Юлій Хвещук

«Джура»: ще один крок вперед

22 травня на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбувся Всеукраїнський методичний семінар із організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

22 травня на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбувся Всеукраїнський методичний семінар із організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Зорганізували його Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, Рада козацьких отаманів України, МБУ «Центр національного відродження» та Ресурсний центр патріотичного виховання «Звитяга».

Учасниками семінару стали представники центрів туризму та краєзнавства, відповідальні за патріотичне виховання методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, представники Головного штабу гри «Джура» в областях України та Центр національного відродження.

На початку з вітальним словом до учасників семінару звернулися заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Дмитро Омельченко, начальник відділу змісту позашкільної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олена Артеменко, голова Ради козацьких отаманів України Анатолій Грива, виконавчий директор Центру національного відродження Тарас Рондзістий та голова Фонду «Нові традиції» Сергій Бондарчук.

У рамках семінару відбувся також круглий стіл «Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») як вагомий чинник формування патріотичних почуттів дітей та молоді». Учасники обмінялися позитивним досвідом організації та проведення гри, поділилися інформацією про труднощі та перепони, які виникають, а також своїми думками про методи їхнього подолання та можливостями виведення «Джури» на ще якісно вищий рівень проведення.

Зокрема, голова дитячої громадської організації «Січ» Борис Скребцов поділився досвідом підготовки декілька років тому першого проекту проведення гри «Джура», який ∂рунтувався на досвіді виховної роботи їхньої організації, а також запросив присутніх до участі в таборових вишколах, які організовує «Січ».

Враховуючи проблему кадрів виховників, директор МБУ «Центр національного відродження» Тарас Рондзістий запропонував у наступному навчальному році продовжити практику проведення семінарів в областях і повідомив, що для покращення інформаційного забезпечення процесу впровадження гри «Джура» за підтримки Центру національного відродження вже від 1 вересня будуть проводитися презентації гри в областях, районах, школах України. На завершення семінару він закликав усіх присутніх бачити у «Джурі» не просто гру, а систему патріотичного виховання української молоді, продовжувати активно долучатися до її організації та належного проведення, а також залучати до співпраці ширші кола небайдужих українських громадян.

Published on 27 May 2013