Сергій Петренко

Олег Медуниця: влада має стояти на захисті національних інтересів

Інтерв’ю з заступником голови Сумської обласної державної адміністрації, головою Молодіжного Націоналістичного Конгресу Олегом Медуницею.

Інтерв’ю з заступником голови Сумської обласної державної адміністрації, головою Молодіжного Націоналістичного Конгресу Олегом Медуницею.

Пане Олеже, що змінилося в Вашій роботі з лютого 2005 року, коли Вас призначили заступником голови Сумської обласної державної адміністрації.

- У мене не було жодного досвіду роботи у владі, і перших три місяці мені було дуже складно, тому, що брак цього досвіду позначався на якості моєї роботи. В мене було бажання, щоб якість моєї роботи була на високому рівні. Останнім часом кардинально змінився спосіб мого життя. Працювати на постійній основі громадським діячем, очолювати громадську структуру це одне, а бути у владі - це інше. Це означає більш сувору відповідальність, це ставить в певні регламентні законодавчі рамки. Мої посадові обов’язки і напрямки моєї роботи я намагаюсь робити як можна краще і якісніше. Я вважаю, що і на громадській роботі мені також червоніти нема за що.

Аналізуючи наслідки помаранчевої революції в Україні, що на Вашу думку відбулось за останній час позитивного і, що негативного і чому?

- Зараз Україна, фактично отримала народну владу, народного президента, народний уряд, тих людей за яких вони проголосували, які справді не на словах, а на ділі, дбають про національні інтереси України, в своїй повсякденній роботі послуговуються ними. Зміна в вищих ешелонах влади, призвела до зміни світогляду в суспільстві, що влада має слугувати народу, а не навпаки, народ владі. Залишається проблема великої кількості старих кадрів, присутніх у владі, я думаю, що в найближчий рік два, ми цю проблему вирішимо, на жаль влада - це інерційна система і змінити її повністю завдання не одного дня і не одного місяця. Але це завдання стоїть і ми будемо його виконувати, принаймні я, по тим напрямкам роботи, які курую, я вже замінив майже всіх керівників.

Наскільки є професійною владна команда, яка прийшла до керівництва в Сумській області і які є проблеми?

- Команда є монолітною, це справжня команда, вона є професійною, бо ті люди, які працюють зараз в обласній адміністрації, а це насамперед голова адміністрації, його заступники, є фахівцями і я високо оцінюю їхнє ставлення до роботи, це моє суб’єктивне твердження.

Як Ви оцінюєте діяльність президента і прем’єр–міністра, плюси і мінуси того, що вони зробили за півроку?

- В Україні прийнято соціальний бюджет, те, що збільшилися соціальні виплати є фактом очевидним, Президент і уряд наполегливо працюють над тим, щоб Україна справді стала європейською державою, орієнтуються на цінності громадянського суспільства, це так само очевидно, тут можна ставити високу оцінку діяльності. Звичайно є проблеми, над цими проблемами ми працюємо, в першу чергу це ціни на житлово–комунальні послуги. Я хочу сказати, що проблеми значною мірою пов’язані з несприятливою світовою ціновою коньюктурою. Насамперед це ціни на енергоносії, які Україна імпортує з Російської Федерації, останнім часом підвищилась ставка вивізного мита на нафту, ростуть ціни на енергоносії, це все відбивається на суб’єктах підприємницької діяльності на настроях громадян. Проблему з цінами на цукор ми в області виправили, зробивши інтервенцію цукру на ринки області з державного резерву. Я стверджую, що ціни на цукор впали, я нещодавно перебував в Краснопільському районі, там в кожному сільському магазині цукор продають за ціною 3 гривні 45 коп, буханець хліба коштує 1 гривню 22 коп.

Як Ви ставитесь до тих людей, які “перефарбувалися”?

- В кожному окремому випадку це окреме ставлення, я можу розуміти тих людей, які покаялись в тому, що вони робили на виборах, в тому, що змушені були під тиском обставин йти на порушення законодавства України і коли вони стали на шлях виправлення, це нормально і прийнятно. Звичайно, є ті люди, які підлаштовувались під ситуацію, дуже часто вони саботують роботу, таких людей ми виявляємо, намагаємось замінювати новими керівниками, людьми нової формації, насамперед з тих політичних сил, які брали участь в Помаранчевій революції. Якщо людина змінила свої погляди, це теж нормально, але якщо людина пристосовується до нової влади, і буде поводити себе як і в попередній, ми будемо робити висновки і таких людей замінювати.

Кого Ви бачите в опозиції до сьогоднішньої влади на Сумщині ?

- В опозиції до сьогоднішньої влади на Сумщині ті люди, які програли президентські вибори, ті політичні сили, які ці вибори програли. Ці люди, ці політичні сили самі по собі на мою думку не здатні до конструктивної опозиції, яка є в кожній цивілізованій країні, вони працюють на руйнування не тільки влади, але і держави. Вони працюють за принципом чим гірше тим краще, відстоюють дуже часто свої меркантильні інтереси, а не національні.

Ви є головою МНК, організації, яка зробила вагомий внесок як в студентську революцію на Сумщині, так і в Помаранчеву революцію по всій Україні, як Ви бачите розвиток цієї структури в найближчий час?

- В найближчий час ми сподіваємось зберегти ту нішу, яку ми зайняли в молодіжному патріотичному середовищі України. Ми однозначно збільшимо свій ресурсний потенціал, якісно покращимо кадровий і напевно змінимо завдання, які стоять перед нашою організацією. Зараз завдання буде стояти чітко, підготовка патріотичних, свідомих кадрів, придатних до серйозної політичної дії та до роботи в органах державної влади. Прийде час, коли нам треба буде нести відповідальність перед народом України, за ту владу, до якої увійдуть і представники націоналістичних сил.

Передвиборча компанія вже розпочалася, як Ви бачите консолідацію правого електорату на Сумщині?

- Нажаль, ми є заручниками всеукраїнських політичних процесів, звичайно, що згідно з законодавством місцева регіональна конфігурація буде абсолютно чітко відображати всеукраїнську і той спектр політичного блокування, який сформується в Києві, екстраполюється на рівні області, єдине, що я хочу сказати, що ті політичні сили, які отримають тут на регіональному рівні в союзники націоналістичну молодь, безумовно виграють від такої співпраці, бо в нас є фахівці своєї справи, в нас є люди, які можуть працювати в умовах виборчої компанії, які мають значний досвід у виборчому процесі, і головне, що ці люди чітко орієнтовані на ті політичні сили, які дійсно дбають про національні інтереси України.

Ви в патріотичному русі понад 15 років, як Ви бачите розвиток націоналістичного руху в Україні ?

Націоналісти завжди орієнтувались на свої власні сили, це стало можливим завдяки тому, що в 30 - 40 роках ОУН розбудовувала і поширила свою мережу майже на всі терени України. На сучасному етапі базою і перспективою для націоналістичних сил має стати орієнтація на власні кадри, які вони виплекали, на власну ідеологічну платформу, навколо цього має сформуватись певний кадровий націоналістичний потенціал. Цей потенціал повинен або створити свою власну серйозну політичну силу, або співпрацювати з тими політичними силами, які будуть сповідувати подібну до нас ідеологію, які наповнять свою виборчу програму нашими гаслами і здатні її реалізувати, які будуть відповідати насамперед нашому баченню майбутньої України.

В чому суть конфліктних відносин з Російською Федерацією за час діяльності нової влади?

- Я думаю, що ті конфліктні стосунки, які є у відносинах з Російською Федерацією, були передбачені, вони лежать в площині національних інтересів обох країн, тому що Російська Федерація визначила територію України як зону своїх національних інтересів. Ми в свою чергу справедливо розуміємо, що ця територія може бути територією тільки наших національних інтересів і ті конфлікти, ті непорозуміння, які є в економічній та політичній площині між нашими країнами мають коріння імперського минулого Російської Федерації, залежать від способу мислення політиків Росії. Звідси прослідковується конфліктологія стосунків Російської Федерації з усіма пострадянськими країнами. Вона є абсолютно природною, та ж сама схема спостерігається і з країнами Балтії, і з Грузією, та Молдовою. Вихід тут може бути тільки один, в тому, що нинішнє українське керівництво повинно твердо стояти на своїх позиціях, на позиціях захисту наших національних інтересів. Забезпечити в найближчий час насамперед енергетичну незалежність України, що великою мірою буде впливати на політичну незалежність. Тягар економічних стосунків відбивається на державній політиці, і призводить до певної залежності нас в політичному плані від Російської Федерації.

Які партії і блоки, найбільш популярні зараз в Сумській області?

- В Сумській області найбільшою повагою і популярністю користуються ті політичні сили, які привели до влади Віктора Ющенка. Звичайно є тенденція до певного розчарування у населення, тому, що планка очікувань, яка була піднята Помаранчевою революцією, висока, і це так само прогнозувалось, що так буде. Єдине, що мене тішить, що не зростає рейтинг опозиційних політичних сил, але не може не турбувати те, що внаслідок цього розчарування ми отримаємо на парламентські і місцеві вибори меншу явку виборців, ніж це було до цього.

В яку партію чи політичний блок Ви б хотіли вступити, виходячи з Ваших ідеологічних переконань ?

Мені хотілось бути членом націоналістичної політичної сили, єдиної команди націоналістів, яка могла, б обґрунтовано підняти претензійність своїх власних амбіцій, яка б могли створити свою фракцію в Верховній Раді. Нажаль зараз такої політичної сили я не бачу. В цих умовах ми змушені працювати з тими правими, та правоцентристськими силами, які діють в області, стосовно підтримки їх в ході парламентських і місцевих виборів.

Дякуємо за розмову і бажаємо здійснення ваших задумів.

Published on 22 August 2005