Олекса Олич

Клюєв в ролі героя-рятівника

На тлі наростання соціальних протестів «регіонали» поволі починають втрачати останні крихти логічного мислення.

На тлі наростання соціальних протестів «регіонали» поволі починають втрачати останні крихти логічного мислення. Коли ледь не щодня протестувальники як за звичкою б’ються з міліцією (і б’ють її), коли вже навіть у Донецьку люди з лопатами та вилами виламують двері облдержадміністрації (традиційно відлупцювавши охорону), влада, немов у якомусь стані приреченості, вирішує створити для себе додатковий фронт.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який змінює порядок нарахування виплат при народженні дитини.

Наразі за народження першої дитини українська родина отримує близько 27 тисяч гривень, за другу - 54 і третю - 109. Для отримання цих грошей за новим законом треба буде подати довідку про склад родини і доходи усіх її членів. Раніше таких документів не вимагали. Також передбачалося обмежити право на отримання допомоги на дитину самотнім матерям, у яких середньомісячний дохід перевищує величину, яка розраховується як сума встановлених на момент звернення відповідних прожиткових мінімумів для кожної дитини і середньої зарплати в галузях економіки. Мета - відсіяти від соціальної допомоги заможних громадян. У Мінсоцполітики переконані, що в Україні є лише 20% людей, які насправді потребують державної допомоги.

Крім цього, уряд по всіх областях запланував експеримент «Непрямі методи оцінки доходів громадян». Перевіряти матерів-одиначок, які претендують на соціальну допомогу. Про їхні доходи інспектори управлінь праці і соціального захисту повинні випитувати сусідів (наскільки такий метод прививання звички «стукацтва» є моральним – зрозуміло, наскільки ефективним для розкладання суспільства, зведення порахунків – також). Соціальну допомогу не призначатимуть тим жінкам, які мають кондиціонер, сучасний велосипед, скутер, посудомийну машину, хто робить ремонт з використанням дорогих будматеріалів. Також інспектори цікавитимуться наявністю співмешканців і квартирантів, породистих тварин та отриманням грошових переказів з-за кордону. Отже, всі діти повинні користуватися велосипедами не пізніше 1991 року випуску, і гратися тільки з безпородними песиками.

Як свідчать результати опитування, 57,11% українських мам витрачають державну допомогу на дитину до трьох років швидше, ніж за один тиждень. На місяць дитячої допомоги в Україні в 2011 році вистачає лише 5,39% мам.

Усе це на фоні повідомлень про те, що МВС, згідно з даними «Вісника державних закупівель», закупило захисних шоломів на суму 2,27 млн. грн. А також медичне обладнання, зокрема, підводні душі-масажі по 100 тисяч гривень за комплект, три перлинні ванни по 50 тис. грн.. за штуку, ванну для підводного душу-масажу з гідромасажною системою за 170 тис. грн. та систему для гідроколонотерапії за 190 тисяч гривень. Перлинні ванни - одна з процедур гідротерапії, засіб для загального оздоровлення і зміцнення захисних функцій організму, зняття стресових станів, тонусу всіх життєво важливих органів. Як пояснили в МВС, відсутність цієї апаратури та обладнання не дозволяла проводити оздоровлення, а також найменш травматичні хірургічні втручання при травмах суглобів у працівників та пенсіонерів органів внутрішніх справ.

Зрозуміло, що влада олігархів не буде поповнювати бюджет з власних рахунків, а «зміцнить і оздоровить» МВС та спробує залізти в кишеню кожного громадянина. Втім, владі бракує розуму навіть для того, щоб зрозуміти – замість економії, нововведення матиме протилежний ефект і лише збільшить витрати. Адже непрямі оцінки доходів теж має хтось робити. Соціальних інспекторів недостатньо, тому доведеться наймати людей.

Мабуть, перший віце-прем`єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв зрозумів це, бо вміє рахувати. А можливо, таки здогадався, що «Беркут» ще може сяк-так відбиватися від чорнобильців та афганців. Але коли б на вулиці вийшли матері, і хоча б один мозок, захований під шоломом, ризикнув би підняти кийка – пір’я полетіло б і з «Беркута», і зі всієї влади разом чи поодинці знайденої натовпом.

Тому Клюєв поспішив запевнити, що законопроект, який обмежував права сімей з дітьми на отримання матеріальної допомоги, буде відкликано урядом з Верховної Ради. Гучно заявивши: «Ми не дозволимо вводити додаткових довідок або обмежень. Навпаки, ми зобов`язані збільшувати допомогу і максимально спрощувати всі процедури. Держава має стимулювати підвищення народжуваності. Молоді матері мають відчувати турботу і підтримку».

«Регіонали» змогли зітхнути з полегшенням – відкриття ще одного фронту соціальної боротьби вдалося уникнути. Завдяки пильності першого віце-прем`єр-міністра. Та чи вистачить клюєвської пильності на всі дурощі «азаровщини»? Людські можливості не безмежні.

Published on 5 December 2011