Наталія Солтис

110 томів про УПА і подальші плани

Видавництво «Літопис УПА» з року в рік святкує не лише свій річний ювілей, але і числове осягнення видання книг.

Видавництво «Літопис УПА» з року в рік святкує не лише свій річний ювілей, але і числове осягнення видання книг. Так, на цей час, опубліковано 110 томів в чотирьох серіях видань та допоміжні. Саме невелика група людей – колишні Вояки УПА в Канаді і США, які започаткували цю справу, посприяли тому, що про УПА знають і будуть знати теперішні і майбутні покоління. Загалом, на сьогодні з’явилося 50 томів в Основній серії, 21 том в Новій (київській) серії НАНУ, 11 томів в серії «Бібліотека» та 25 в серії «Події і Люди», том «Повстанські Могили», книга «Листівки УПА» та ювілейний каталог. Попри досягнення, праця ще далеко не завешена, адже в планах видання подальших понад десяти і більше книг.

8 червня року в приміщенні УНО в Торонто відбулося чергове XXXVIІ засідання «Літопису УПА». Серед присутніх – 12 членів Видавничого Комітету. Засідання відкрив предсідник проф. Петро Й. Потічний, який попросив хвилиною мовчанки вшанувати пам'ять померлих членів Видавничого Комітету, вояків УПА та фундаторів: Петра Левка – «Байду», Василя Левковича – «Вороного», Бориса Галагана – «Ярка», Дмитра Кущака – «Богуна», братів Павла «Кора» та Петра «Топір» Шкафаровських, Михайла Стеранку – «Калину», Марію Савчин-Пискір – «Марічку», Степана Рабізанта – «Сокіл». Опісля розпочато щорічну програму із прочитання звітів, обговорення важливих питань та прийняття рішень. Відповідальний редактор проф. Потічний у свому річному звіті подав стан видавничих справ та вніс ряд пропозицій від істориків-науковців про підготовку подальших томів, зокрема про Стрілецьку Зброю ОУН і УПА, УПА і угорську армію, Український Визвольний Рух: Волинь/Берестя 1930-55 рр., ОУН в 1939-41 рр. та ряд інших. Рівнож відповідальний редактор поінформував про ті томи, які вже в підготовці і мають з’явитися під кінець 2013 р., а саме – «УПА в світлі словацьких і чеських документів» (кн.2), книга переслухань сл.п. В. Кука та В.Галаси, «Письмові документи ОУН і УПА», «Золочівська округа ОУН: СБ», про Дарію Ребет та календар на 2014 рік.

Головний адміністратор Микола Кулик представив свою обширну ділянку, зокрема про збір коштів, рекламу та поширення видань «Літопису УПА». Він наголосив на тому, що конечною є справа пошуку фундаторів на заплановані видання, бо поодинокі пожертви не в стані цего покрити.

Окремо на Пленумі представлено роботу бюра «Літопису УПА» у Львові, яке очолює д-р Ігор Гомзяк. Дуже важливим питанням зборів було подальше дарове розповсюдження понад 100 тисяч книг «Літопису УПА» в Україні. У звітному році при допомозі Головної Управи Т-ва к.Вояків УПА в США було доставлено 60 000 книг до бібліотек Львівської, Тернопільської та Рівненської областей. Згідно рішення зборів, ця робота і надалі продовжуватиметься як в західній Україні, так і в інших її реґіонах. Важливим залишається поширення електронних версій книг «Літопису УПА». На даний час всі книги видавництва оцифровано для подальшого збереження матеріалу.

Отже, роботи у Видавництва ще дуже багато. Це не тільки публікації книг, але і поширення видань по всіх областях України. Питання залишається за фінансовою частиною, яка складається виключно із фундацій та добровільних пожертв української громади у діаспорі.

З огляду на потребу публікації та поширення видань з історії, звертаємося до української громади фінансово допомогти в реалізації цього проекту. Для подальшої фінансової підтримки чи набуття видань просимо писати на адресу: LITOPYS UPA, P.O. Box 97, Stn. "C", Toronto, ON, M6J 3M7 Canada, e-mail: mykola.kulyk@litopysupa.com або відвідати наш web-site: www.litopysupa.com. Доповненням веб-сторінки з минулого року є покажчики 1-36 томів Основної серії «Літопису УПА» та інші, які можна переглядати безкоштовно.

Дякуємо усім нашим Фундаторам, Меценатам, Жертводавцям та Відборцям за постійну підтримку.

Published on 17 June 2013