Віталій Подлобніков

Українські апологети федералізму – це п'ята колона "рускава міра"

В Україні прокремлівський політик відкрито підтримує імперські амбіції нашого одвічного сусіда, і звідкись бере гроші на дорогу політичну рекламу.

В Україні прокремлівський політик відкрито підтримує імперські амбіції нашого одвічного сусіда, і звідкись бере гроші на дорогу політичну рекламу.

Уся політична риторика громадського руху Медведчука сьогодні зводиться суто до рекламування політичних та економічних ініціатив Кремля. Чого вартий тільки месидж: "Митний союз – разом до успіху і добробуту"? "Ведмежі обійми" північного сусіда ще й досі даються нам взнаки своїми наслідками, а це: виховання "совка" (нової спільноти совєцьких людей), русифікація, екологічні проблеми, застаріла економіка, історична несправедливість тощо. Отакий імперський успіх і добробут.

Путін особисто хрестив доньку Віктора Медведчука від третього шлюбу, і Медведчук є кумом Путіна. Тож в Україні вперше за всю історію виникла ситуація, коли одним із впливових політиків нашої держави хоче стати родич російського президента і лобіст його імперської політики.

Поплічники Медведчука в Запоріжжі вважають, що Митний союз вигідний державі, а федералізація зміцнює державність, об'єднуючи різних і не нав'язуючи нікому чужих стандартів. Мабуть, маються на увазі українські стандарти. Для них унітарність – це радше загроза, ніж гарантія стабільності, а федералізація – спосіб з'єднання, а не роз'єднання. Вони вважають, що Крим міг би стати випробувальним полігоном федеративного устрою. Ось така плебейська філософія! "Великі політики" вже навіть ділять Запорізьку область: Запоріжжя стане центром Придніпровського регіону, а Мелітополь буде базою Таврійського регіону. Все дуже просто. Забули про одне – за двадцять років незалежності в Україні, навіть на Донбасі та на Півдні, виросло нове покоління українців, які не мають жодних симпатій до РФ. Совєцьке минуле їм здається вбогим та нудним. Їм не потрібна ніяка інтеграція з Росією, а тим паче Казахстаном. Абсолютна більшість українців не відчуває потреби в реалізації прокремлівських ідей Медведчука.

Українські апологети федералізму – це п'ята колона "рускава міра". Вони гребують чинною Конституцією України (стаття 2. Україна є унітарною державою) і зовсім не усвідомлюють цінність ключових принципів українського державотворення та його ідейного вираження – мови, культури, національної ідентичності та патріотичної ідеології, які виступають гарантом існування незалежної України.

Published on 7 March 2013