Ігор Дячун, голова управи УЗО.

15 років радіохвилі “УКРАЇНА" в Америці

Завдяки старанням Українських Злучених Організацій Огайо і тодішнього голови управи УЗО Василя Ліщинецького радіохвиля "Україна" розпочала трансляції своїх радіопрограм у Клівленді на хвилях станції WСPN СІеvеlаnd Риbliс Rаdіо

Завдяки старанням Українських Злучених Організацій Огайо і тодішнього голови управи УЗО Василя Ліщинецького радіохвиля "Україна" розпочала трансляції своїх радіопрограм у Клівленді на хвилях станції WСPN СІеvеlаnd Риbliс Rаdіо в неділю, 16 листопада 1997 року, під керівництвом редактора Петра Твардовського. Згодом диктором радіопрограми стала його дочка Оксана Рабосюк.

Ось і в листопаді 2012 року й виповнилося 15 років плідної праці української радіогодини УЗО, яка підтримує живий зв'язок з українською громадою Великого Клівленду і штату Огайо. У щонедільних програмах ми слухали цікаві коментарі політичних подій і новин з України та світу, які кваліфіковано подавав редактор П. Твардовський. Приємне враження справляла гарна дикція українською мовою диктора О. Рабосюк. У кожній передачі були радіосторінки, присвячені важливим датам з історії України, українським національним, державним і релігійним святам, видатним історичним і культурним постатям українського народу. Передавались повідомлення з життя української громади, різні оголошення та вітання.

Часто наші слухачі мали нагоду почути місцевих представників української громади. Вони виступали на різні теми, що стосувалися актуальних питань з історії України, української культури, літератури, мистецтва, з громадського та релігійного життя і досягнень у суспільній праці. Таких виступаючих з місцевої громади за 15 років на радіопрограмі було 203 особи.

У радіопрограмах періодично виступали державні, політичні, культурні, релігійні діячі, науковці та представники українських громадських організацій з поза меж Клівленду та гості з України, які ділилися своїми думками з різних питань економічного, культурного і суспільно-політичного життя українців як в Америці, так і на рідних землях. Таких виступаючих гостей на радіопрограмах за 15 років було 72 особи. Назвемо з них лише найбільш відомих: Святійші Патріярхи українських церков-Гузар і Філарет; посли України в США–Юрій Щербак, Костянтин Грищенко, Олег Шамшур; депутати Верховної Ради України–Роман Безсмертний, Оксана Білозір, Ігор Осташ; ректори Києво-Могилянської та Острозької Академій–В’ячеслав Брюховецький, Сергій Квіт та Ігор Пасічник; ректори Харківського та Українського Католицького Університетів–Вільям Бакіров та Борис Ґудзяк; голова Всеукраїнського товариства “Просвіта”–Павло Мовчан; головний редактор газети “Шлях Перемоги”–Віктор Рог; журналісти–Мирослава Ґонґадзе та Василь Романчук; науковці-Сергій Комісаренко, Ольга Ісаєвич, Володимир В’ятрович, Ірина Фаріон, Руслан Забілий; головний режисер Львівського театру ім. М. Заньковецької–Федір Стригун; президент УККА–Михайло Савків; президент СКУ-Аскольд Лозинський; голова СФУЖО-Оксана Соколик; голова головної управи СУА-Ірина Куровицька; голова головної управи ООЧСУ-Богдан Федорак та ряд інших.

Радіохвиля "Україна" не забувала і наших дітей та молодь, голоси яких часто можна було почути на радіопрограмі УЗО. Це були учні Шкіл Українознавства та членство молодіжних організацій Пласту і СУМу. Так, протягом 15 років в українських радіопрограмах брало участь 150 дітей і молоді. Отже, всього за 15 років на радіохвилі “Україна” виступало 425 осіб. Це свідчить про те, що ця прогама була дійсно загальноукраїнською громадською радіопрограмою. За висловом багатьох слухачів програма радіохвилі “Україна” була однією з найкращих українських програм від часу поселення українців у Клівленді та в штаті Огайо.

На радіохвилі "Україна" завжди лунали прекрасні українські пісні, які не тільки насолоджували українського слухача, але й залюбки їх слухало широке коло американців, що мали можливість запізнатися з високо розвиненою музичною культурою України. Таких успіхів у праці на радіохвилі "Україна" було досягнуто завдяки підтримці української громади. Особливо слід відзначити наполегливу працю протягом 15-ти років редакції радіохвилі "Україна". Щиру подяку заслуговують член Національної спілки журналістів України редактор радіопрограми Петро Твардовський та диктор Оксана Рабосюк, які вклали багато зусиль, змістовної і творчої праці на радіохвилі “Україна для популяризації української мови, культури, українських традицій і звичаїв, пісень та музики серед української громади.

За особистим бажанням редактора Петра Твардовського і диктора Оксани Рабосюк вони обоє завершили 25 листопада 2012 р. свою 15-річну успішну трудову діяльність на українській радіопрограмі. Я впевнений, що їх імена, які звучали протягом 15-ти років на радіохвилі “Україна”, ще довгі роки залишаться в пам’яті наших вдячних радіослухачів. А Петро Твардовський, який протягом 15 років редагував наш місцевий двомісячник, як пресовий орган Українських Злучених Організацій Огайо, ще продовжує працювати редактором цієї ж газети “Вісті УЗО”.

З приємністю хочу повідомити, що і редактор П. Твардовський, і диктор О. Рабосюк щиро зацікавлені в тому, щоб наша радіопрограма УЗО продовжувала свою діяльність. Через те вони вже протягом трьох місяців підготовляли до праці на своє місце журналістку Віру Іваницьку, яка є членом Національної спілки журналістів України. Тому я із вдячністю відзначаю, що вони обоє з розумінням поставилися до передачі країнської радіопрограми Вірі Іваницькій. Її голос вже неодноразово звучав на радіохвилі “Україна” і я певен, що вона буде гідно продовжувати довголітню і корисну працю на радіохвилі “Україна”, розпочату її попередниками. Від імені управи УЗО виношу щиру подяку редактору Петрові Твардовському і диктору Оксані Рабосюк за їх довголітню працю на українській радіопрограмі УЗО. Нехай Господь дарує їм добре здоров’я і щасливе многаліття.

1. Петро Твардовський та Оксана Рабосюк на радіостанції в останній день свого ведення програми радіохвилі “Україна”. 2. Віра Іваницька.

Published on 21 December 2012