Віктор РОГ

Очищуймо нашу землю

15 лютого у місті Охтирка Сумської області місцеві активісти «Свободи» разом з народним депутатом від цієї партії Ігорем Мірошниченком демонтували пам’ятник Леніну, котрий безбожники свого часу встановили як на глум на руїнах зруйнованої ними козацької це

15 лютого у місті Охтирка Сумської області місцеві активісти «Свободи» разом з народним депутатом від цієї партії Ігорем Мірошниченком демонтували пам’ятник Леніну, котрий безбожники свого часу встановили як на глум на руїнах зруйнованої ними козацької церкви.

«Усі цивілізовані держави колишнього соцтабору вже давно заборонили будь-які прояви комуністичної ідеології та символіки, що закріплено в законодавстві цих держав. На жаль, дехто й досі не може усвідомити всього жаху від злочинної діяльності комуністичного режиму в роки окупації України. Комуністична символіка і ідеологія не мають місця у європейській Україні, і якщо будь-який її прояв не може усунути влада – ми його усунемо власними силами», - наголосив Мірошниченко.

Акція прямої дії на виконання указів про демонтаж символів тоталітаризму та голосу почуття власної і національної гідності викликала істеричний вереск комуністів і, вірю, стане прикладом для наслідування. Тим більше, що в цьому році вшановуємо пам'ять жертв Голодомору-геноциду з нагоди 80-ліття.

Першокурсник Тарас Бортнік написав на цю тему коротеньку замітку, яку пропоную увазі читачів. Я знав антикомуніста діда Василя Бортніка, я дружу з антикомуністом батьком Іваном Бортніком і я пишаюся, що росте антикомуніст внук і син Тарас Бортнік.

«Знаєте, особисто мені соромно за те, що гуляючи Харковом, я проходжу повз ілліча. І справа тут далеко не в архітектурі.

Це людина, яка не ступивши на територію України, майже на століття прирекла мій народ на животіння, катування, голод, бідність та національну деградацію… Так питається, чому це опудало стоїть в центрі Харкова, другого за величиною міста після Києва.

Називайте мене символістом, дурнем, фантазером, але думки я своєї не зміню. Харків сьогодні - совкове місто. І те, що у минулому Харків - столиця, те, що Харків одним з перших був «під совком» грає тут останню роль(але грає). Бо найбільше у цьому місті студентів, а вони взагалі "не в тємє". Сьогодні пам'ятник Леніну - це символ. Символ минулого - сірості, понурості, покірності, соціального і національного рабства.

Нам не треба мертві, чужі символи. Українці потребують надії.

Та стояв би ілліч один і про нього б забули. А як же десятки вулиць, які і сьогодні є обличчям так званої "радянської мрії". Вже пройшло більше 20 років, а система досі діє. Вона вирощує істоту, а не виховує особистість. І це в місті, де, як сказав мій друг, відбувалося українське відродження, де порядність, чесність та відвага були не пустими звуками. У місті, в якому були проголошені засади Братства Тарасівців. У якому жили і творили сотні митців - справжні сини і доньки України. Це ганьба їхній пам'яті, це ганьба всім тим, хто загинув і жив за Україну. Мені соромно».

Очищуймо нашу землю і нашу свідомість. Окупаційним ідолам, котрі, як короста, вкрили нашу землю, не місце в Україні!

Published on 18 February 2013