Юлія Дилова, Радіо Ера-ФМ

Степан Хмара: я на боці України і на позиції захисту національних інтересів України

І те, що зробив президент за останні тижні, звільнивши уряд, це треба було зробити приблизно в червні, тому, що було видно результати діяльності уряду.

Юлія Дилова: Доброго ранку. Сьогодні у нас в студії людина, яка, мені здається, якнайкраще зможе дати оцінку теперішнім подіям в державі і спрогнозувати подальші події, адже мій гість надзвичайно добре знає всі сторони конфлікту. Ще донедавна він був заступником голови Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», яке, нагадаю, очолює Юлія Тимошенко. А зараз мій гість є членом УНП і так же активно критикує екс-прем’єрку, як раніше її підтримував. Отже, сьогодні гостем нашого «Ранкового іспиту» є народний депутат України, представник фракції УНП Степан Хмара. Доброго ранку, пане Степане!

Степан ХМАРА: Доброго ранку!

Ю.ДИЛОВА: Починається наше рейтингове опитування. Запитання таке: «Як ви вважаєте, чи зможе УНП на парламентських виборах прийти до ВРУ самостійно, без блокування з іншими політичними силами?».

Пане Степане, на чиєму ви зараз боці?

С.ХМАРА: Я скажу так, я на боці України і на позиції захисту національних інтересів України. Тому конкретно сказати, очевидно, ви маєте на увазі, на боці президента чи на боці екс-прем’єра, то я хочу сказати, що так, попередня оцінка, президент допустив багато помилок, виявився в багатьох питаннях слабкуватим, а прем’єр виявилася небезпечним і авантюрним. І те, що зробив президент за останні тижні, звільнивши уряд, це треба було зробити приблизно в червні, тому, що було видно результати діяльності уряду.

Сьогодні ми їх бачимо, це різкий спад зростання валового національного продукту. Це вперше за багато років від’ємне сальдо в торгівлі України. Це зменшення зростання промислової продукції. Це збільшення податкового тягаря на середній і дрібний бізнес, і маємо наслідки такі, що за серпень, вперше за багато років мінусові зростання внутрішнього валового продукту. І як наслідок, маємо діру в бюджеті дефіцит 9 млрд.грн. От це є наслідки діяльності уряду.

Інша справа, якщо аналізувати, треба було відділити об’єктивні причини цього і суб’єктивні. Але я не розумію, про які успіхи, такі шалені успіхи, як любить називати Юлія Володимирівна, де вони є? Правда говорить про інше.

Ю.ДИЛОВА: Я вам хочу нагадати ваші ж слова, ви їх висловили в ефірі П’ятого каналу буквально за день чи за два до затвердження Юлії Тимошенко на посаду прем’єра. Я цитую вас:

«Я хочу сказати, що це людина (йдеться про Юлію Тимшенко), яка блискуче розуміє національні інтереси України і готова їх відчайдушно відстоювати, і саме в цьому ключі треба розглядати призначення її прем’єр-міністром, як всередині країни так і ззовні. Крім того, я думаю, що багато з тих, хто зганьбили себе корупційними зв’язками, розкраданням національних багатств, просто дуже цього бояться, тому що Юлія Володимирівна з цим всім розбереться. До того ж Юлія Тимошенко прекрасний організатор, і я не сумніваюся, що навіть ті, хто не дуже хотів би працювати, вона вміє їх заставити і уряд під її керівництвом, я не сумніваюся, буде надзвичайно успішним».

Отже, ви помилялися, чи змінилася Юлія Володимирівна, чи змінилися обставини?

С.ХМАРА: По-перше, знаєте, дуже важко спрогнозувати людину, коли вона не при владі, бо, як показало життя, зовсім по-іншому повелася коли опинилася на високому щаблі влади, фактично на чолі виконавчої влади в Україні. Справа в тому, що, на жаль, Юлія Володимирівна свою енергію скерувала, насамперед, на підвищення своєї популярності, більше приділяла уваги власному піару, ніж праці для того, щоб організувати якомога краще роботу уряду для добрих наслідків, як кажуть.

Дуже багато не зроблено і можна аналізувати, як це ми потім побачили, уряд працював, я вважаю, дуже і дуже, так би мовити, не успішно, і з цими проблемами ми зустрілися, коли нам подавали з КМ до ВР дуже низької якості законопроекти. Зокрема, це стосувалося блоку проектів законів, так званих, сотівських, де ми в такому авральному порядку змушені були виправляти їх, причому ще вести відповідно таку боротьбу з урядом, який за всяку ціну хотів неякісні законопроекти проштовхнути. Ви пригадуєте, спроба була за всяку ціну, так званим пакетним голосування, пакетне прийняття закону, що є взагалі абсурдним, де можна було між нормальні законопроекти заховати абсолютно неякісне, але для того, щоб їх проштовхнути.

Уряд фактично працював без стратегічної програми, і конкретної програми не було. Пріоритетів виділено не було, це ми бачимо, тому і провалилися програми, ви знаєте, програми по м’ясу, по цінах на м’ясо і так далі. Там були і об’єктивні причини але дуже багато було суб’єктивного. І Юлія Володимирівна, дійсно, людина енергійна, працьовита, але свою енергію вона скерувала, я ще раз кажу, в першу чергу на підвищення свого авторитету, а не для того, щоб досягти, в першу чергу, позитивних наслідків в роботі уряду.

Ю.ДИЛОВА: Як ви гадаєте, чи справедливі були обвинувачення президента Віктора Ющенка на адресу екс-прем’єр-міністра щодо списання боргів ЄСУ, щодо зради принципів Майдану?

С.ХМАРА: Я думаю, що взагалі це ще раз говорить, що в президента немає нормальної команди, і це справа була не президента. Якщо там є якісь сумніви, то для того є відповідні органи. Це треба було перевірити, а не президенту заявляти от так, як кажуть, з опалу. Але, якщо у президента працює на посаді першого помічника Третяков, якого я б не тримав жодного дня, то безперечно, що ми маємо такі наслідки.

Ю.ДИЛОВА: Тобто, на вашу думку, …

С.ХМАРА: Президент не забезпечений аналітичними, так би мовити, відповідною інформацією, аналітикою, і Секретаріат президента працював незадовільно і Зінченку, звичайно, може він там речі правильні говорить, я не знаю, які він документи передав до правоохоронних органів, але і свою ділянку роботи він провалив. І це було видно відразу, коли він запропонував назву свого секретаріату - державний секретар. Мені тоді вже було зрозуміло, що Зінченко не туди веде. І, безперечно, на ці три ключові посади, невже було призначати тих людей? І сьогодні президент повинен все це виправляти.

Президент, на жаль, якось відсторонив національно-патріотичні сили, які найбільш його підтримували. Він оточив себе, ізолював себе від тих людей, які його надзвичайно підтримували, підтримували його програму передвиборчу, працювали на виборах і дуже багато зробили. А, на жаль, місце навколо президента зайняли люди випадкові і очевидно більш своєкорисні. Я ще раз підкреслюю, президент повинен зробити глибокі висновки своїх помилок.

Ю.ДИЛОВА: Степане Ільковичу, ви сказали, що не ті люди були призначені на три ключові посади. Ви маєте на увазі і секретання РНБО?

С.ХМАРА: І секретар РНБО …

Ю.ДИЛОВА: Чому ви критикуєте?

С.ХМАРА: І державного, так званого, секретаря. Хоча мені язик не повертається називати державний секретар, бо це повинен був бути голова секретаріату президента. І безперечно жодної критики не витримує перший помічник президента пан Третяков.

Ю.ДИЛОВА: Тобто, на вашу думку, всі звинувачення Олександра Зінченка і Юлії Тимошенко на адресу Порошенка, Третякова і Мартиненка, вони справедливі?

С.ХМАРА: Я незнаю, бо вони говорять за корупцію. Якщо в них є факти, то я хотів би сказати, що пан Зінченко повинен був їх негайно передати прокуратурі. Якщо, наприклад, до мене в листах пишуть люди чи телефонують і називають факти, я тут же реагую, я звертаюся з депутатським зверненням до тої ж ГП чи в Службу безпеки, чи в інші інстанції для того, щоб перевірити, встановити істину. І якщо є підстави, то порушити кримінальну справу. Чому цього не робилося? Чому потім це все вилилося, адже можна було б публічно відразу.

Якщо, наприклад, ГП не реагувала, якщо би подавав ці факти пан Зінченко до ГП і вона не реагувала, то, звичайно, тоді він міг виступити публічно і все обнародувати для того, щоб покласти край тому, що діється. А говорити, знаєте, після вже, коли багато чого зроблено не так як треба, то це не велика справа.

Так само, як ми бачимо і мене дивує поведінка пана Турчинова, хоча я з самого початку вважав, що це помилкове призначення було, і так воно виявилося, коли він ставить під сумнів отруєння президента, то це вже блюзнірство і говорить, що президент винен, бо там експертизи немає і справа не розслідується, то ви мені вибачте, оперативна робота не залежить від експертизи. І якщо президент не був допитаний як свідок, принаймні, стосовно цієї проблеми по отруєнню, то це ще раз говорить, що структура не працювала як слід.

І по цілому ряду випадків. Я звертався, наприклад, стосовно Ківалова - незаконе встановлення урядового зв’язку на Хрещатику, 24. На жаль, Служба безпеки там теж допустили багато промахів, і це не дає можливості розслідувати і поставити останню крапку в зловживанні на виборах.

Ю.ДИЛОВА: Степане Ільковичу, на вашу думку, чи дасть результати розслідування корупції серед найвищих високопосадовців, яким зараз займається СБУ, і ви, до речі, висловлювалися проти Ігоря Дріжчаного нового очілника СБУ?

С.ХМАРА: Так. Ви знаєте, там не тільки СБУ, я знаю, що цю групу, яка веде перевірку, очолює Микола Голомша, якого я добре знаю, і я вважаю, що це невдале призначення його головою цієї групи. Я не вірю в об’єктивність цього розслідування. І тим більше, часу дуже мало, я не можу говорити, дай Боже, щоб я помилився, але я в це мало вірю.

Ю.ДИЛОВА: Може це було не вдале призначення, а продумане призначення?

С.ХМАРА: Ну, це вже не мені знати. Я не знаю, хто подавав його кандидатуру. Якщо генеральний прокурор, то він прекрасно знає теж, і тоді він це робив навмисно. Якщо хтось інший, я не знаю. Але Голомши не можна було призначати головою цієї комісії.

Ю.ДИЛОВА: А, на вашу думку, взагалі президент зацікавлений у розслідуванні цих фактів корупції?

С.ХМАРА: Це треба задати питання президенту. Я не знаю. Ви знаєте, вся біда в тому, наприклад, це парадокс, я хотів зустрітися з президентом і робив кільканадцять спроб, на жаль, мені не вдалося. Так і досі я з президентом не зустрівся. Хоча, може, дещо цікаве було б з того, що я міг би йому висловити.

Ю.ДИЛОВА: Степане Ільковичу, невдовзі будемо святкувати чи відзначати першу річницю Майдану, з яким настроєм у вас буде відбуватися цей день?

С.ХМАРА: Я думаю, знаєте, про настрій говорити зараз важкувато, але українська національно-демократична революція це щось унікальне було. І наше суспільство зробило досить такий великий стрибок в своєму розвитку. Суспільство випереджає в своєму розвитку владні структури, владу. На жаль, влада ще до кінця не зрозуміла ідеї Майдану, що народ хоче відстояти свою гідність, високі моральні принципи, принципи справедливості.

І так, як ця революція відбувалася, це, дійсно, унікальне явище. Це революція честі показала високу культуру нашого народу, велику моральність, доброту і в той же час впевненість і наполегливість. Тобто є все це в нашому народі. Дай Боже, щоб це перекинулося на нашу владу. І все-таки, я думаю, щоб після того наш народ вже став значно іншим, і він не дасть себе так просто зневажати.

Ю.ДИЛОВА: Хочу повернутися до парламентських виборів. Юлія Тимошенко заявила, що йтиме на вибори окремим блоком, але не в опозицію до президента. На вашу думку, це можливо, особливо, зважаючи на останні обмін заявами і звинуваченнями?

С.ХМАРА: Юлія Володимирівна давно розпочала війну, як кажуть, не на життя, а на смерть і просто це лицемірні заяви.

Ю.ДИЛОВА: Тобто ви гадаєте це буде опозиція?

С.ХМАРА: Вона вже є опозиція. Я знаю, що Юлія Володимирівна робить все, щоб якнайбільше дестабілізувати ситуацію в Україні. І от ця колотнеча, ця провокація разом з Березовським, це все сплановані акції. Заяви Бродського про організацію замаху на Юлію Тимошенко, цей міф, це все провокації, провокації. Хто бачив її виступ по «Інтеру», це просто показати президента якогось такого другорядну особу, нікчему, яка нічого не може, і тільки оточення робить всю політику. До речі, забуваючи сказати, що вона була одним з найближчих з оточення президента, вона була прем’єр-міністром.

Ю.ДИЛОВА: Ви знаєте, в висловлюваннях багатьох політиків, в тому числі ви зараз дуже часто це казали, що оточення президента, президента підставили, президенту не надали ту інформацію, президенту не давали інформації, в нього не працював аналітичний відділ. Тобто це фактично підтверджує слова Юлії Тимошенко щодо президента.

С.ХМАРА: В якійсь мірі. Але це не так треба робити, якщо людина думає про інтереси держави, то вона би намагалася не скористатися помилками президента для того, щоб стати першою особою в державі і, забуваючи про будь-які моральні принципи, бо я знаю як вони працюють, я не дарма пішов від них, там про мораль нічого немає там мови. Тому це не так треба робити.

Ю.ДИЛОВА: Юлія Тимошенко створює свій виборчий блок. Вже дехто з партій висловили своє бажання до неї приєднатися. На вашу думку, хто може із теперішніх партій приєднатися? Чи можуть це бути Реґіони» і СДПУ(о) - об’єднатися?

С.ХМАРА: Я не думаю, бо прекрасно вона розуміє, що Реґіони їй не принесуть плюсів, а тільки мінуси. З Реґіонами, я не знаю, як буде, побачимо, як останні події, найближчі події будуть розвиватися, тому що, я знаю, що Юлія Володимирівна робить відчайдушні кроки для того, щоб Реґіони не голосували за кандидатуру прем’єра Єханурова. Таким чином, намагаючись не допустити затвердження прем’єр-міністра.

Ю.ДИЛОВА: Отже, ви сказали, що Юлія Тимошенко веде перемовини з фракціями щодо неголосування за Юрія Єханурова на посаду прем`єр-міністра. З якими фракціями перемовини відбувалися і хто, за вашою інформацією, не голосуватиме?

С.ХМАРА: Я не знаю, хто не голосуватиме, але знаю точно, що Юлія Володимирівна вела переговори на цю тему з фракцією «Реґіони України».

Ю.ДИЛОВА: З іншими - ви не знаєте?

С.ХМАРА: Не маю інформації.

Ю.ДИЛОВА: Чи розглядалася можливість приєднання УНП до виборчого блоку Юлії Тимошенко?

С.ХМАРА: Ні поки що. І я вважаю, що це абсолютно не реально. Я, наприклад, був би проти. І я не думаю, що наші схиляться до того, що… Треба знати, що собою являє зараз партія «Батьківщина».

Ю.ДИЛОВА: Взагалі, розглядається можливість блокування з кимось чи УНП йтиме самостійно на парламентські вибори?

С.ХМАРА: Це питання вивчається, ведуться відповідні переговори. Можливо, ми підемо самі. У нас є така впевненість, що не те, що пройдемо бар`єр 3%-ий, але, думаю, значно більше наберемо.

Ю.ДИЛОВА: Як ви розглядаєте можливість ухвалення Юрія Єханурова на посаді прем`єр-міністра?

С.ХМАРА: Я думаю все-таки, що його кандидатура буде ухвалена. Якщо не спрацюють брудні технології, бо я не виключаю, що можуть піти в хід і підкупи деяких депутатів. Я не виключаю такого факту.

Ю.ДИЛОВА: Юрій Єхануров вже проводив консультації з вашою фракцією?

С.ХМАРА: Наша фракція сьогодні з ним зустрічається о 16 годині.

Ю.ДИЛОВА: Чи буде фракція наполягати на тому, щоб в уряді залишилися представники партії?

С.ХМАРА: У нас один представник.

Ю.ДИЛОВА: Кириленко.

С.ХМАРА: Кириленко, так. Ми будемо наполягати, але ми не проти, щоб він залишився, тим більше там міністерство таке специфічне.

Ю.ДИЛОВА: Свою присутність не плануєте розширювати?

С.ХМАРА: Я думаю, що в уряді ні, але пропозицій не було, але якби було, ми би її розглядали, і думаю, що напевно що не брали би участі.

СЛУХАЧ: Добрий день. Сергій, Київ. Чого всі роблять вигляд, що не було підривної роботи проти Тимошенко і народу другого олігархічного уряду, оточення Ющенка, підривної роботи Путіна, вашої та ще багатьох структур?

СЛУХАЧКА: Доброе утро. Известно, что УНП еще была в начале 20 века организована Михновским. И там было 10 заповедей по защите непосредственно украинцев. Вы УНП. Хотя бы одну заповедь из Михновского у вас там есть в своей программе? И из этого подвопрос. Прозвучала информация, что политэммигрантов, которые выехали из СССР в Израиль правительство, которое выгнали, сейчас хотело организовать им пенсии. Это политэммигранты из СССР, они должны предъявлять свои претензии наследнику СССР - России. А если уже на политэммигрантов дело о них идет, сейчас о них зазвучало, то, может, они, эти Кагановичи, которые организовали голодомор, заплотят украинцам контребуции?

С.ХМАРА: Стосовно першого питання, підривна робота в тому числі. Наш радіослухач і мене звинувачує у підривній роботі проти Тимошенко. То я скажу, що мене звинувачували ще за совєтських часів за підривну роботу з метою ослаблення радянської влади, за що я отримав досить серйозний термін і відбував покарання на Уралі. Я вам хочу сказати, що найбільше підірвала свій авторитет Юлія Володимирівна своєю поведінкою і своїми результатами. І я думаю, що мене ніхто не запідозрить, що мене міг хтось купити і т.д. Так що це і не треба говорити.

Я пішов з фракції прем`єр-міністра, а не з фракції, яка була в опозиції. І в мене були дуже серйозні підстави. І я вам ще раз хочу сказати, що якби найбільша влада опинилися в руках, то це був тоталітарний режим мафіозний. Можливо, він був би страшніший, ніж комуністичний тоталітарний режим. Я знаю, що я кажу. І для мене є всі підстави, я маю моральне право це сказати.

А суперечності, суперечки і конкуренція між Порошенком і Тимошенко. Я кажу, що їм обом місце не при владі. І як одному, так і другому треба було дати можливість, не справляються або переводять роботу в свої міжусобиці, треба було ще швидше робити оргвисновки президенту. Ну, Богу дякувати, що він це зробив хоч із запізненням.

Щодо заповідей. Я хочу сказати, що ми чесно і добросовісно намагаємося відстояти національні інтереси України. І це є захист наших громадян, у тому числі ми стоїмо за збереження і розвиток нашої духовності, за повернення справедливої історії України, за збереження наших культурних надбань і традицій. І це є дух нашої діяльності. І ми цим принципам не зраджуємо, і ми їх будемо відстоювати, і я думаю, що українці повинні нас зрозуміти. Ми нікому не вороги, але в першу чергу, ми мусимо захищати українців, бо інакше хто нас захистить?

СЛУХАЧ: Добрий день. Це Василь з Тернополя. Ющенко, Порошенко і остальні звинувачують Зінченка у популізмі, у бездоказових звинуваченнях, хоча він і подав їх. Ось у мене і виникає запитання. Уся попередня кампанія Ющенка базувалася на звинуваченнях Кучми, Януковича і багатьох-багатьох інших в корупції. І по приході до влади жодної кримінальної справи. Так що це - прихід до влади на популізмі? Тепер вся влада, міліція під проводом Ющенка, і вони не можуть собі ради дати! А Зінченка звинувачують у популізмі.

Переживаю, бо ви своє вже показали. А ми за Юлю - всі, всі, всі. І ми будемо за неї.

СЛУХАЧ: Доброго дня. Київ, Станіслав. Українська історія показує нам, що в усі українські рухи, в усі українські партії впроваджувалися вороги українського етносу, яких за програму було знищити нас, зросійщити. Ви це знаєте. Чи не здається вам, що й тут були впроваджені люди з російського і з інших боків, які проти українців все життя воюють - уже тисячу років, і вони саме, зайнявши високі пости, розкололи наш український рух, нашу патріотичну владу, і тепер ми маємо дві половинки. І Юля наша, і Ющенко - це наш чоловік, але їх розкололи, їх посварили. Внесли розкол у владу, внесли розкол у суспільство.

С.ХМАРА: Радіослухачу з Тернополя я вже практично раніше відповідав. Я ще раз хочу підкреслити: я оцінюю за вчинками діяльність людини, і я вже називав аргументи, а на емоціях «бо ми любимо Юлю»… Я теж люблю Юлю, як кажуть, і я думаю, що я її захищав і дуже багато зробив, щоб її неґативний імідж виправлявся, але людина пішла не туди, не по тій дорозі. І нинішні провокації, в яких замішаний Бродський, Березовський, Кравчук - всі ці речі відбуваються не без організації пані Юлії. Те, що відбувається у «Батьківщині» - це вже не та «Батьківщина», партія в якій ми були, це партія, яка будується за принципом мафіозних кланів, туди пішли люди з кримінальними плямами, і взагалі люди, які вчора були активними учасниками режиму кучмівського. Там ситуація страшна, і я вже про це говорив.

Щодо впливу Росії. Безперечно, російський фактор завжди був присутній в Україні, і я думаю, це не таємниця ні для кого. Але ми це повинні пам`ятати. І якщо будемо нормально виконувати свої обов`язки перед державою, якщо кожний, хто йде до влади, буде сумлінно намагатися в першу чергу працювати на державу і не звертати увагу на свої інтереси, тобто свої інтереси поставить на задній план, то всі ці речі для нас не будуть страшні. Насамперед треба дивитися, що відбувається всередині. Зовнішні вороги чи недруги завжди в тій чи інші мірі є. Але найгірші - це внутрішній ворог. Найгірше це коли особисті корисливі інтереси виступають на перший план. І це ми мали в же в нашій історії.

Це в якійсь мірі спостерігаємо сьогодні. Тому треба дуже тверезий розум і керуватися не емоціями, а глибоким аналізом і оцінкою того, що відбувається, насамперед, дивитися на вчинки, а не на слова, бо слова можуть не відповідати вчинкам. І я вже це теж приводив у попередньому своєму виступі.

СЛУХАЧ: Добрий день. Петро Федорович з Києва. От коли стара влада була ще, і Зінченко переходив до Ющенка, старий лист, Кравчук которий, сказав, що це найвдаліша операція влади, це вони як троянського коня його використали. Правда це, на ваш погляд, чи ні?

С.ХМАРА: Я не думаю, що це була спланована операція і Зінченко троянський кінь СДПУ(о), як Кравчук сказав, що Зінченко справжній есдек. Я думаю, вони просто хочуть мстити за те, що він пішов у свій час від них. Але Зінченко виявився не тою особою. І взагалі, не можна таким людям довіряти такі високі посади. Треба поглянути все-таки на його біографію. Я не буду зупинятися, ви її дуже добре знаєте. Я не вірю, що люди так швидко і кардинально можуть міняти свої погляди.

Але найбільша оцінка - це та робота, яку він мав виконувати. Коли я взнав, що Зінченко підготовив проект свого, навіть не відомства, а свого підрозділу і назвав це державний секретаріат, то я вже зрозумів, що роботи не буде, бо амбіції, претензії на великий вплив на президента. На справді Зінченко не зумів організувати належне інформативне і аналітичне забезпечення роботи президента. І це ми бачили в тих помилках, які допускав президент і в чому є велика вина Зінченка.

Ю.ДИЛОВА: От ви критикуєте найвищих посадовців, що ці люди не на своїх місцях. На вашу думку, новопризначені, у нас вже є новий держсекретар, буде новий секретар РНБО, новий прем`єр, - ці нові люди будуть на своїх місцях?

С.ХМАРА: Якщо говорити про нового держсекретаря, я його практично не знаю, я не можу про нього нічого сказати. Але інше питання. Я знаю, що в Україні були і є досить висококваліфіковані, високопорядні люди, які могли б займати відповідні місця. Але я їх зараз не буду називати, оскільки б це було некоректно, тому що президент вже зробив свій вибір, зокрема, призначив держсекретаря. А скоріше всього, я думаю, і змінити назву треба - секретаря чи голову секретаріату президента. Я думаю, що президент повинен це робити. І Рибачук, мені здається, повинен з того почати, щоб називати себе не держсекретарем, а головою секретаріату президента, і треба такий проект президенту дати. Тому що немає у нас такого за Конституцією. Що це за держсекретаріат. Що це таке? Це не зрозуміло мені.

Ю.ДИЛОВА: У нас з`явилися результати нашого рейтингового опитування. Нагадаю, що ми ставили таке запитання: «Чи зможе УНП на наступних парламентських виборах пройти до ВРУ самостійно, без блокування з іншими політичними силами». «Так» вважають - 97 слухачів, а «ні» - 499. Прокоментуйте, будь ласка.

С.ХМАРА: Ну, я думаю, що це є наслідок тої інформаційної тихої блокади нашої партії. Вона відбувається, як кажуть, повсякчас і на багатьох ЗМІ, на соціологічних обстеженнях замовних тощо. Але це ще не початок навіть виборчої кампанії. І я не сумніваюся, що УНП пройде. Я думаю, що вистачить українцям здорового ґлузду оцінити, хто є хто і хто що захищає, і на чиєму боці справедливість. І я не сумніваюсь - в успіху на виборах УНП.

Ю.ДИЛОВА: А коли ви будете вже остаточно визначатися щодо блокування чи не блокування?

С.ХМАРА: Я не можу цього сказати, це як будуть розвиватися події, побачимо, як буде просуватися робота в цьому напрямку. Це сьогодні важко сказати.

СЛУХАЧ: Доброго ранку. Щоб заспокоїти душу президентського сина, треба тицьнути в морду журналісту чеком. Аби заспокоїти душу фаворитів, треба тицьнути в рожу, як сказав посол сусідньої держави, прем`єр-міністру указом про відставку. Гарячі поцілунки в.о. прем`єра Єханурова і Кучми, поцілунки Богатирьової і Ющенка… Далі буде?

С.ХМАРА: Я не буду навіть це коментувати. Я хочу сказати, що певні дипломатичні ритуали - це одне, а робити справу - це інше. Я ще раз кажу, я не ідеалізую президента, я говорю досить гостро про його помилки. Але треба нині бачити, яка йде загроза для України. І ті, хто намагаються дестабілізувати ситуацію - це найстрашніші, для кого боротьба за владу - понад усе, а не за інтереси України. Це страшно. Тому я хотів би, щоб люди зрозуміли і дивилися, думали і звертали увагу на те, що кажуть люди, які своїм життям доказали свою вірність Україні.

Ю.ДИЛОВА: Останнім часом дуже нагальна тема - політреформа. На вашу думку, після парламентських виборів, після запровадження політреформи може статися так, що Юлія Тимошенко стане прем`єр-міністром з більшими повноваженнями, ніж президент?

С.ХМАРА: Я думаю, що Юлія Володимирівна ніколи вже не стане прем`єр-міністром, тому що вона показала неспроможність керувати такою важливою державною структурою - найвищою державною виконавчою структурою, і за 7 з лишком місяців вона показала неґатив, а не плюси в роботі організації уряду. А піар-акції, де фона каже, що вона сформує уряд, що в неї буде більшість, вона думає, як прийти у ВР, бо сьогодні тільки починається, і люди скоро розберуться в організаторах цих провокацій. Бо, по великому рахунку, Березовські, Кравчуки, Тимошенки, Бродські працюють проти України, влаштовуючи ці шалені провокації. І ейфорія спаде, емоції відійдуть, люди візьмуться за розум. А наші події, наша революція показала, що наші люди вміють думати. І тому ще зарано говорити, хто там що візьме.

Ю.ДИЛОВА: Маємо завершувати нашу розмову. Я вам дуже дякую. На все добре.

Джерело: Радіо Ера-ФМ

Published on 20 September 2005