Конгрес Українських Націоналістів в заяві наголошує, що „переслідування голови КУН Олексія Івченка є нічим іншим, як політичною розправою над лідером опозиційної партії та соратником Президента, а також помстою за його боротьбу з тіньовими схемами всередині НАК «Нафтогаз України» і відстоювання національних інтересів України в енергетичній сфері”.

В заяві підкреслено: „Перебуваючи на посаді голови правління НАК «Нафтогаз України», Олексій Івченко послідовно і неухильно відстоював національні інтереси України. Так, у січні 2006 року, в умовах, коли з боку Кремля проти України було розгорнуто масштабну пропагандистську кампанію, саме завдяки зусиллям тодішнього голови правління НАКу було підписано тристоронню угоду між «Нафтогазом України», «Газпромом» і компанією «Росукренерго», яка забезпечила поставку природного газу в Україну за прийнятною ціною в 95 доларів за тисячу кубометрів. При цьому разом із ціною на газ для нашої держави зросла транзитна ставка для Росії територією України, а саме з 1,09 доларів до 1,6. Політичні шулери із антикризової коаліції замовчують той факт, що ця угода була підписана терміном на п’ять років без права в односторонньому порядку змінювати ціну на газ і транзитну ставку”.

Конгрес Українських Націоналістів вважає, що антикризова коаліція і уряд Януковича повинні дати відповідь українському народу на низку питань, зокрема „чому Україна прямує до повної енергетичної залежності від Російської Федерації в результаті підписання кабальної угоди на постачання газу Україні двома недержавними структурами — «Укргазенерго» і «Росукренерго» за ціною 130 доларів за тисячу кубометрів на кордоні з Україною, хоча залишається дійсною попередня угода? Чому українська держава відсторонена від безпосередньої участі в поставках і транзиті газу? Чому ціна газу для України збільшена, а транзитна ставка залишилась на попередньому рівні? Чому урядом Януковича не підписано щорічний міжурядовий протокол, в якому фіксується транзитна ставка і ціна на газ, до довготермінової угоди між урядами України і Росії до 2013 року? І врешті-решт, чого варта передвиборча обіцянка та запевнення Партії регіонів в значному зниженні ціни на газ для України через покращення стосунків із Росією після їх приходу до влади?”

В заяві Конгрес також наголошує, що „що безвідповідальні дії т. зв. антикризової коаліції в енергетичній сфері ведуть до банкрутства НАК «Нафтогаз України». Це призведе до встановлення цілковитого контролю Росії над газотранспортною системою України, що загрожує втратою для нашої держави економічної, а відтак — політичної незалежності”.

„Голова Конгресу Українських Націоналістів Олексій Івченко на посаді керівника НАК «Нафтогаз України» дбав як про енергетичну безпеку держави, так і про розвиток компанії. Зокрема, за 2005 рік «Нафтогаз» вперше став прибутковим з чистим прибутком 318,7 млн. грн, при тому, що попереднє керівництво НАКу, яке сьогодні знову очолює цю галузь, залишило компанію із 1 млрд. 534 млн. грн збитків. Окрім цього, у 2005 році «Нафтогаз» сплатив до державного бюджету 11,5 млрд. грн, що становило понад 10 % від загальних надходжень до держбюджету, тоді як у 2004 році «Нафтогаз» сплатив лише 3 млрд. грн. Такі відрахування НАКу в держбюджет у 2005 році забезпечили підвищення соціальних виплат населенню. Практично, за період керівництва Олексія Івченка НАК «Нафтогаз України» вперше став бюджетоутворюючим підприємством,” — сказано в заяві Президії Головного Проводу КУН.

Прес-служба Конгресу Українських Націоналістів

Повний текст заяви читайте тут: http://cun.org.ua/ukr/content/view/1465/32/

Published on 5 December 2006