Олександр Герасевич

«Зірниця» не виховує молодь на радянських традиціях? Не смішіть народ!

Табачник і Сафіуллін продовжують дурити людей і пропагувати радянщину

До написання цього матеріалу мене підштовхнули два моменти. Нещодавно пригадав засідання круглого столу на тему виховання патріотизму серед учнівської молоді, в якому брали участь представники громадських організацій та Міністерства освіти, науки, молоді і спорту. Піднімалося питання про організацію військової гри «Зірниця», за проведення якої відповідає МОН та підзвітні структури. На прохання громадських активістів принаймні змінити назву гри, аби від нею поменше «віяло» радянською епохою, чиновники почали запевняти, що назва не грає ролі, що сама гра зовсім не побудована на традиціях СРСР, не пропагує комунізм і т.д. і т.п.

До чого я веду? Справа в тому, що 4 квітня на сайті Державної служби з питань молоді і спорту, яка підпорядковується Міносвіти, було вивішено список затверджених програм, розроблених всеукраїнськими молодіжними та дитячими громадськими організаціями, поданих на конкурс проектів Міністерства торік із зазначенням обсягів їх фінансування. Ці списки, на лихо для вищезгаданої установи, потрапили мені на очі.

І що ж цікавого було в тих списках, що привернуло мою увагу і змусило згадати про круглий стіл по вихованню почуття патріотизму? Все та ж таки «Зірниця». Вгадайте, кому довірили її проведення? Якщо ви скажете, що проводити гру буде само Міністерство, то без сумніву помилитесь. Бо «Зірницю» буде цього річ організовувати Ленінська Комуністична Спілка Молоді України. Ця структура є припартійною організацією Комуністичної партії України. Фінансування програми буде в межах 250 тисяч грн. – найбільша сума, яку виділило Міністерство на проекти цього року!

Питається: про яку політичну незаангажованість йшлося в словах чиновників на вищезгаданому круглому столі? Кого вони намагалися обдурити, говорячи, що гра не побудована на радянських традиціях, не несе радянську ідеологему і не пропагує «совєтсько-комуністичні» цінності?

Адже організація «Зірниці» Міністерством – це одна річ, але ж її проведення довірили тим, кому, власне, за логікою речей і мали б довірити. А всі розмови про позаідеологічність проекту є верхом цинізму з боку чиновників.

Все стає зрозумілим, якщо промоніторити в інтернеті, яким чином і хто займався «Зірницею» ці роки. На сайті КПУ є дуже багато матеріалів із фото, де описуються регіональні змагання в рамках «Зірниці», в яких незмінним організатором і натхненником виступає ЛКСМУ. З матеріалів видно, що до проведення гри долучають офіцерів ЗСУ, а також керівництво середніх загальноосвітніх закладів. Тобто, фактично керівників шкіл, а ще гірше – учнів втягують в політику, методом «Зірниці» «ненав’язливо» пропагуючи комуністичні цінності та Компартію загалом.

Тепер у комуністів буде повна свобода дій, враховуючи підтримку з боку держструктури молодіжному крилу КПУ. Щодо того, як буде цю свободу дій використовувати ЛКСМУ, сумнівів немає. І як таке «патріотичне виховання» може відбитися на шкільній молоді – також можна не сумніватися: несформованим в політичному та ідеологічному плані особистостям легше навіювати хибні цінності та прищеплювати шкідливу політичну позицію. Одним словом, виховання у дусі «совка» триватиме тепер уже з «благословення» офіційної влади.

Ми вже писали про «незаангажований» з боку Табачника і Сафіулліна розподіл коштів для молодіжних організацій, про подвійні стандарти у роботі з молоддю – з іноземцями круглі столи проводити мають патріоти, а кошти «дерибанити» – тільки свої. Але на фоні «Зірниці» навіть це видається «дрібним бешкетництвом».

В такій ситуацій адекватні люди, які не хочуть, аби їх дітей втягували у політику і промивали мізки «червоною» пропагандою, повинні для початку вимагати у МОН пояснити, яким чином міністерську програму реалізує політична та ще й припартійна організація. А як максимум – протестувати проти такої політики Міністерства та вимагати від його очільників забиратись геть.

В таблиці наведений повний перелік проектів, профінансованих МОН

Published on 23 April 2012