Віктор РОГ

У пошуках шляху

Зазвичай, сідаючи писати відгук на книгу, яка сподобалась, мені варто лише торкнутися пальцями до клавіатури і текст починає народжуватися сам.

Зазвичай, сідаючи писати відгук на книгу, яка сподобалась, мені варто лише торкнутися пальцями до клавіатури і текст починає народжуватися сам. Цього разу ситуація складніша. І книжка добра, і автор близько знайомий, але чомусь важко дається текст. Чомусь… та власне тому, що збірка статей Сергія Пархоменка-Багряного «Творимо українську справу» увібрала в себе тексти на занадто різну тематику: гострі соціальні, освітньо-виховні проблеми, геополітичні аспекти, історичні дослідження… І досить важко охопити в коротенькій рецензії цей широкий вахляр думок і оцінок молодого публіциста.

Автор розмірковує над рядом запитань, котрі хвилюють суспільство і намагається знайти відповіді на них: яку країну, кому і як треба будувати, які історичні уроки слід засвоїти, чого уникати і остерігатися на шляху до нової України, хто і чому заважає національному поступу? Погодьтеся, нелегко навіть досвідченій людині, з науковими знаннями і багатим життєвим досвідом відповісти на них, проте Сергій береться за цю справу і йому вдається. І відповіді ці не банальні, а оригінальні і обґрунтовані фактажем, осмислені.

Хотілося б, щоби книжку прочитало якомога більше молодих людей, адже саме до них і звернені заклики автора, адже саме в молоді він і вбачає українську перспективу, адже саме молодим творити українську справу та користатися плодами цього творення, адже сам автор є молодою людиною, а отже його переконливе слово швидше дійде до свідомості ровесників.

Про зовнішньополітичний курс України та питання національної безпеки, про повстанський рух на Кубані, про проблеми зміни еліт і їхні характеристики, про руйнування Табачником системи національної освіти і проблеми житла для молоді, про багато чого іншого, цікавого і неординарного дізнається вдумливий читач збірки. Важливо, щоби він зробив правильні висновки і відгукнувся на заклик автора: «Творімо українську справу!»

Published on 26 November 2012