Місію ОУН ми вбачаємо у лікуванні наслідків колоніальної хвороби

Чат-конференція з головою Організації українських націоналістів (бандерівців) Стефаном Романівим на сайті ЗІК

Чат-конференція з головою Організації українських націоналістів (бандерівців) Стефаном Романівим на сайті ЗІК

[ Остап ] Минуле ОУН відоме. ОУН - це славні імена Бандери, Стецька, Коновальця та інших героїв. Видаються монографії, історичні розвідки. Якою зараз є ОУН, де діє, які завдання перед собою ставить? Врешті-решт, чому про сучасну ОУН так мало згадок у ЗМІ? Брак людей? ідей? Можливо, це повязано з політичною ситуацією в країні?

Коновалець, і Бандера, і Стецько будували Україну. ОУН сьогодні також будує Україну, гуртує навколо себе людей. Закликаємо Вас до співпраці!

ОУН - це не є політична партія. Це глобальний рух. Ми не думаємо про рейтинги, а про результати нашої праці. На відміну від політичних партій, які говорять про справи, які ще навіть не зробили, ми не потребуємо реклами за справи, які зробили.

[ українець ] Хто представляє в Україні Ваші інтереси. Чи для України це втрачена структура

В Україні є Тереновий провід, є різні громадські стуктури, які з нами працюють. Це, наприклад, Центр національного відродження ім. С. Бандери, Центр досліджень визвольного руху, молодіжні організації та багато інших структур. ОУН - це не втрачена стуктура, вона себе виправдала і продовжує робити свою справу.

[ Яник ] Кажуть що в Україні нема націоналістів у політиці. ті що були - продалися юлькам, вмер Рух. бо тарасюк - це не Рух. Де зараз КУН???? Хто вони? над чим працюють? Нема! Продажна Свобода - і тільки. Чому ви байдужі до того шо робиться в країні? хто за цей бардак візьме на себе відповідальність?

ОУН ніколи не була і не є байдужою до тих справ. Сьогоднішній стан у суспільстві є наслідком тяжкої колоніальної хвороби. Місію ОУН ми вбачаємо у лікуванні наслідків цієї хвороби. У вашому запитанні я бачу розпач, який є одним із ознак цієї хвороби. Якщо ви справді націоналіст - знайдіть своє місце і ставайте до співпраці з нами. Нагадую, що у нашому гімні є рядок "бо плач не дав свободи ще нікому".

[ Львів'янин ] Який приклад, а точніше яку державу з таким політичним устроєм, який відповідає вашій ідеології ви можете навести? Націоналізм, на мою думку є руйнівною силою для будь-якого сучасного суспільства.

Основою всіх держав є націоналізм. Устрій має вибрати сам український народ, а ми вважаємо, що влада має бути сильна та відповідальна.

[ * ] Скільки у вашій організації молодих людей, які підтримують ідеї? Маю на увазі, не таких, яких "викликають", коли треба десь плакати потримати, а дійсно підтримувачів розвитку ідею?

У Головному та у Теренових проводах ОУН є достатньо молодих людей, які приєдналися до нас з ідейних міркувань. Тому ми з надією дивимося у майбутнє.

[ Микола ] Слава Україні! П.Стефане, ідея та боротьба Степана Бандери - незалежна держава Україна - була адекватна тому періоду перерозподілу територій держав. Зараз триває т.зв. економічна війна. З огляду на вищевказане, запитання - яка програма встановлення незалежності держави України прийнята та відстоюється на даний час ОУН, як продовження боротьби славного С.Бандери? Дякую.

Наша стартегія є незмінною, а на сучасному етапі ХІІ Великий Збір ОУН виробив концепцію економічного націоналізму. Рішення Великого Збору будуть опубліковані у тижневику "Шлях перемоги".

[ Ігор Денисюк ] п. Стефане, ми про Вас надто мало знаємо. розкажіть трохи, будь-ласка. про себе, про свою родину. цікаво... Мій батько з Тернопільщини, а мама - з Штутгарту. Я одружений, маю двох дорослих дітей. Від молодих літ відвідував українську греко-католицьку церкву у Мельбурні, рідну українську школу. Я був головою осередку СУМ у Мельбурні, крайової управи СУМ в Австралії, є заступником голови світової управи СУМ, багаторічний голова української громади у Вікторії, голова Союзу українських органзіцій в Австралії, довголітній керівник української братської школи та голова шкільної ради. Зараз є геренальним секретарем Світового конгресу українців. Я є головою комісії з визнання Голодомору геноцидом проти українського народу, яка тісно співпрацює з Президентом України, МЗС, СБУ та Інститутом національної пам'яті. У рядах ОУН працюю довгі роки на різних посадах - крайових та світових.Маю вищу освіту. Очолював парламентську комісію багатокультурности у штаті Вікторія.

[ Олександр ] Як Ви мислите, чому бувшій партноменклатурі вдається одурювати український народ і далі ? Чи відчуваєте тут частку своєї провини. ( Не особистої, а ваших колег по організації). І банальне запитання , що робити далі норамльним людям? Як реалізувати себе серед сього царства брехніі та лицемірства? Дякую за відповідь. Усього найкращого!

Степан Бандера вчив членів ОУН, що потрібно будувати Україну навколо себе. Сьогодні ОУН повторює цю ж тезу всім українцям, які вважають сучасний стан в Україні не нормальним та хочуть його змінити.

[ Peter ] Державами - також Парламентські демократії. наша власна запозичена країна, Австралія, - парламентська демократія, заснована на Західній монастирській Церкві. Чому повинна Україна не також прийняти демократичну парламентську систему?

Жодна політична система не допоможе Україні, якщо її ключовим моментом буде безвідповідальність влади перед народом.

Ми є за сильну президентську владу і виступаємо проти конституційної реформи Медведчука, яка призвела до теперішнього безладу в країні.

[ Peter ] Конституційний суд наказав Ющенку тримати референдум на українському членстві НАТО. Як гарант української Конституції, чому не поступився Yushenko і чим є ваші голоси на Українському плебісциті на НАТО?

Медведчук, який був радником Президента Росії, подав у суд на Ющенка, щоби довести до розколу у суспільстві. Ми бачимо НАТО, як ефективну модель захисту держави на сьогоднішньому етапі.

[ Віталій ] Вітаю Вас пане Стефане в Україні. Як Ви думаєте,
1) чи потрібна Україні "Люстрація";
2) як Ви ставитеся до вчинку молодих націоналістів у Києві 30 червня 2009 року;
3) якби зараз були живі Євген Коновалець, Степан Бандера та Роман Шухевич, чи зуміли б вони витягнути Україну з сучасної "Руїни".

1. ОУН розробила програму деколонізації, яка включає у себе декомунізацію, дерусифікацію та люстрацію. Треба очистити владу від маріонеток Москви, комуністів та кучмістів.

2. ОУН схвалила цей вчинок. Офіційно позицію ОУН шукайте на Націоналістичному порталі. Люди, які знищуюють символи колоніального минулого, не мають морального гріха за собою, навіть якщо роблять це всупереч законам, які є наслідком колоніальної спадщини.

3. Можливо, у запитанні є відповідь, бо треба виховувати нових бандерівців, шухевичів та коновальців.

[ Українці в Аргентині ] Пане Стефане! Від імені Управи та всього членства Українського Культурного Товариства ПРОСВІТА в Аргентинській Республіці, вітаємо Вас із обранням на Голову Організації Український Націоналістів та бажаємо Вам завершення всіх мрій та бажань! Питання:
1) Яку ролу повинні відігравати суспільні товариства на еміграції?
2) Чи можете подати, із Вашої точки зору, загальний політичний образ – стан націоналістичного руху в України?

1.Збереження та розвиток української сутності і гідна репрезентація себе, як частини українського народу, включення у суспільне громадське життя країни свого перебування і у той же час бути невід'ємною часткою глобальної Української нації.

2. Найбільшою проблемою націоналістичного руху є втрата ідеологічних орієнтирів і припинення застосування ідеології, яку розробили наші великі попередники до сучасних всесвітніх та українських реалій.

[ українець ] Чи не важаєте Ви , що ОУН виконала свою місію, ввійшла в історію як організація перд якою наступні покоління будуть скидати капелюха і на сьогодні повинна розпуститися ?Боїмося , що сьогоднішні деякі члени ОУН можуть з святої абревіатури ОУН зробити , мяко кажучи, посьміховисько.

Ми вважаємо, що місія ОУН існує доти, доки живе українська нація. Українській нації завжди будуть потрібні люди, які готові жертовно працювати для неї у будь-яких історичних умовах.

[ патріот ] Яким на Ваш погляд повинен бути провідник ОУН сьогодні?

Він повинен розуміти "плюси" та "мінуси" структури і мати чітке бачення, як вона має розвиватися і яким шляхом іти. Провідник має дослухатися до думки активу організації. Членам Великого Збору сподобалася моя концепція "ОУН, як глобальної організації українців".

[ Микола ] Скажіть будь-ласка, чого прагне Ваша душа, Ваші мрії!

Мрію, щоб Українська Держава відповідала тим критеріям, за які віддали свої життя мільйони українців. Хочу, щоб Україна знайшла своє місце серед інших сильних держав.

[ лемко ] Чи можете Ви запропонувати свій рецепт (поради), як стати успішним і водночас порядним українцем-патріотом?

Будуйте Україну навколо себе! І залучайте інших до себе та до вивчення історії та сучасності України. Треба гордитися своїм українським походженням та його захищати у разі потреби.

[ Віталій (Крим) ] Як Ви бачите участь кримчан у відродженні української України та чи можна сподіватися патріотично налаштованим українцям Криму на активну співпрацю з ОУН? Дякую.

Не можна, а треба. Українські кримчани є невід'ємною частиною української нації, і все, чим ми можемо їм допомогти, ми зробимо. Однак, прикметою націоналіста є те, що він сам у кожній ситуації робить те, що потрібно для української нації. Ми знаємо, що серед українців Криму є націоналісти і сподіваємося від них реалізації цієї невід'ємної прикмети націоналіста.

Published on 15 July 2009