Заява Головної Булави Всеукраїнського Братства ОУН-УПА

Звертаємось до обласних державних адміністрацій та обласних рад шести областей – Волинської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Чернівецької, які визнали національно-визвольну боротьбу за незалежність України у 20-60-их роках минулого століття, про виконання указу Президента з цього приводу.

На 16 році Незалежності третій Президент України Віктор Ющенко перейшов Рубікон і зробив перший крок до «справедливості щодо учасників українського визвольного руху» та «зокрема, передбачити визнання діяльності організацій, які боролися за Українську самостійну соборну державу у 20-50-их роках ХХ-го ст.»

Ми, учасники національно-визвольного руху, які залишилися ще в живих, звертаємося до всіх владних структур вищеназваних областей і до всіх патріотів України з проханням ще раз прочитати Указ Президента України Віктора Ющенка «Про всебічне вивчення та об’єктивне висвітлення діяльності українського визвольного руху та сприяння процесу національного примирення» від 14 жовтня 2006 року, відчути серцем і душею заклик глави держави й долучитися до написання правдивої сторінки національної історії, яка творилася українським народом перед, під час і після Другої світової війни. Свідками цієї важкої та кривавої історії у кожному селі і місті, у кожному переліску і на полях, по узбіччях і полонинах Карпатських гір є сотні пам’ятних хрестів, каплиць, братських і символічних могил, меморіальних пам’ятників і комплексів. Все це народ створив і воздвиг своїм синам, своїм донькам за кров пролиту в боях з окупантами різних мастей.

Своїм указом Президент України постановляє і закликає заново переглянути цю сторінку історії на підставі висновку Урядової комісії істориків з вивчення діяльності ОУН-УПА, забезпечити на державному рівні її широке висвітлення ЗМІ і цим зробити другий крок до визнання ОУН-УПА.

Понад місяць пройшло з часу оприлюднення цього Указу, але про його виконання ніде й слова не чути. Чи не спіткає його доля низки інших указів, яких ніхто й не збирався виконувати? Аби запобігти цьому, Всеукраїнське Братство ОУН-УПА звертається до всіх політичних партій та громадських організацій патріотичного спрямування, до народних депутатів усіх рівнів, до національно свідомої молоді України з проханням підтримати нас, ветеранів УПА і допомогти спільно з владою проводити Указ в дію. Осередки Братства ОУН-УПА є в усіх областях України, тому запрошуємо до співпраці з нами на місцях, щоб спільно проводити заходи, які б сприяли встановленню історичної справедливості.

Керуючись Указом і беручи до уваги, що наступний 2007 рік є роком 65-річчя УПА, Братство рекомендує управлінням внутрішньої політики ОДА організувати впродовж року зустрічі з ветеранами УПА, тематичні наукові конференції, круглі столи, газетні публікації, радіо- і телепередачі не лише на місцевих, а й всеукраїнських каналах й інші заходи, які матимуть консолідуючий характер у мирній боротьбі за національні права українського народу. Просимо керівників місцевих телеканалів проводити щотижня почергово зустрічі з районним керівництвом Братства ОУН-УПА усіх районів шести областей.

Сподіваємось, що як український народ зумів у воєнні лихоліття силами ОУН створити УПА, організувати і підтримувати такий потужний національно-визвольний рух, то й тепер у незалежній Україні зуміємо створити масовий народний рух за визнання ОУН-УПА.

До праці, друзі! Слава Україні! Героям Слава!

Від Головної Булави
Всеукраїнського Братства ОУН-УПА,
голова ВБ ОУН-УПА
Михайло Зеленчук,
голова Братства ОУН-УПА Карпатського краю
Фотій Володимирський

Published on 30 November 2006