Сергій ВЕРЕСЕНЬ

Історія засуджує

Збірник матеріалів Міжнародної наукової конференції «Співпраця СРСР і Німеччини у міжвоєнний період та під час Другої світової війни: причини і наслідки»

Збірник матеріалів Міжнародної наукової конференції «Співпраця СРСР і Німеччини у міжвоєнний період та під час Другої світової війни: причини і наслідки», котра проходила в Києві 5-7 листопада минулого року, має всі підстави стати сенсаційним і претендувати на входження до списку «екстремістських» поруч з дослідженнями про Голодомор в переліку видань, оприлюднених Мінюстом Російської федерації.

Конференція, організована Київською міською організацією Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса, Громадським інститутом історичної пам’яті, НАУКМА, та Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000» зібрала добірне гроно науковців з різних областей України та з Угорщини, Фінляндії, Чехії, Грузії, Російської Федерації, серед яких Анатолій Русначенко, Володимир Сергійчук, Іван Патриляк, Олександр Музичко, Віктор Ревегук, Станіслав Кульчицький, Сергій Кот, Василь Ільницький, Євген Сверстюк.

Цікавими були і теми доповідей, наприклад «Порівняння політико-ідеологічних доктрин російського комунізму та німецького націонал-соціалізму» (Степан Кириленко), «Марксизм (марксизм-ленінізм) як теоретична основа розв’язання Другої світової війни» (Роман Матузко), «Похідні групи ОУН у Полтаві» (Віктор Ревегук), «Гітлер – Сталін і українське питання» (Роман Круцик), «Співпраця СРСР і націонал-соціалістичної Німеччини у радянській пресі 1939-1941 рр.» (Сергій Жовтий).

«Конференція має стати дуже серйозним імпульсом і сигналом для суспільства. Треба переводити справу й у політичну площину. Ми нарешті повинні почати процес осудження і засудження комуністичної ідеології як злочинної, тотожної фашизму, і після того перейти до практичних юридичних справ, що мають на меті цю ідеологію визнати (щонайменше в Україні) злочинною, а також до заборони комуністичної партії і всіх організацій, які сповідують цю злочинну ідеологію», - підкреслив у вітальному слові до учасників зібрання Володимир Огризко.

За підсумками роботи конференції було прийнято Ухвалу, в якій, зокрема стверджується антилюдський тоталітарний характер комуністичної та націонал-соціалістичної ідеологій та їхньої злочинної практики. Науковці вважають за доцільне «заради утвердження історичної справедливості заснувати окремий міжнародний трибунал, який ґрунтується на Римському Статуті, для розгляду злочинів комунізму та розпочати судове переслідування живих виконавців комуністичних злочинів», адже «непокараність комуністичних воєнних злочинів і злочинів проти миру та людяності породжує легковажне до них ставлення в суспільстві багатьох європейських держав, а відтак провокує рецидиви тоталітаризму, авторитаризму, неповаги до людських свобод у державах посткомуністичного простору».

Учасники конференції виступають з ініціативою звернутися до урядів та парламентів країн, які постраждали від комуністичних режимів, а також країн, які усвідомлюють небезпеку комуністичного тоталітаризму, з проханням розпочати роботу над виробленням відповідного статуту міжнародного трибуналу з проведення міжнародного судового процесу над злочинами комуністичних режимів.

Published on 4 July 2012