Сергій Багряний, УІС

Беркуту наказали «Фас!»

Після підприємців та чорнобильців міліція взялася за молодь.

Після підприємців та чорнобильців міліція взялася за молодь.

22 березня влада знову продемонструвала, що ніякою демократією в її методах і не пахне. Цей день засвідчив, що правляча команда панічно боїться проявів громадянського невдоволення і готова йти на будь які дії, аби не допустити протестів.

Під час мирної акції «Готуй намети на весні», організованої рухом «Вставай!», до кого входять припартійні молодіжні організації «Батьківщини», «Фронту змін», УДАРу, Народного Руху України, ВО «Свобода», працівники спецпідрозділу «Беркут», не особливо церемонячись, почали хапати молодих активістів і намагалися затягнути їх в автозак.

Це сталося після того, як молодь зробила спробу символічно розкласти намети на Майдані Незалежності, таким чином демонструючи готовність суспільства до масових протестів, які, очевидно, відбудуться восени. На переконання організаторів акції, після парламентських виборів має відбутися сплеск народного невдоволення, каталізатором якого послужить результат голосування, який буде сфальсифікований владою. А значить, треба готуватися до нового Майдану, а який же Майдан без наметів, - кажуть молоді активісти.

Реакцію влади на намети вже зараз спрогнозувати не важко. Як тільки активісти Молодого Народного Руху встановили два намети, на них налетів сумнозвісний загін «Беркут» і потяг до автозаків, псуючи одяг і наносячи тілесні пошкодження.

Добре, що молодих мітингувальників вдалося «відбити» у міліції завдяки заповзятості інших учасників акції (намагалися блокувати дії співробітників МВС), а також втручанню преси та народних депутатів від БЮТ та Фронту Змін, які підійшли на акцію.

«Акція була абсолютно законною, ніхто не забороняв її проведення. Дії міліції є обурливими і неправомірними. І вони свідчать, що влада дає вказівку бити всіх – і молодь, і підприємців, і афганців, і чорнобильців аби залякати суспільство, аби заткнути нам рот. Але гарантую – у них нічого не вийде! Нас не залякати і ми все одного переможемо!», - каже Голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Кузан, який також долучився до заходу.

Сергія підтримує і голова Київської міської організації Молодого Народного Руху Олексій Захарченко: "Те, що відбулося на Майдані Незалежності - це повне свавілля міліції, яке чітко характеризує Україну як поліцейську державу. Працівники міліції та спецпідрозділу Беркут просто "порвали" молодь, наслідком чого є розірваний одяг, синці та розпотрані мобільні телефони молодих патріотів, які прийшли на санкціоновану акцію. Але молодь не здалася і трималася пліч-о-пліч до кінця! Результатом цього є те, що беркутівцям не вдалося затримати жодну молоду людину, а намет все ж вдалося встановити!".

«Це лише початок! Влада вкотре показала своє справжнє обличчя! Ось вам і свобода, і демократія, і воля з беркутівськими пагонами. Янукович не виконав жодної обіцянки молоді. Ми не маємо ні молодіжного житла, ні якісної освіти, ні контрактної армії… Восени ми зробимо свій вибір і покажемо владі свою позицію. І якщо треба буде, поставимо намети по всій Україні – за свободу вибору і за правдиве волевиявлення», – підтримує колег Сергій Прожейко, керівник молодіжного крила КМО ПП «Фронт Змін».

“Активізація молоді, яку ми спостерігаємо останнім часом, вселяє надію в завтрашній день України. Акції “Покажи червону картку Януковичам”, “Готуй намет восени”, створення і розгортання кампанії ВСТАВАЙ!, акції херсонських студентів, протести миколаївських громадян та інші події, яскраво засвідчують, що країна прокидається з зимової сплячки. Молодь має шанс змінити ситуацію, і у неї все може вийти успішно. Подібні акції по розгортанню наметів ми проведемо починаючи з 29 березня по всій Україні”, - каже ще один відомий молодіжний діяч Олександр Солонтай.

Насамкінець учасники акції пообіцяли владі, що такими заходами громадянський опір не обмежиться. «Ми продовжуємо нашу боротьбу! Якщо режим розраховує сфальсифікувати вибори і сподівається, що йому за це нічого не буде – він дуже помиляється!», - кажуть молоді громадські активісти.

Published on 23 March 2012