До 100-річчя від дня народження Романа Шухевича та 65-ї річниці створення Української Повстанської Армії

Виконуючи рішення Проводу ОУН (революційної) – бандерівців щодо відзначення славних ювілеїв розроблено проект Національної Програми „Правда про УПА”.

Окремі пункти програми, а саме ініціювання прийняття рішень обласними радами про проголошення 2007 року Роком Романа Шухевича та Роком Української Повстанської Армії вже реалізуються через членів Організації - депутатів Депутатського Клубу Центру Національного Відродження імені Степана Бандери, що перебувають в національно-демократичних та націоналістичних партіях.

У зв’язку з тим, що проведення заходів та акцій в рамках Національної Програми „Правда про УПА” відбуватиметься на світовому рівні, цей проект та механізми реалізації буде обговорено Головою Проводу ОУН (революційної) Андрієм Гайдамахою з представниками української діаспори.

Програмою передбачається систематизувати та упорядкувати окремі дії українських організацій в Україні та за її межами для об’єднання та координації зусиль спрямованих на урочисте відзначення 100-річчя Головного командира УПА Романа Шухевича і 65 річниці створення УПА та нaлежне вшанування пам’яті героїв національно-визвольних змагань.

НАЦІОНАЛЬНА ПРОГРАМА „ПРАВДА ПРО УПА”
Програма розроблена на виконання Указу Президента №879/2006 „Про всебічне вивчення та об'єктивне висвітлення діяльності українського визвольного руху та сприяння процесу національного примирення”.

Метою реалізації програми є подолання існуючих в українському суспільстві негативних пострадянських стереотипів та офіційне визнання національно-визвольної боротьби ОУН-УПА.

Місце реалізації: Програма реалізується на території України та на території інших країн, у місцях компактного проживання українців.

Реалізація програми здійснюється у трьох сферах - політичній, соціальній та історико-інформаційній.
Політична сфера.
Завдання:
1. Прийняття закону України «Про статус учасників української національно-визвольної боротьби».
2. Запровадження офіційного відзначення 14 жовтня Дня Українського Війська.
Історико-інформаційна сфера.
Завдання:
1. Організація систематичного документування матеріалів з історії боротьби ОУН-УПА.
2. Стимулювання офіційних науково-освітніх закладів до вивчення боротьби ОУН-УПА.
3. Поширення серед представників органів влади та загалом українського суспільства об'єктивної інформації стосовно національно-визвольної боротьби ОУН-УПА.
4. Заохочування політичних, громадських організацій, окремих громадян, до сприяння та самостійного проведення відповідних історико-дослідницьких та інформаційних заходів.
5. Видання інформаційних матеріалів: буклетів, листівок, календарів, плакатів та їх поширення
6. Сприяння виданню та друк матеріалів (книг, брошур) присвячених національно-визвольним змаганням українського народу у ХХ столітті.
7. Сприяння реалізації проектів в літературному, образотворчому, музичному мистецькому напрямі, які присвячені висвітленню періоду національно-визвольних змагань та його учасників.
Соціальна сфера.
Завдання:
1. Створення бази даних ветеранів ОУН-УПА.
2. Надання необхідної соціальної підтримки потребуючим її ветеранам ОУН-УПА, із залученням органів державної влади і місцевого самоврядування та спонсорів.
3. Національно-патріотичне виховання молоді через залучення її до допомоги та вшанування українських героїв.

В політичній сфері реалізуються наступні заходи:
1. Організація запитів до Кабінету Міністрів стосовно здійсненої ним роботи на виконання Указу Президента №879/2006, а саме:
- розроблення разом із Національною академією наук України комплексу заходів на 2006 – 2007 роки, спрямованих на всебічне вивчення та об'єктивне висвітлення участі українців у Другій світовій війні, інших військових конфліктах XX століття, з передбаченням, зокрема:
- здійснення ґрунтовних наукових досліджень, проведення науково-практичних конференцій, міжнародних семінарів, круглих столів;
- видання історичної та науково-популярної літератури з цих питань;
- організації створення та демонстрацій науково-популярних фільмів і документально-публіцистичних передач;
- проведення відповідної роз'яснювальної та просвітницької роботи, зокрема в засобах масової інформації;
- розроблення разом із Національною академією наук України з урахуванням фахового висновку робочої групи істориків при Урядовій комісії з вивчення діяльності ОУН і УПА законопроекту про український визвольний рух 20 – 50-х років XX століття, статус і соціальний захист його учасників, з передбаченням в якому, зокрема, визнання діяльності організацій, які боролися за Українську самостійну соборну державу у 20 – 50-х роках XX століття, українським визвольним рухом.
2. Ініціювання рішень органів місцевого самоврядування про визнання 2006 р. „Роком Романа Шухевича та УПА” та про організацію і проведення урочистостей з нагоди ювілеїв на регіональному рівні.
3. Розробка проекту закону України „Про статус учасників українського визвольного руху”.
4. Проведення на місцевому рівні громадських обговорень законопроекту. За результатами громадських обговорень рекомендувати Президентові (і / або парламентським партіям) внести в парламент проект закону України „Про статус учасників українського визвольного руху”.
5. Ініціювання звернень громадських організацій та політичних партій (на всеукраїнському і місцевому рівні) до Президента і парламентських партій із аналогічним закликом.
6. Організація індивідуальних та колективних звернень громадян до окремих народних депутатів та депутатських фракцій із аналогічним закликом.

Інформаційна кампанія "14 жовтня - День Українського Війська!".
Метою кампанії є запровадження відзначення 14 жовтня Дня Українського Війська та скасування “Дня захисника Вітчизни” 23 лютого (колишнього „Дня Радянської армії”).
Завдання кампанії:
• пропагування серед громадськості інформації про традиційне відзначення усіма українськими військовими формуваннями 14 жовтня Свята Покрови Пресвятої Богородиці
• утвердження в громадській свідомості уявлення що ОУН-УПА, поряд з Українським козацтвом, Українськими січовими стрільцями, Армією УНР, Українською Галицькою Армією тощо, є одними з українських військових формувань, що вели національну-визвольну боротьбу за волю Українського народу.
Кампанія передбачає:
1. Проведення на місцевому рівні громадських слухань “День “захисника Вітчизни” чи захисників України?”. Рішення громадських слухань повинні містити рекомендації:
• місцевій раді – запровадити на своєму, місцевому рівні, офіційне відзначення 14 жовтня ДЗУ.
• Президентові України – скасувати своїм указом День захисника України 23 лютого і запровадити відзначення 14 жовтня Дня Українського Війська.
2. Ініціювання звернення місцевих громадських організацій та політичних партій до місцевих рад (обласних, міських, районних) із аналогічним закликом.
3. Ініціювання звернень громадських організацій та політичних партій (на всеукраїнському і місцевому рівні) до Президента із аналогічним закликом.
4. Розповсюдження листівки „14 жовтня - День Українського Війська!” На ній розмістити звернення до Президента, поштову та електронну адреси Секретаріату Президента, його електронних сайтів, і заклик звернутися туди та підтримати дане звернення.

Поза межами України в політичній сфері здійснюються наступні заходи:
1. Колективні та індивідуальні звернення українських громадських організацій до:
• Президента України - із закликом скасувати своїм указом День захисника України 23 лютого і запровадити відзначення 14 жовтня Дня Українського Війська.
• Президента України, парламентських партій та фракцій - із закликом прийняти закон України „Про статус учасників української національно-визвольної боротьби”.
2. Організація звернень відомих закордонних діячів політики, культури, мистецтва на адресу Президента та Верховної Ради України із закликами офіційно визнати національно-визвольний характер боротьби ОУН-УПА.
3. Проведення масових „Акцій солідарності з УПА” біля посольств, консульств та інших офіційних установ України.

В історико-інформаційній сфері здійснюються наступні заходи:
1. Історичний напрям:
- Організація запитів до Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук України стосовно здійсненої ними роботи на виконання Указу Президента №879/2006, а саме: о забезпечення всебічного та об'єктивного висвітлення у навчально-виховному процесі питань, що стосуються участі українців у Другій світовій війні, інших військових конфліктах XX століття, діяльності українського визвольного руху, зокрема діяльності Української повстанської армії, Української військової організації, Організації українських націоналістів, Української головної визвольної ради;
- використання досліджень вітчизняних учених щодо визвольної боротьби Українського народу у програмах загальноосвітніх та вищих навчальних закладів.
- Організація запитів до Міністерства культури і туризму України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій стосовно здійсненої ним роботи на виконання Указу Президента №879/2006 в справі оновлення музейних експозицій, які відображують події, пов'язані з українським визвольним рухом 20 - 50-х років XX століття, зокрема Другою світовою війною.
- Організація звернень студентів до керівництва середніх та вищих закладів освіти та Міністерства освіти України із закликами запроваджувати або розширювати викладання історії ОУН-УПА.
- Проведення презентацій Центру досліджень визвольного руху, його діяльності та видань по обласних центрах Центральної та Східної України з метою спонукання місцевих істориків до систематичного документування матеріалів з історії боротьби ОУН-УПА.
- Запровадження стипендій для дослідників історії ОУН-УПА (переважно зорієнтовано для досліджень діяльності ОУН-УПА на Центральній та Східній Україні).
2. Інформаційний напрям:
• Організація запитів до Державного комітету телебачення та радіомовлення України стосовно здійсненої ним роботи на виконання Указу Президента №879/2006, зокрема в справі забезпечення широкого висвітлення у засобах масової інформації заходів, спрямованих на консолідацію українського суспільства, дослідження ролі, місця та значення українського визвольного руху, встановлення історичної та соціальної справедливості, захист прав учасників українського визвольного руху.
• Публічне звертання до політичних, громадських організацій із закликом підтримувати реалізацію національної програми „Правда про УПА”.
• Підготовка та поширення серед представників органів влади та загалом українського суспільства об'єктивної інформації стосовно національно-визвольного характеру боротьби ОУН-УПА. Донесення вказаної інформації буде здійснюватися через електронні та друковані ЗМІ, а також шляхом виготовлення інформаційних матеріалів (буклетів, листівок, плакатів).
• Організація та проведення міжнародних наукових конференцій присвячених:
100 – річчю від дня народження Р.Шухевича
75 – річниці операції „Вісла”.

Організація та проведення основних масових заходів в Україні:
• Проведення 14 жовтня 2007 року масових „Акцій солідарності з УПА” в обласних центрах України та м. Києві
• Грантова програма „Правда про УПА”
• Теренова гра „Антонівці – Гурби”
• Організація та проведення на загальноукраїнському рівні Свята Героїв
• Проведення вишкільних таборів „Лисoня”, „Повстанська ватра”, молодіжних таборів в с.Сприня і на Фастівщині, рейдів його учасників територіями прилеглих областей з метою розповсюдження інформаційних матеріалів поміж населенням невеликих населених пунктів.
• Проведення VIII дитячо-юнацького фестивалю мистецтв „Сурми звитяги” та інших культурно-просвітницьких заходів, присвячених 100-річчю народження Р. Шухевича та 65-ій річниці створення УПА
• Організація туристичних маршрутів та проведення туристичних походів і екскурсій місцями бойових дій УПА
• Відзначення окремих ЗМІ та журналістів за регулярне поширення об'єктивної інформації про боротьбу ОУН-УПА чи етапи реалізації національної програми „Правда про УПА”.

В соціальній сфері реалізується соціальна програма „Шануй Героїв!”
Програма спрямована на соціальну підтримку та належне вшанування справжніх українських героїв – ветеранів ОУН та УПА.
Завдання програми:
1. Надання необхідної соціальної підтримки потребуючим її ветеранам ОУН та УПА.
2. Збереження спогадів та історичних матеріалів про учасників національно-визвольної боротьби ОУН-УПА.
3. Національно-патріотичне виховання молоді через залучення її до допомоги та вшанування українських героїв. Проект передбачає наступні заходи:
• Організація привітань і подарунків з нагоди Різдва, Великодня, Свята Героїв, Свята Покрови, днів народжень тощо.
• Організація провідування та медичного нагляду.
• Сприяння в отриманні належної соціальної допомоги від органів влади та місцевого самоврядування.
• Організація фінансової допомоги депутатами місцевих рад.
• Організація документування спогадів учасників національно-визвольної боротьби ОУН-УПА.

Календарний план заходів та акцій Національної Програми буде розглянуто та затверджено Пленумом ОУН (революційної) за поданням Світового Ювілейного Оргкомітету в січні наступного року.

Просимо всіх бажаючих долучитися до організації та
проведення урочистостей надсилати свої пропозиції до Світового Ювілейного Оргкомітету за адресою:
01034 м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9, Центр Національного Відродження імені Степана Бандери

Published on 4 December 2006