Ярослав Антонюк, Волинська організація МНК

Керівники СБ ОУН ВО „Турів”

1. „Аркадій” – Микола Гаврилюк, уродженець с.Полонка, референт СБ Ковельського окружного проводу ОУН в 1944-1945 рр.

1. „Аркадій” – Микола Гаврилюк, уродженець с.Полонка, референт СБ Ковельського окружного проводу ОУН в 1944-1945 рр.

2. „Байда” – Степан Архипчук, уродженець с.Рудка Козинська, заступник Рожищанського районного референта СБ в 1944 р. З 1945 р. комендант СБ Рожищенського району, мав псевдо „Боровий”.

3. „Бик”, „Биков” – Сергій Богданов, комендант СБ Головнянського району в 1945 р., командир боївки ОУН, що діяла в Любомльському районі з 1947 по 1950 р.

4. „Безрідний”, „Сіроманець” – Василь Макар – шеф крайової референтури СБ на ПЗУЗ в 1943-1944 рр., загинув в с.Жильне 10 квітня 1944 р.

5. „Богун” – Стельмащук Арсеній, уродженець с.Угринів, референт СБ Горохівського району в 1945 р.

6. „Бойко” – Йосип Собчук, сотенний УПА в с.Бегета в 1943 р., комендант СБ Володимир-Волинського району в 1945 р.

7. „Влас” – Яків Додик, комендант СБ Камінь-Каширського району, уродженець Черкащини, агент НКВС, ліквідований СБ в січні 1945 р.

8. „Володимир” – Анатолій Козяр, шеф СБ ВО„Турів” в 1943-1944 рр., загинув 8 липня 1945 р. поблизу с.Лаврів Луцького району.

9. „Ворон” – Оксенчук А.М., комендант СБ в Ратнівському районі в 1947 р.

10. „Ворон” – Олександр Никитич, надрайонний референт СБ, заступник Ковельської окружної референтури СБ в 1943-1945 рр.

11. „Ворон” – Борис Никитюк, окружний референт СБ Луцького району в 1945 р.

12. „Гайдамака” – Микола Юськів, уродженець с.Губин, комендант районної боївки СБ в 1945 р.

13. „Гнатко” – слідчий СБ ПЗУЗ в 1946 р.

14. „Гудзик” – Прокіп Штандер, кущовий комендант СБ в Шацькому районі у 1945 р.

15. „Гонта” – чотовий ВПЖ, комендант загону „Котловина” в 1943 р.

16. „Гонта” – Демчук Іван, окружний референт СБ Ковельського району в 1943-1944 рр.

17. „Гордій” – Яцина М., командир боївки СБ на Ратнівщині в 1947 р.

18. „Голуб” – Бадасюк Микола, кущовий комендант СБ Камінь-Каширського району в 1945-1950 рр.

19. „Горюн” – кущовий комендант СБ на Любомльщині в 1945 р.

20. „Дон” – Ярослав Рибак, надрайонний референт СБ в Підгайцях в 1948 р.

21. „Дорош” – Андрій Комелюк, референт СБ на Ратнівщині в 1945 р.

22. „Дохторенко” – комендант СБ Камінь-Каширського району в 1945 р., агент НКВС, розстріляний СБ 20 травня 1945 р.

23. „Дунай” – комендант СБ Олицького районного проводу в 1944 р.

24. „Євген” – Беревицький М.К., районний комендант СБ на Ратнівщині в 1945-1946 рр.

25. „Євген” – надрайонний комендант СБ Заболотівського, Ратнівського та Шацького районів в 1944 р.

26. „Єремія” – окружний референт СБ Старовижівського району в 1946 р., командир боївки СБ.

27. „Залісний”, „Петро”,”Яшка”, „Олексій” – Панас Ковальчук, обласний референт СБ в 1943 р., крайовий референт СБ „Москва” в 1945-1949 рр., загинув 4 березня 1949 р. в с.Хорохоли.

28. „Збруч” – комендант СБ Камінь-Каширського району в 1945 р.

29. „Зоренко” – Матвій Яйчук, уродженець с.Білопілля, командир ВПЖ загону ім.І.Богуна в 1943 р., вбитий в с.Білопілля в 1944 р.

30. „Ігор” – уродженець с.Буяни, комендат СБ Торчинського району в 1946 р., ліквідований СБ через невиконання наказу.

31. „Ігор” – Кратюк Василь, референт СБ Теремнівського району в 1945 р.

32. „Ігор” – Шевчук Олексій, комендант СБ в районі Колок в 1945 р.

33. „Касян” – Василь Жовнірук, референт СБ Рожищанського району в 1943 р.

34. „Кайдаш”, „К-13”, „ППШ” – крайовий референт СБ ПЗУЗ в 1949 р.

35. „Кіт” – Данилевич Іван Лукашович, 1920 р/н, уродженець с.Ружин, керівник кущової СБ, що діяла в Головнянському та Любомльському районах в 1944-1945 рр.

36. „Кос”, „Денис” – Андрій Михалевич, надрайонний референт СБ на Ковельщині, заступник окружного провідника ОУН на Ковельщині в 1945 р., загинув 8 грудня 1951 р.

37. „Корієнко” – Олександр Косаревич, командир ВПЖ ВО„Турів” в 1943-1944 рр.

38. „Кмин” – Тимощук Василь, комендант СБ Теремнівського району в 1945 р.

39. „Крюк” – Сила Нетейчик, комендант СБ Ківерцівського району в 1945 р., до цього був ройовим в сотні „Нечая”, куреня „Погром” в 1943 р.

40. „Крук” – комендант СБ Ківерцівського району в 1947 р.

41. „Каруспун” – комендант СБ в Головній Команді УПА-Північ в 1943-1944 рр.

42. „Ластівка” – Іван Кусинський, комендант СБ Устилузького району в 1945 р.

43. „Лісний” – кущовий комендант СБ в Камінь-Каширському районі в 1945 р.

44. „Ленін” – Сергій Козяр, комендант СБ Луцького району в 1945 р.

45. „Мирон” – Федір Затовканюк, шеф СБ Луцького надрайонного проводу в 1943 р.

46. „Мітла” – Олекса Присяжнюк, керівник СБ різних рангів, контррозвідувуального відділу СБ в крайовому проводі у 1943 р., загинув в 1945 р.

47. „Моряк” – Юрій Шевченко, референт СБ Колківського району в 1943 р., комендант СБ в районі Колок в 1944 р.

48. „Медвідь” – Михайло Лебідь, спецкур’єр СБ, старшина у відділі зовнішніх зв’язків при ВО„Турів” та УПА-Північ в 1944-1945 рр.

49. „Медвідь” – Микола Захарук, комендант СБ Головнянського району в 1945 р.

50. „Метелик” – Іван Васелюк, кущовий комендант СБ на Турійщині в 1944-1947 рр., загинув від туберкульозу в схроні поблизу с.Літин.

51. „Нагірний”, „Осика”, „Сосна” – Арсен Матвійчук, кущовий комендант СБ в Локачинському районі в 1945 р.

52. „Нижчий” – слідчий СБ ВО„Турів” в 1943 р.

53. „Одуд” – чотовий ВПЖ, загону ім.Богуна в 1943 р.

54. „Омелько” – Косаревич Олександр, начальник ВПЖ ВО „Турів” в 1943 р.

55. „Орлик” – Юрій Пасальський, уродженець с.Острівок, заступник обласного коменданта СБ в 1943 р., надрайонний комендант СБ на Володимирщині в 1943 р.

56. „Орлик” – Клим Яворський, окружний референт СБ Горохівського району в 1944 р.

57. „Орлик” – окружний референт СБ ПЗУЗ в 1950 р.

58. „Орленко” – Федір Янюк, районний референт СБ на Горохівщині, загинув в 1947 р.

59. „Орел” – Степан Трусевич, сотенний УПА з 1943 р., комендант СБ в Любашівському районі в 1943 р.

60. „Павло” – Турковський Василь, член головної референтури СБ в 1941-1944 рр.

61. „Парашут” – ройовий в сотні „Нечая”, курінь „Погром”, загін „Котловина” в 1943 р., комендант боївки СБ Маневицького району в 1945 р.

62. „Перець” – Василь Чепелюк, уродженець с.Холоневичі, комендант СБ Цуманського району в 1948 р.

63. „Пилип” – надрайонний референт СБ Камінь-Каширського проводу в 1945 р.

64. „Поль” – Кирило Зінчук, кущовий комендант СБ Любомльського району.

65. „Сашко” – референт СБ Камінь-Каширського району в 1945 р., в 29 жовтня 1945 р. вирушив з боївкою на Схід.

66. „Сагайдачний” – Федір Романюк, комендант СБ Озютичівського району в 1945 р.

67. „Сірко” – надрайонний референт СБ Горохівського району в 1944 р.

68. „Співак” – керівник СБ Берестечківського району в 1948 р.

69. „Стародуб”, „Омелько” – член головного осередку СБ від грудня 1943 р. в крайовому осередку СБ ПЗУЗ, нач ВПЖ в КВШ УПА-Північ, в 1944 р. комендант ВПЖ ВО„Тютюнник”, загинув 3 лютого 1945 р. в Сарненському районі Рівненської області.

70. „Трохим” – Кревський Володимир, заступник шефа СБ Крайового проводу ОУН на ПЗУЗ в 1946 р.

71. „Федько” – комендант СБ Луцького окружного проводу в 1945 р.

72. „Федось” – Микола Гаврилюк, референт СБ окружного проводу ОУН в 1945 р.,окружний референт СБ Ковельського району.

73. „Хома”, „Хмара”, „Микола” – Микола Процюк, референт СБ в Порицькому районі в 1945 р.

74. „Шум” – Володимир Васильківський, кущовий референт СБ Луцького району.

75. „Шрам” – Фединський Василь, окружний референт СБ Любашівського району в 1945-1947 рр.

76. „Щука” – Федір Шабатура, курінний в загоні „Озеро”, слідчий СБ на Січі в 1943 р.

77. „Чорний”, „Купецький” – Марценковський, сотенний, командир ВПЖ загону „Озеро” в 1943 р.

78. „Чорнобіль” – Тимофій Галів, член крайової референтури СБ на ПЗУЗ.

79. „Чуб” – Іван Лучинець, сотенний в курені ім.Сагайдачного в 1943 р., комендант СБ в Олицькому районі в 1945 р.

80. „Чумак” – кущовий комендант СБ в Камінь-Каширському районі в 1945 р.

81. „Жбурлай” – кущовий комендант СБ в Горохівському та Берестечківському районах.

82. „Юрко” – референт СБ в Луцькому районі в 1945 р.

83. „Юрко” – референт СБ ПЗУЗ 1944-1945 рр.

84. „Юхим” – комендант СБ Камінь-Каширського надрайонного проводу в 1945 р.

85. „Яким” – комендант СБ Ковельського окружкому в 1945 р.

Published on 1 October 2005