Юлій Хвещук

У Львові почався «Народний суд» над Партією регіонів

Підписання Януковичем закону «Про засади державної мовної політики» мало для кого стало несподіванкою.

Підписання Януковичем закону «Про засади державної мовної політики» мало для кого стало несподіванкою. І підтвердило глибоке переконання більшості українців в тому, що членство в Партії регіонів є ознакою або патологічної ненависті на все українське (як от в Табачника, Колесніченка тощо), або хронічної байдужості (як от в Азарова чи того ж Януковича).

Регіонали усвідомлюють, що програють парламентські вибори. Спекулюючи соціально-економічною проблематикою, роздаючи безліч обіцянок, сьогодні вони опинилися віч-на-віч з власним обуреним електоратом. Але розчаровані виборці не повинні віддати голоси опозиційним силам. Їх мобілізують знову проголосувати за регіоналів – кепських господарників, «шахраїв і злодіїв» - але своїх, тих, котрі розмовляють російською мовою і не допустять уявної «насильницької українізації», якою вони самі ж і залякують Схід та Південь України.

Сьогодні потрібно подбати про те, щоб у наступному складі парламенту було якнайменше «регіоналів», і скасувати цей антиукраїнський, провокативний закон. Проте критику не можна обмежувати лише до керівників партії, авторів законопроекту чи народних депутатів з фракцій Партії Регіонів, КПУ або «тушок». Адже в суспільній свідомості зараз винуватими є Янукович, Азаров, Табачник, Литвин, Симоненко – «але голова обласної організації Партії Регіонів Петро Писарчук, депутати обласної ради Олег Баран, Олександр Сендега – це зовсім інші, нормальні люди, господарники». Українцям потрібно пояснити - кожен, хто є членом Партії Регіонів, є співучасником злочинної діяльності влади, і за колективний злочин кожен повинен нести індивідуальну моральну відповідальність.

Ще напередодні, об’єднані цією спільною ідеєю, громадські організації Львівщини започаткували кампанію «Народний суд». Серед них – Центр національного відродження ім. С. Бандери, «Українська справа», Молодіжний Націоналістичний конгрес, «Християнська Україна», «Український чин», «Небайдужі люди».

5 серпня на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку у Львові відбулася міжконфесійна молитва за мову. Львів’ян та гостей міста закликали молитись за свою мову, за вільний вибір, щоб вибори, які відбудуться в жовтні цього року, пройшли належним чином і ніхто нікому нічого не нав’язував. Запрошували всі конфесії, однак відгукнулися лише Українська греко-католицька церква та Українська православна церква Київського патріархату. Помолитися прийшло близько тисячі львів’ян.

А після завершення молитви, під звуки українських патріотичних пісень у виконанні Ореста Тучковського присутнім роздавали листівки, де повідомлялося про початок «Народного суду». Зокрема, організатори кампанії заявили:

«Ми не звертаємося до членів КПУ – криваві злочини, скоєні під червоними знаменами проти українців, відкидають можливість будь-якого спілкування з послідовниками цієї антилюдської ідеології.

Ми не звертаємося до членів Народної партії Литвина – тому що говорити потрібно з господарями, а не слугами.

Ми звертаємося персонально до кожного члена Партії регіонів:

1. В Партії регіонів невинуватих немає. Всі ви винуваті у розграбуванні України, нищенні української освіти, духовності, культури, а тепер і мови. Той, хто голосував, підписував розпорядження в адміністрації, винуватий так само, як і рядовий член цієї партії, який мовчить і не спалив чи не викинув привселюдно партійний квиток.

2. Ваші керівники замахнулися на українську мову, роздувають штучний мовний конфлікт, щоб відвернути увагу від своєї злочинної бездіяльності на державних посадах, від своїх злочинів проти власного народу.

3. Зробіть свій вибір – ви українці чи регіонали? Кожен член партії, а перш за все депутат місцевої ради, повинен визначитися. І скласти або партійний квиток, або мандат. Тому що співучасникам організованої злочинної групи з розколу України немає місця ні у владі, ні в органах місцевого самоврядування».

Далі йшов перелік керівників Львівських обласної, міської та районних в місті організації ПР та координати їхніх партійних офісів (адреси, телефони, електронна пошта). Щоб кожен громадянин міг особисто, у зручний для себе спосіб запитати керівників ПР у Львові: «Ви українці чи регіонали?».

Published on 10 August 2012