Юлій Хвещук

Влада-афганці: 0-2

На тлі «Печерської справи» якось менш поміченою пройшла спроба влади взяти реванш над афганцями.

На тлі «Печерської справи» якось менш поміченою пройшла спроба влади взяти реванш над афганцями. Яка закінчилася черговою поразкою. Роздратована подіями 20 вересня під Верховною Радою, коли нардепи розбігалися, а «Беркут» відступав, регіонали для збереження гідності витримали паузу, тоді ніби «все вирішили» з українським союзом ветеранів Афганістану «офіційного» Сергія Червонописького. А 13 жовтня зробили хід у відповідь.

Вранці в офіс київської організації афганців «Ніхто, крім нас» увірвалася податкова міліція. Один з них, майор, вдарив по обличчю жінку-секретаря. Паралельно спробу обшуку зробили і у приватному помешканні лідера організації Олександра Ковальова, та в приміщенні Донецької обласної організації. Афганці миттєво прибули в офіс і заблокували шістьох податківців, оголосивши їм про «громадський арешт» – до прибуття міліції та складення протоколу про побиття. Ті були вимушені проводити обшук вже під контролем півсотні афганців. Прибули народні депутати. Податківці розгублено (перелякано) пояснювали, що є рішення Макіївського суду через незаконне видобування вугілля у місті Торез на Донеччині.

Спроби начальства ДПА звільнити підлеглих від «насильного утримання» припинилися після ввічливої, але негативної відповіді. Начальство помчало терміново писати прес-реліз. Згодом, у прес-центрі Державної податкової адміністрації повідомили, що їхні співробітники з податкової міліції ДПА у м. Києві діяли на виконання доручення слідчого відділу податкової міліції ДПА у Донецькій області та постанови від 9 жовтня суду м. Макіївки.

Самі афганці чітко пов’язали наліт на своє приміщення із запланованим ними на 14 жовтня Форумом громадських організацій в Києві. Це – спроба залякати організаторів, а також вилучити списки всіх учасників з метою подальшого їх переслідування.

Зрештою, протокол побиття жінки було складено. Податківці, не виявивши жодної господарської документації, похапцем скористалися дозволом забиратися. Наступного дня відбувся і Форум, де обговорювали деталі регіонально-афганскої війни. Зовсім не того противника вибрала собі влада. Ці люди не бояться ні податківців, ні «Беркута». Натомість, влада вже боїться їх.

Published on 17 October 2011