Павло Садоха, голова Спілки українців у Португалії

Обережно, податки!

В середовищі трудових мігрантів широко обговорюється коментар прес-служби Міндоходів, виголошений у вишуканому стилі буремних 90-тих: Ви попали!

В середовищі трудових мігрантів широко обговорюється коментар прес-служби Міндоходів, виголошений у вишуканому стилі буремних 90-тих: Ви попали! Незнання законів не звільняє громадян від їх виконання! І міжнародна спільнота тут не допоможе. Податки повинні платити всі!

Важливо правильно закинути меседж: країна в дефолті, бо заробітчани не платять податки. Та влада, що з п’яти основних функцій податків виділяє для застосування тільки фіскальну, наражає суспільство вже не до спротиву, в якому можна “примазатися” до однієї зі сторін, а до Коліївщини, де кривдників всі знають в лице, тож варіантів врятуватися у останніх нема. Моральних підстав для цього українцям вистачить.

По-перше, тому, що 46-ту статтю Конституції України вже давно виконують трудові мігранти, а не держава – громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також, у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Запитайте будь-якого емігранта, на що в більшості випадків витрачаються гроші, які він важко заробляє? На лікування родичів в Україні, плату за навчання дітей, на виживання батьків-пенсіонерів, на хабарі урядовцям.

По-друге, тому, що основною причиною важких випробувань, пов’язаних з еміграцією було і є невиконання державою статті 43 Основного Закону: “Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає, або на яку вільно погоджується.

Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів, відповідно до суспільних потреб”.

По-третє, всі добре зрозуміли про джерела офшорних інвестицій в Україну, які податкова чомусь бачити не хоче, натомість, накладаючи нереальні податки на підприємців, що підтримують опозиційних до влади політиків.

Published on 10 June 2013