Костянтин Єлишевич

"Back in the USSR"?

Янукович вирішив, що краще Тимошенко в руках, ніж асоціація з Євросоюзом у небі.

Янукович вирішив, що краще Тимошенко в руках, ніж асоціація з Євросоюзом у небі.

Він назвав звільнення екс-прем’єра неприйнятним, оскільки проти неї було висунуто нові звинувачення. У відповідь керівництво ЄС скасувало візит Президента до Брюсселя, наголосивши, що Україна повинна дотримуватись верховенства права. А гарант спробував зробити гарну міну при поганій грі, запевняючи, що мовляв, не дуже нам та Європа і потрібна.

Отримавши відкоша на Заході, влада очікувано розвернулася в бік Кремля - Микола Азаров підписав договір про зону вільної торгівлі в рамках СНГ, почалося зближення з Митним союзом, а в Донецьку відбувся помпезний російсько-український форум за участі Дмітрія Медвєдєва.

Як і у випадку з Харківськими угодами, Москва "віддячила" фігурою з трьох пальців - особливих умов і дешевшого газу Києву ніхто не обіцяє. Через власні проблеми Росія може надати Банковій лише політичну, але не фінансову підтримку - навіть маленька Білорусь давно сидить на голодному пайку.

Натомість розворот на схід закриває європейський ринок і ускладнює стосунки з кредиторами та інвесторами - агентство Fitch і Світовий банк знизили рейтинг України, а стрімке зростання зовнішнього боргу ставить державу на грань дефолту.

Економити на собі влада не збирається, переклавши тягар на громадян - тож не дивно, що сумарний рейтинг опозиції значно вищий, ніж "регіоналів", а рівень підтримки Януковича обвалився до 10%.

Чи не єдиний позитив останнього тижня - Верховна Рада скасувала власне рішення місячної давності, повернувши зимовий астрономічний час.

Тож 30 жовтня знову переводимо стрілки - сходити о 9-й ранку сонце не буде. Шкода, що Банкова виправила тільки одну скоєну нею дурницю - а через іншу готова тягти Україну в новий СССР імені Путіна.

Однак стратегічної перспективи такий курс не має - електоральні настрої свідчать, що надовго у клубі пожиттєвих диктаторів ми не затримаємося.

Тим часом з’явилася інформація про загибель Муаммара Каддафі – навіть тирани не вічні, хоча самі вважають інакше.

Published on 24 October 2011