Сергій Багряний, УІС

В Митний Союз методами СС - Столипіна і Сталіна

З відновленням процесу можливого приєднання Януковичем та його командою України до Митного Союзу, в Росії активізувалися різного роду організації та фонди, експертні агентства, неофіційно підтримані Кремлем

З відновленням процесу можливого приєднання Януковичем та його командою України до Митного Союзу, в Росії активізувалися різного роду організації та фонди, експертні агентства, неофіційно підтримані Кремлем, а також окремі політики і «експерти», які почали активно моделювати, що ще можна зробити з Україною, якщо та таки опиниться в МС.

Для цього проводяться різного роду «форуми» та «круглі столи», покликані підняти питання інтеграції України в єдиний з Росією геополітичний простір. Ми вже писали про З’їзд представників народів Євро-Азійських держав та конференцію «Майбутнє союзної держави і потенційні моделі його розвитку», на яких були присутні представники проросійських сил з України.

Тепер ситуація зайшла ще далі: за інформацію інформагентства Укрінформ, під час круглого столу “Євразійський Союз: утопія чи реальність?” у Південному федеральному університеті (м. Ростов-на-Дону), секретар Ростовського регіонального відділення “Російський Соціально-Консервативний Союз” партії “Єдина Росія” Антон Бредихін заявив, що після вступу України до Митного союзу треба буде створити сприятливий ґрунт для переселення 7 млн. українців на терени Північного Сибіру.

Ось, власне, пряма мова: “Буду стислим: базова суть питання полягає в створенні сприятливої основи для міграції (на початку трудової) на територію Північного Сибіру 7 млн. українців, в основному з Західної частини країни, на Південь Сибіру – Забайкалля – 3,5 млн. кавказців, і дисперсне розселення шляхом перенаправлення міграційних потоків з Центральної Росії в Зауралля 5 млн. таджиків і киргизів. Лише так, при тенденції скорочення населення Сибіру ми можемо створити перший демографічний кордон проти китайського напливу”.

До речі, проект переселення українців має промовисту назву «Єрмак 2.0», і у тому чи іншому форматі обговорюється на рівні не лише російських, але й українських політиків українофобів.

Так, в 2006 році на Всесвітньому конгресі співвітчизників (мова про осіб «русского проісхождєнія»), інспірованому адміністрацією Путіна, тоді ще депутат від Партії регіонів Юрій Болдирєв запропонував вирішувати проблему освоєння малозаселених земель Зауралля, Сибіру, Далекого Сходу Росії шляхом переселення туди українців з центральних та східних областей. І додав: «Сотні тисяч вихідців з України, котрі перебралися на Далекий Схід, давно стали росіянами».

Ще раніше подібний метод «освоєння Сибіру» запропонували кремлівські технологи зі сторінок видання «Новое время». Тільки там вони не обтяжували читача інформацією про участь України в геополітичних проектах Москви, а просто запропонували її розчленувати на низку маріонеткових «республік» з подальшою їх інкорпорацією у «великоросійський» державний організм. А далі населення цих «республік» має виконати важливу для Москви задачу – заселити і переосвоїти Сибір: «програми переосвоєння Далекого Сходу, нової урбанізації Середньоросійської рівнини і Південного Сибіру, будівництво транспортних «коридорів розвитку» вимагають маси здорових, сильних і енергійних людей». (детальніше - В. Рог «Українофобія. П’ята колона та її ляльководи).

Схоже, і Митний Союз покликаний не лише взяти під повний контроль Кремля економіку України, але й почати вирішувати проблему урбанізації Сибіру та зупиняти китайську експансію, про яку так багато пишуть і якої дуже бояться російські експерти. Тільки от цю проблему будуть вирішувати нашим коштом, коштом наших працьовитих співвітчизників.

Сучасна російська влада, наміри якої дезавуювують окремі її репрезентанти, в своїх методах вирішення внутрішньоекономічних і внутрішньополітичних проблем, повністю перепозичила методи своїх імперських попередників. Один з них – російський імперський прем’єр-міністр Петро Столипін (ідеал Азарова-Табачника) тисячами переселяв українців з Чернігівщини, Полтавщини, Київщини за Урал, щоб налагодити там сільське господарство. Його наступник радянський диктатор Йосип Сталін мільйонами вивозив українців до ГУЛАГу, де вони ціною власних життів будували залізниці, міста, заводи на Далекій Півночі, Південному та Східному Сибіру. Микита Хрущов гнав наших співвітчизників на «освоєння цілини» Західного Сибіру й Казахстану, бо «мєстноє насєлєніє» виявилося не дуже здібним до землеробства…

Тепер і Путін взявся за вирішення проблеми заселення зауральських територій методом Столипіна-Сталіна. Тому для нього вступ України у Митний Союз дійсно має не лише економічне, а значно ширше завдання, завдання вирішення територіальних проблем, а заодно – й асиміляції українців на теренах «єдіной-нєдєлімой». І, схоже, таким чином він цілком серйозно намірився створити Новий Союз.

І на додачу: Конференція по Євразійському союзу в Ростові, на якій піднялося питання переселення 7 млн. українців на Сибір, була організована за сприяння Російського Соціально-консервативного союзу, що в свою чергу є тісним партнером Центру соціально-консервативної політики, який донедавна провадив свої збіговиська в київському готелі «Прем’єр-Палац», і на яких були помічені досить цікаві особи – такі як Костянтин Шуров («Русская община»), Євген Копатько (донецький соціолог, директор компанії «Research and Branding Group»), Дмитро Перлін («Український вибір» В.Медведчука), Геннадій Балашов та інші.

Published on 25 December 2012