Юлій Хвещук

Міліцейські хвилювання

Видається, чим ближчим стає день виборів, тим більш нервують працівники МВС. Здається, вже свої збройні арсенали оновили, бронежилетами запаслися, бронетехніку приготували.

Видається, чим ближчим стає день виборів, тим більш нервують працівники МВС. Здається, вже свої збройні арсенали оновили, бронежилетами запаслися, бронетехніку приготували. Але якось все ж таки лячно, якщо десь у глибині душі клубочиться думка про можливість незаконних, злочинних наказів зі сторони «регіоналів», а в голові міцно вкарбувалося - страх перед владою і «владоохоронцями» в людей вже пройшов.

Тому, мабуть, і організувало МВС IX Міжнародну спеціалізовану виставку «Зброя та безпека – 2012». І мета її повинна скріпити дух «служителів ПР» - адже це «удосконалення технічної оснащеності правоохоронних та силових структур, пошук і просування перспективних розробок нових видів озброєння, військової техніки та техніки спеціального призначення». Тобто, «служителі», не хвилюйтесь – до 28 жовтня ми вас гідно «оснастимо», ви своє «відпрацюєте», а там, незабаром, і «перспективні розробки» стануть актуальними.

Захід 28 вересня відкривав особисто міністр Віталій Захарченко. Під час відкриття відбулися показові виступи та демонстрації дій силових підрозділів із застосуванням тактичного спорядження, спецзасобів й техніки. Свою майстерність продемонстрували силові підрозділи спеціалізованого призначення «Титан», «Сокіл», «Омега». Виступи з рукопашного - від підрозділу «Тайфун». Якось не пасувало виводити «на публіку» бійців «Беркута», відлупцьованого за останній рік всіма, від ультра сів до чорнобильців, кому тільки переповнилася чаша терпіння «покращення». Не обійшлося без «піонерів» - у відкритті взяли участь майбутні «владоохоронці», що займаються у спортивному клубі під егідою Державної служби охорони.

В своїй промові Захарченко пафосно розповів, що «органи» порушили 36 кримінальних справ за результатами перевірки інформацій про виявлення порушення законодавства під час агітації в ході виборчих перегонів. І гарантував стовідсоткову перевірку заяв, чи то там є адміністративне правопорушення, чи то на порушника чигає кримінальна відповідальність. І хотілося б повірити у щирість слів головного «владоохоронця». Але..

Але напередодні так невчасно голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Юрій Стець нагадав, що тільки за нинішній рік було 20 випадків побиття журналістів в Україні. І по жодному з цих випадків ні одна людина не відповіла. Навіть тоді, коли є відео, на якому б'ють журналіста.

Або ж нещодавні події під час фестивалю «Бандерштат» на Волині. Коли 4 серпня над його територією з’явився параплан (що само по собі могло загрожувати життю та здоров’ю відвідувачів) з якого очільник волинських комсомольців, а тепер ще й кандидат Михайло Кононович розкидав провокативні листівки, на яких було зображено офіційного військового злочинця Адольфа Гітлера поруч із Степаном Бандерою. Так от, «владоохоронці» Волині вирішили не відкривати кримінальну справу щодо Кононовича. За відсутності в діянні складу злочину. Комсомолець пояснив: листівки він виготовив самостійно в домашніх умовах, а пілота параплана Олександра Сінчука про розповсюдження агіток не повідомив.

Сінчука, проте, оштрафували таки на 1020 гривень за те, що виконував політ на власному параплані без реєстрації та відповідного дозволу. А стосовно змісту листівок - Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі вислухає висновки фахівців під час одного з засідань та прийме рішення. Колись.

Та дивлячись у відверте обличчя «слуги регіонального народу» Захарченка навіть на думку не спадає, що покарають тих, хто належить до ПР і порушує виборче законодавство, тих, хто переслідує і нападає на журналістів. Чи комсомольця, який паплюжив пам'ять Провідника ОУН, почесного громадянина міста Луцька.

Натомість приходить на думку, скільки доведеться докласти зусиль, щоб зламати цю систему влади одного регіону, та відправити (ні, не на пенсію) – на смітник історії разом з усіма її «охоронцями». Так, як це зробили в Грузії. Так, як це пора зробити після 28 жовтня в Україні.

Published on 28 September 2012