Сергій Пархоменко

Комуністи, кому ви брешете?

Послідовники ідей Леніна-Сталіна з Комуністичної партії України розпочали свою агітаційну кампанію ледь не в більших об’ємах, ніж їх «патрони» з Партії регіонів.

Послідовники ідей Леніна-Сталіна з Комуністичної партії України розпочали свою агітаційну кампанію ледь не в більших об’ємах, ніж їх «патрони» з Партії регіонів. Повсюди їхня реклама, з’являються їхні бігборди, на яких вони обіцяють одних посадити, а іншим – достойну заробітну платню, пенсію, безкоштовну медицину і освіту. На кожному кроці виникають агітаційні намети, в яких юнаки та дівчата за 150-200 грн. на день роздають кольорову недешеву продукцію, в якій адепти марксизму на чому світ клянуть не лише опонентів з «буржуазно-націоналістичної» опозиції, але й, увага, союзників по Партії регіонів.

При чому владі перепадає подекуди набагато більше, ніж опозиціонерам. Риторика про «помаранчевих» запроданців «загниваючого Заходу» поступається місцем невдоволенню соціальною політикою влади, її реформами, починаючи від пенсійної і закінчуючи критикою зовнішньої політики команди Януковича. В агітаційних пасквілях комуністів Президент Янукович виглядає не меншим посібником Держдепу США, ніж колись Тимошенко і Ющенко.

Більш того, КПУ в своїй риториці питанням мови, історії та геополітичної позиції тепер віддає другорядне значення. На перших ролях, як і колись, – соціальна демагогія, критика «олігархів-буржуїв», чиновників-корупціонерів та інших нечесних на руку діячів.

«Комерціалізують освіту», «ліквідовують безплатну медицину», «оббирають пенсіонерів», «душать малий бізнес», «не дають соціальне житло», «забудовують спортивні майданчики», «споюють народ» - це далеко не повний перелік звинувачень, які сиплять на союзників з ПР комуністи зі сторінок своїх газет.

До речі, своєї преси комуністам не займати, і в переважній більшості недешевої. Крім «Робітничої газети» і «Київської правди», комуністи видають спецвипуск газети «Голос ЮА», додаток, кольоровий знов таки, до «Робітничої газети» - «По правде говоря» і партійний бюлетень «Комуніст». До речі, останній має найбільший наклад в Україні – 1 млн. примірників.

А «Голос ЮА» - це не лише газета, а ціле інформагентство, яке має відношення до колишньої коханки Петра Симоненка, а нині – його нової дружини Оксани Ващенко.

Цікаво, звідки в партії, яка на словах так ненавидить буржуазію, є кошти аби тримати стільки видань, замовляти стільки наочної продукції та платити агітаторам? Як вдалося вияснити автору з власних джерел, основним спонсором КПУ виступає така держструктура, як Державна митна служба та її керманич Ігор Калєтнік. Щоденний прибуток митниці складає, за наданою автору інформацією, понад 15 млн. грн. Крім того, у комуністів є й інші люди у впливових державних комітетах.

Та й статки більшості керманичів КПУ є достатніми, аби хоча б частково забезпечувати таку масштабну у фінансовому плані. Пригадайте лишень на яких авто вони їздять, які костюми вдягають, пригадайте годинник Симоненка за 4 тис. доларів…

Також очевидним є те, що така масштабна агітація не була б можливою, якби на неї не було «височайшої» згоди української влади. Але чому ж тоді комуністам дозволяють так відверто критикувати своїх союзників, навіть не союзників, а де-факто своїх господарів? Що це, конфлікт в середині парламентської більшості? Суперечка за округи?

Насправді все набагато простіше. Влада йде декількома колонами, бо розуміє, що частина виборців ПР розчарувалась у цій партії і їх голоси перейдуть радше комуністам. Це принаймні краще, ніж якби вони перейшли до справді опозиційних сил. От і дозволяє влада комуністам нібито відмежуватися від себе, а за одне й використати ту ж саму риторику, яку застосовує опозиція. Мовляв, хай ці дурні думають, що комуністи за народ, що вони проти регіоналів та їх «реформ».

Тим часом проходження комуністів в парламент забезпечить ПР шанси отримати нову більшість. І як би там комуністи не били себе в груди, що вони «за простий робітничій народ» і що вони принципово відмежуються від олігархів з Партії регіонів тільки-но отримають пристойну кількість місць в парламенті, але реальність буде зовсім іншою: «червоні» знову вступлять в коаліцію з ПР, єдине, що виставлять умову надання їм більшої кількості місць у виконавчій владі. А там вже разом із «союзниками» продовжать «дерибан» національних багатств, проти якого так затято демонстративно виступають перед виборами.

Published on 30 July 2012