На Прикарпатті 2007 рік проголосять Роком головного командира УПА Романа Шухевича

В Івано-Франківській облдержадміністрації відбулося перше засідання організаційного комітету з підготовки відзначення в області у 2007 році 100-ліття з дня народження головного командира УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича (псевдо Тарас Чупринка). 100-річчя видатного українця святкуватимуть у день його народження 30 червня.

Оргкомітет розглянув та вніс до проекту плану ювілейних заходів пропозиції народного депутата, голови ІФОО КУН Євгена Гірника. Зокрема, пропозиції нардепа передбачають прийняття рішення облрадою щодо проголошення 2007 року на Прикарпатті Роком Романа Шухевича, встановлення пам’ятних знаків у селах Рогатинського району та в інших місцях, пов’язаних з іменем головного командира УПА, проведення тематичних занять у навчальних закладах, створення радіо- і телепередач, присвячених діяльності Романа Шухевича.

Заходи до ювілею передбачають благоустрій с.Тишківці, що на Городенківщині, та с.Пуків Рогатинського району, де безпосередньо був розташований штаб Романа Шухевича. Крім цього, Євген Гірник запропонував поновити туристичний маршрут «Кільце партизанської слави», облаштувати дороги до криївок у селах Старий Угринів, Бережниця, Грабівка, Дзвиняч.

Оксана ПРОЦЮК

Published on 30 November 2006