Леонід Завірюха

Богдан Тицький: ми - націоналістична організація, а не гурток художнього мистецтва

„Я не пишу свого прізвища й адреси - боюся за своє і близьких здоров’я"

Подаємо вашій увазі інтерв’ю, опубліковане у Березенгуватській районній газеті „Народна трибуна” (Миколаївська область).

„Я не пишу свого прізвища й адреси - боюся за своє і близьких здоров’я"

Шановна редакціє!

Пише вам Григорій Анатолійович. Я стурбований подіями, які відбуваються у нашому селищі.

У нас завелася фашистська молодіжна організація, під назвою "МНК". Вони обмальовують стіни антилюдськими написами. Наприклад: "Україна для українців". Це взагалі перевищує будь-які рамки людського буття. До чого закликають? Вони закликають до насилля, до знищення національних меншин.

Хіба через національні забобони ми повинні вбивати лише тому, що вони іншого походження? Хіба заради цього ми воювали?

Хіба для цього загинули мільйони радянських солдат, котрі захищали нашу Батьківщину?

Усі разом, а не ділились між собою за національностями. І ще бачив такий напис: "УПА - герой України" або "ОУН-УПА треба визнати".

Які вони герої, вони фашистські морди, які вбивали наших солдат, одночасно лизали чобіт Гітлера. І ще вони говорять, що боролися за незалежність, що Росія - наш ворог. Це брехня - українці, білоруси і росіяни - єдиний слов'янський народ.

Вони роздають книжки і листівки у яких вихваляють бандерівців, зрадників і принижують славу радянських людей.

Чому ви, шановна редакціє, не висвітлюєте цих небезпечних подій у нашому селищі? Бо вони поширюють листівки, а завтра візьмуть в руки автомати і будуть насаджувати свою ідеологію.

Я не пишу свого прізвища й адреси, бо боюся за своє здоров’я і здоров'я своїх близьких. Прошу висвітлити це важливе питання у найближчих номерах районки.

З повагою, Григорій Анатолійович."

Наведеного вище листа ми отримали наприкінці січня. Він, як бачимо, анонімний, а, отже, можна було ним і знехтувати. Ми цього не зробили з кількох причин: перша - категоричність, занепокоєння і страх автора листа; друга - звинувачення невідомого нам Григорія Анатолійовича на адресу редакції: такі, мовляв, страшні речі відбуваються в селищі, а ви про них мовчите; третя - цей лист дав нам вагому підставу для того, щоб вийти на оту саму "молодіжну організацію під назвою МНК" і отримати відповідь на "запитання "Хто є хто?"

З допомогою заступника голови райдержадміністрації Г.І. Гуржій, котра донедавна очолювала відділ внутрішньої політики РДА, ми зустрілися з керівником районного осередку Молодіжного Націоналістичного Конгресу Богданом Тицьким і взяли у нього подане нижче інтерв'ю.

Оскільки Богданові лише 16 років, взяти у нього інтерв'ю, а потім те інтерв'ю опублікувати редакція могла тільки з дозволу його батьків. Такий дозвіл нами одержано.

- Богдане, яке перше враження від листа?

- Цей лист написана людина, якій за існування Радянської імперії було насаджено чужу ідеологію, чужу рабську психологію. У ті часи нас переконували, що будь-яка боротьба за власну незалежність, власну свободу є злочином, що краще жити в хаті з краю, ніж перейматися якимись високими ідеями. Людям змалку вбивали в голову, що бути рабом це нормально, і далеко не кожен зумів зламати в собі рабську психологію.

- Молодіжний Націоналістичний Конгрес" - це політична чи громадська організація?

- Ми не є політичною партією, ми є громадською організацією. Наша діяльність не обмежується лише політичною сферою, ми діємо у всіх можливих напрямах.

- У часи мого й твоїх батьків дитинства та юності була дитяча - піонерська - та юнацька - комсомольська – організації, котрі знаходилися під крилом КПРС. А під крилом якої партії "Молодіжний Націоналістичний Конгрес”?

- Молодіжний Націоналістичний Конгрес є незалежною організацією, МНК не є частиною жодної політичної партії.

- Як ставиться МНК до поширеного нині в молодіжному середовищі вживання алкоголю та наркотиків? Ви якось боретеся з цим злом? Чи то - особиста справа кожного, головне, щоб юнаки й дівчата були вашими ідейними однодумцями?

- Поширення серед молоді алкоголю і наркотиків несе величезну загрозу для самого існування нації, це є проблема, з якою варто боротися всіма можливими методами. Практично все сьогоднішнє телебачення і ЗМІ пропагують вживання наркотиків. Буквально в кожному фільмі нам показують "героїв", які переконують нас, що курити "травку" і пити горілку це модно, що так роблять всі "круті". Все це є страшною небезпекою. За підрахунками вчених, для того, аби була знищена нація і її генофонд, - потрібно аби на кожного громадянина припадало 8 літрів випитого алкоголю на рік, в Україні вже 12... І ця статистика має тенденцію до зростання.

Націоналізм - це не лише гасла, націоналізм - це ціла система правил і законів, які зобов'язують кожного націоналіста до здорового способу життя. МНК прагне аби українська молодь була здоровою та фізично сильною. Для цього ми проводимо цілий ряд найбільших в Україні вишкільних таборів, на які запрошуються молоді патріоти з усіх регіонів нашої держави. На таборах суворо забороняється палити, вживати алкоголь та наркотики. За невиконання наказів Проводу таборовик суворо карається, аж до виключення з табору.

- Після того, як ми трішки розібралися з питаннями "Хто є хто?", повернемося до листа. Богдане, він тебе обурив, засмутив чи звеселив?

- Скоріше засмутив.

- Чому?

- Я знав, що на бік нашої організації будуть закиди і нападки, тому я йому не здивований. І веселитися тут особливо нічому, оскільки в свідомості багатьох людей націоналізм і досі уявляється абсолютним злом, їм просто й досі нічого не відомо про націоналістичний рух, тому вони й досі дивляться на все через призму старих штампів.

- А як ви, члени МНК, взагалі ставитеся до іншої, ніж ваша, ідеології, до інших переконань і поглядів на історичне наше минуле? І взагалі, у чому суть вашої ідеології?

- Звичайно, кожний має право на власну думку і точку зору, але ця думка не має права бути антиукраїнською та українофобською. Не треба плутати свободу слова із вседозволеністю.

Щодо ідеології. Націоналізм - найвищий ступінь патріотизму. Суть націоналізму полягає у безмежній відданості своїй нації, у ненависті до її ворогів та зневаги до ренегатів та відступників. Наше життєве кредо "Україна понад усе!". Тобто, кожен націоналіст завжди ставить національні проблеми значно вище особистих.

- Я не допитуюся, чи оті написи, що про них говорить автор листа, - ваших рук справа. Я поставлю питання по-іншому: ви у своїй діяльності не відкидаєте такі форми й методи впливу на масову свідомість?

- У своїй діяльності ми використовуємо найрізноманітніші методи, що не суперечать чинному законодавству та Конституції України. Ми - націоналістична організація, а не гурток художнього мистецтва.

- На мою думку, ви повинні бути вдячними авторові листа, адже саме завдяки йому ми зустрілися і тепер у газеті з'явиться інформація про те, що в районі є така організація - МНК. Не хочете висловити невідомому нам Григорію Анатолійовичу подяку?

- Я не можу висловити авторові вдячності, оскільки увесь лист складається з безпідставних наклепів і закидів.

Published on 14 March 2006