Андронік КАРМЕЛЮК

З новою надією в Новий рік

Кожний новий рік розпочинається не тільки гучними петардами і світляними ефектами в у більшості міських центрів нашої держави.

Кожний новий рік розпочинається не тільки гучними петардами і світляними ефектами в у більшості міських центрів нашої держави. На 1 cічня припадає також день народження Степана Бандери, Провідника революційної ОУН й жертви політичного вбивства з наказу Москви. Інформаційний простір нашої країни з цього приводу наповнюється різними відгуками, повідомленнями та коментарями. Цим разом переважали повідомлення про походи вулицями багатьох українських міст з участю молоді зі смолоскипами, що їх залюбки організовує ВО «Свобода».

На нашу думку, не слід постать і діяльність С.Бандери віддати на відкуп партійним потребам на злобу політичного дня. Бо деякі гасла, поряд із дослівними і доречними цитатами із праць Бандери та інших націоналістичних діячів, як скандування про бажання «…на гіляку!», і спробу «воскресити з мертвих» Провідника ОУН закликанням «Бандера прийде і порядок наведе!», мають протилежний ефект. У роки війни та жорсткої окупації такі гасла мали зрозумілу мотивацію. Натомість сьогодні така тактика віддає популізмом сумнівної проби і відвертає увагу від головного – від реальних та конкретних політичних кроків. Скоро стане зрозумілим, як виборці оцінюватимуть перебування і працю депутатів від опозиційних партій у ВРУ не їхніми словами, а конкретними справами. Для першого звіту ще рано, але день розрахунків швидко настане.

Переглядаючи коментарі,зокрема в інтернеті, про постать Бандери, зауважуємо що загальний тон у них цим разом був стриманий, врівноважений і більш об’єктивний, принаймні він є звільнений від багатьох пересудів і навмисного наліплювання Бандері переважно ідеологічно чужих його поглядам і діям ярликів. Позитивом треба вважати повторювану і досі не реалізовану думку, що громадськість давно чекає на авторитетне й наукове, тобто базоване на документах і джерелах, дослідження біографії і діяльності С.Бандери, його родини і очолюваного ним історичного періоду визвольних змагань.

Відрадним треба вважати заклик привітати з 90-літтям легендарного сотника УПА і довголітнього політв’язня московського Гулагу Мирослава Симчича. Він донині своєю світлою постаттю і бездоганною репутацією невтомно та активно стоїть у політичному житті свого краю. Адже Мирослав Симчич особисто включився у виборчу кампанію на підтримку кандидата-мажоритарника в Коломиї Олеся Донія і цим допоміг йому забезпечити перемогу. Олесь Доній хоча і безпартійний та позафракційний депутат ВРУ, але підтримка з боку сотенного М.Симчича та більшості коломийських виборців дає йому ідеологічну підбудову під його законотворчі ініціативи.

Published on 11 January 2013