Розмовляв Віктор КАРПОВИЧ

Інтерв’ю з екс-головою Всеукраїнської Організації «Тризуб» ім. С. Бандери Євгеном Філем

Є особистості, які ще при житті стали символами боротьби за українську незалежність, маю на увазі Івана Мазепу, Симона Петлюру та Степана Бандеру. Їхніми прізвищами називали цілі періоди визвольної боротьби (мазепинці, петлюрівці, бандерівці).

Пане Євгене, як ви оцінюєте зняття із Степана Бандери та Романа Шухевича звання Героя України?

Є особистості, які ще при житті стали символами боротьби за українську незалежність, маю на увазі Івана Мазепу, Симона Петлюру та Степана Бандеру. Їхніми прізвищами називали цілі періоди визвольної боротьби (мазепинці, петлюрівці, бандерівці).

З ідеями Організації Українських Націоналістів мільйони українців йшли на боротьбу за право бути господарями на власній землі. І тому дії нинішньої антиукраїнської влади (В. Янукович, М. Азаров, В. Литвин) та продажного «правосуддя», які намагаються заперечити героїзм борців за волю України, є нічим іншим, як рабським плазуванням перед Москвою.

Степан Бандера та Роман Шухевич вже давно визнані українським народом Національними Героями і саме це є найвищою відзнакою їхньої боротьби, а не «липові» рішення куплених Москвою суддів.

Обов’язком же кожного українця є продовжити чин Провідників української нації, ліквідувати режим внутрішньої окупації та привести до влади людей, які назавжди закріплять статус Героїв України за всіма тими, хто гідно боровся за державність свого народу. Адже ці високі звання потрібні не Провідникам, а нинішньому та майбутнім поколінням української нації як символ вікової, жертовної боротьби за Україну.

Прокоментуйте, будь ласка, арешти членів ВО «Тризуб» за демонтаж бюста Й. Сталіну в Запоріжжі?

Як би поставилися росіяни, якщо б в центрі Москви поставили пам’ятник Наполеону, котрий її захопив і спалив? Як би відреагували євреї, якщо б в Ізраїлі поставили пам’ятник Адольфу Гітлеру? Відповідь очевидна – такого бути не може, бо і влада цих держав, і суспільство однозначно б не допустили такого блюзнірства.

А ось коли в українському Запоріжжі ставлять «пам’ятник» окупанту і кату народу, який знищив мільйони українців – це для багатьох мудрагелів - «наша історія».

Я вважаю, що кожен свідомий українець за невинну кров багатьох поколінь українців, і не тільки, яку пролив Сталін, мав би вчинити так само, як вчинили мої побратими з «Тризуба». Вони просто виконали свій національний і громадянський обов’язок. А владний режим, скориставшись певними провокаціями антиукраїнських сил, розпочав масові політичні репресії проти українських націоналістів та патріотів.

Тепер же обов’язок кожного патріота України стати на захист ув’язнених націоналістів, незважаючи на їх організаційну приналежність. Як влучно сказала Ліна Костенко: «Привид ходить по Україні – привид шовінізму. Не тільки по відношенню до українців, а й по відношенню до всіх народів. Треба припиняти. Настав наш День Гніву. Лінію оборони тримають живі… Треба бути солідарними з людьми, яких переслідують»...

А як поводяться із заарештованими «тризубівцями» запорізькі правоохоронці?

На сайті «Бандерівець» регулярно розміщується інформація від адвокатів, які захищають арештованих членів «Тризуба», що їх допитують у кращих традиціях криваво-злочинного НКВД, застосовуючи сталінські методи допитів голодом, холодом, «дибою» (руки заламують назад і різко тягнуть догори; людина від болю нахиляє тіло вперед так, що голова опиняється на рівні нижче колін і це повторюють неодноразово до втрати свідомості), натягуванням на голову целофанового пакету, а також брутальним побиттям.

Окупанти колишні: поляки, німці, росіяни тощо завжди застосовували проти українських патріотів різні тортури. Врешті, це закономірно. Але в голову не вкладається те, що в незалежній державі Україна за любов до України українські ж правоохоронці з тризубами на кашкетах катують молодих хлопців, вибиваючи зізнання в неіснуючих злочинах та фабрикуючи кримінальні справи про «тероризм», «незаконні воєнізовані формування», «хуліганство» і т.д.

Я переконаний, що рано чи пізно за такі дії всім їм прийдеться відповідати перед українським народом, перед їхніми сім’ями та дітьми, а основне – перед Богом! Немає гіршого злочину, коли людина (яничар) знущається над своєю націю та історичною пам’яттю.

Але факт лишається фактом: з приходом антиукраїнців до влади по всій владній вертикалі відновлюються антиукраїнські настрої. Користуючись нагодою, хочу звернутися до працівників силових структур: «Запам’ятайте, влада – категорія змінна, народ – постійна, то ж служіть не злочинній владі, яка робить вам політичні замовлення, а Україні та її народу!»

Що, на вашу думку, відбулося 31 грудня 2010 р. в Запоріжжі?

Я переконаний, що підрив Сталіна після успішної «тризубівської» акції був звичайнісінькою провокацією, яку організували антиукраїнські сили, не виключено що за сприяння ФСБ Росії. Адже досвід щодо підривів у них є. Наша Організація не причетна до даної акції. І про це ми заявили відразу ж після того, як дізналися про вибух.

Але в Україні та Російській Федерація є сили, які хочуть пов’язати акції 28 та 31 грудня та інкримінувати «тероризм» членам «Тризуба» та ВО «Свобода». При тому відповідальність за підрив бюста Сталіна на якомусь нацистському російському сайті взяв на себе міфічний «рух 1 січня», а потім ще й з’явився інший матеріал якогось блогера, де той детально описує підготовку та проведення акції підриву. Але це все мало цікавить запорізьких правоохоронців. Вони тупо виконують політичне замовлення, яке за деякою інформацією йде з самої гори владного режиму: їм необхідно знищити «Тризуб» та ослабити націоналістичний та протестний рухи, щоб максимально довго дерти три шкіри з українського народу, русифіковувати його та позбавляти духовності, культури, національної пам’яті.

Що чекає хлопців, які обезголовили Сталіна?

Я був засуджений кучмівським режимом за створення і керівництво ВО «Тризуб» ім. С. Бандери і після цього під тиском української громадськості, депутатів Верховної Ради України, духовенства та діаспори був реабілітований Верховним апеляційним судом. Є судове рішення, яке однозначно заперечує те, що зараз намагаються «пришити» яничари в українських погонах «Тризубу». Наша Організація не є незаконним воєнізованим формуванням.

Якби в Україні було українське правосуддя, яке відстоює закони, побудовані на національних інтересах, такі б «пам’ятники» не встановлювали, а молоді патріоти їх не демонтовували б. Тим більше, що наші хлопці виконали Укази Президентів України Л. Кравчука і В. Ющенка та рішення Європейського парламенту про «Вшанування безневинно убієнних і замучених жертв нацизму і сталінізму».

Також 14 червня 2010 року виконавчий комітет Запорізької міської ради зазначив: «Як встановлено за результатами вивчення проектної документації на будівництво адміністративної споруди, ані в проекті благоустрою прилеглої території розміщення об’єктів монументального мистецтва не передбачалося». 27 січня 2011 р. Запорізький голова державної адміністрації Борис Петров щодо бюсту Й. Сталіну відзначив: «У проекті немає цього бюста. На мою думку, щоб він був законним, він повинен бути всередині будівлі – це досить просто зробити…. Я пропонував керівникам КПУ це зробити ще в липні минулого року, і не було б жодних питань. Але, на жаль, цього не сталося». За словами губернатора, погруддя Сталіну, споруджене на сходах обкому, є малою архітектурною формою, і його установку комуністи повинні були узгодити з владою.

Тобто, судилище, що готується над українськими націоналістами, буде не адміністративно-кримінальним, а чисто політичним, а вирок суду покаже справжнє лице нинішньої влади. Одне зазначу з впевненістю: зараз все буде залежати від активності всіх національно-патріотичних організацій, всіх українців і в Україні, і за її межами. Якщо повстанемо проти несправедливості і вкажемо нинішнім владоможцям на їхнє місце, тоді й хлопці вийдуть на волю, якщо ж будемо відсиджуватися та на кухнях розповідати про любов до Батьківщини, тоді антиукраїнський режим відразу нізащо посадить хлопців, спробує знищити «Тризуб», потім буде намагатися знищити будь-який спротив, і ми матимемо шанси втратити навіть те, що маємо – незалежну державу.

Як ви можете пояснити вилучення зброї у членів ВО Тризуб»?

Нині ми живемо в незалежній державі, за яку наші батьки заплатили високу ціну. Ми зробимо все від нас залежне, щоб у нашій державі не лилась українська кров. На моє переконання, зараз у націоналістів достатньо політичних методів впливу на суспільно-політичну ситуацію, які нині ще не повністю використані. Я, як людина, яка пройшла Афганістан, розумію, що таке війна в своїй хаті. Наша основна зброя – це наша ідеологія українського націоналізму та політичні методи боротьби.

А тепер щодо зброї. Під час багатьох обшуків у членів «Тризубу» було вилучено сотні патріотичних книг, українську символіку, державні прапори, будь що, пов’язане з націоналізмом. Але при цьому всю увагу суспільства влада спробувала сконцентрувати на двох пневматичних гвинтівках, травматичному пістолеті, кількох ножах, мисливській рушниці та «автоматі Калашникова» з патронами. Всю вищенаведену так звану «зброю», крім автомата, як військову можна не сприймати. Автомат був вилучений під час обшуку автомобіля Степана Бичека, якому 60 років, він пережив два інфаркти, має цукровий діабет. Виникає питання, чи потрібна такій людині зброя? Я думаю, що йому зброю підкинули, оскільки не могли знайти жодного компромату на членів ВО «Тризуб».

Що, на вашу думку, потрібно змінити, щоб патріотів в Україні не переслідували?

Поверхневі зміни тут нічого не вирішать, лише боротьба за українську національну державність, де українці будуть господарями своєї долі на своїй землі, а українські закони будуть відповідати українським національним інтересам, може кардинально змінити ситуацію в державі.

А це можна реалізувати в один спосіб: має відбутися консолідація національно-державницьких сил, які ставлять інтереси держави та нації вище своїх партійних та особистісних інтересів.

Хочу завершити словами світлої пам’яті Провідника «Тризуба» Василя Іванишина: «Закон не може суперечити національній ідеї і праву нації на повноцінне життя, бо інакше це вже не закон, а правила поведінки для рабів. Громадянин чинить злочин, якщо виконує закон, який спрямований проти держави, народу, людяності. Україна понад усе, а тому для націоналіста вищі від національних тільки Закони Божі… Цікаво, що знаходяться кретини, які впевнені, що своїми «законами» і репресіями зуміють захистити комунізм в Україні.»

Published on 8 February 2011