Юлій Хвещук

Смерть голодуючого шахтаря в роковини Голодомору

Робота Януковича задля зміцнення вертикалі влади носить цілком патріотичний характер (адже диктується патріотизмом, любов’ю до великої Батьківщини – Донбасу, і маленької – Межигір’я).

Робота Януковича задля зміцнення вертикалі влади носить цілком патріотичний характер (адже диктується патріотизмом, любов’ю до великої Батьківщини – Донбасу, і маленької – Межигір’я). І коли цьому намагається протидіяти психологічно травмований афганець, важко хворий чорнобилець, чи звичайний галичанин (насправді - не український елемент, як доведено Табачником) – це ще можна зрозуміти. Але коли бунтують свої ж, донецькі… Патріотичне серце крається від болю.

Ліквідатори чорнобильської аварії, які не повірили у цілодобове піклування владою своїх інтересів, 15 листопада розпочали в Донецьку голодування під приміщенням Пенсійного фонду. Така непатріотичність глибоко обурила суспільство, а особливо її правоохоронний елемент. 27 листопада о 19.00 близько 30 працівників МВС, одягнутих в цивільний одяг, не пред'явивши жодних документів, почали штурмувати наметове містечко й завалили армійський намет, який був наданий мітингувальникам МНС області. Нападники забрали з собою намет, 2 печі-буржуйки та генератор, що забезпечував табір освітленням і теплом. Решта інвентарю залишилася лежати на землі. Інших наметів не чіпали. Розрахунок був логічний – без тепла та світла протестувальники швидко розійдуться по домах самостійно, не витримавши погодних умов.

65-річний шахтар-інвалід Геннадій Конопльов не був чорнобильцем, він був головою ветеранської організації учасників війни і дітей війни міста Родинського на Донеччині, членом партії «Батьківщина». Приєднався до голодування 23 листопада. Коли повалили намет, де перебували 27 голодуючих, у ньому задимівся генератор. Люди опинилися під заваленим наметом, почали задихатися, атакуючі просто топталися по них. Конопльов помер від серцевого нападу. Померлого забрала «швидка». Міліція намагалася не підпустити чорнобильців до машини, виникла сутичка, в якій обмундировані правопорушники отримали заслужене.

Чорнобильці продовжують свою акцію протесту і вимагають від прокуратури Донецької області кваліфікувати як вбивство смерть Г. Конопльова, та, відповідно, порушити кримінальну справу за цією статтею. «Відбулося відкрите, неприховане, бандитське беззаконня. Влада показала своє справжнє обличчя», - сказав учасник акції, голова Донецької обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів Чорнобильської катастрофи «Чорнобиль-Єдність» Микола Гончаров. Представник БЮТ, народний депутат Михайло Волинець розповів, що півроку тому п’яний працівник міліції, перебуваючи за кермом автомобіля, вбив невістку загиблого Геннадія Конопльова. Розслідування не проводиться. Цей працівник міліції знаходиться нібито в розшуку.

В обласному управлінні МВС заявили, що їхні співробітники не були причетні до цієї акції. За їхніми словами, у всьому винні працівники МНС, які таким чином намагалися забрати свій намет.

Напад міліціонерів на містечко голодуючих чорнобильців та вбивство шахтаря-інваліда спричинене вірою в цілковиту безкарність кожного, хто віддано служить регіональному режиму. Водночас це є вершиною цинізму в дні, коли Україна вшановує пам'ять загиблих від Голодомору.

В 20-их роках більшість українці вирішили, що краще та спокійніше не битися за Україну під Крутами, в армії УНР, не відстоювати пізніше незалежність в повстанських загонах. Промінявши самостійність на обіцяну землю та рівність. Землю дали і відібрали. А Голодомором урівняли всіх. Коли в 1932-33 роках вони вмирали від голоду, а на їхніх руках – їхні діти, хто знає, як вони картали себе за свою пасивність десять років тому. За те, що не взяли тоді до рук зброї. Та було пізно.

Сьогодні не пізно. Ми пам’ятаємо Голодомор і не пробачаємо організаторів злочину. Рівно ж ми повинні не пробачати злочинів сучасного режиму. Їхніх ініціаторів та виконавців.

За словами учасників акції протесту в Донецьку, операцією, яка закінчилася вбивством, керували заступник начальника ГУ МВС України в Донецькій області Роман Романов і начальник ГУ МВС в м. Донецьку Юрій Седнєв. Пам’ятаймо.

Published on 28 November 2011