Олена Білозерська

Комунізм вдвічі гірший за нацизм

До нудоти остогидла передвиборча реклама комуністів, яка лізе в очі і вуха буквально звідусіль.

До нудоти остогидла передвиборча реклама комуністів, яка лізе в очі і вуха буквально звідусіль. Її навіть більше, ніж регіонівської.

На чиї гроші вони з таким розмахом піаряться – знати не можу, але підозрюю, що на ті ж регіонівські. Регіонали “зливають” комуністам свій колишній електорат – голоси тих виборців, які після відчутого на власній шкірі “покращення” за ПР вже ніколи не проголосують. За “Свободу” ця категорія, зрозуміло, теж не голосуватиме. Але могла б, з протестних міркувань, проголосувати за “Батьківщину”. Так щоб вам, дорогі співгромадяни, це й на думку не спало – ось для вас найкращий варіант: комуністи. Вони проти олігархів і за справедливість.

Громадяни, які на це купляться і проголосують за комуністів – це дуже нерозумні громадяни. Тому що, якщо виходити із суто практичних міркувань, то у майбутньому парламенті комуністи й регіонали негайно знову об’єднаються і діятимуть спільно, і “покращення” ще покращиться. А якщо з більш високих – час уже зрозуміти, що це злочинна ідеологія, і голосувати за неї – якнайменш, соромно.

Хтось не бачить різниці між нацизмом і комунізмом. А я бачу.

Комунізм гірший – щонайменше удвічі. І зараз поясню, чому.

Нацисти знищували людей за національною ознакою. За соціальною – не знищували.

Комуністи знищували людей за соціальною ознакою (дворянство, заможне селянство, інтелігенція) – але і за національною теж! І я зараз не тільки про Голодомор, який де-факто був знищенням усіх українців, адже практично всі українці в ті часи були селянами – я про інші народи теж. Згадайте депортацію кримських татар, чеченців, корейців… Це був справжнісінький геноцид, тому що від цього насильницького переселення в зимовий період на необжиту територію люди масово вмирали.

А якщо загинуло менше людей, ніж могло б – так це лише тому, що бардак у совку був більший, ніж у німців. У моєї родини знайомий сидів спочатку в німецькому концтаборі (бо потрапив до німців у полон), потім у радянському (за те ж саме). Коли його питали про різницю, він відповідав: “У німецькому було більше порядку”. Більше порядку – це означає, зокрема, що скільки і кого саме накажуть розстріляти – тих і розстріляють, кого скажуть повісити – повісять. А в радянському… Був випадок з академіком Дмитром Ліхачовим, коли він сидів на Соловках: він випадково дізнався, що його прізвище є у списку 300 людей, яких ось-ось мають повести на розстріл. Ліхачов десь сховався – і замість нього розстріляли іншу людину. За кілька годин він знову з’явився на своєму місці – і його вже не зачепили, бо план по розстрілах на найближчий час було виконано.

Можна було б сказати, що це “перегини”, властиві жорстокому минулому, яких давно позбулися і які засудили. Так ні ж, не засудили – бо саме українська компартія у наш час ініціює встановлення в Україні пам’ятників Сталіну. Цим вони раз і назавжди розписалися, хто вони є і чого прагнуть.

Не тільки практика застосування комунізму є аморальною – аморальне й саме вчення. Воно антиприродне, бо розвиток базується на конкуренції. А якщо скільки не працюй, а отримаєш майже таку саму зарплату, як твій ледачий колега – це призводить до регресу суспільства.

Ви могли б проголосувати за людей, які не приховують своїх нацистських поглядів і домагаються встановлення в Україні пам’ятників Гітлеру? Якщо ви не готові голосувати за таких злочинців – чому ж деякі з вас голосують за вдвічі гірших?

Published on 17 August 2012