Артур Єременко

Шустер – Live в новій іпостасі

30 вересня на 1-му каналі українського телебачення відбулось чергове телешоу Шустер-Live.

30 вересня на 1-му каналі українського телебачення відбулось чергове телешоу Шустер-Live. Проте, цього разу, його ведучий пан Шустер, який пропагує в Україні демократичний шлях її розвитку і свободу слова, чомусь раптом відхитнувся від традиційної його тематики.

Звертаючись до запрошених на передачу молодих українців і представників таксомоторної служби в Україні Шустер, за прикладом деяких країн, що вибачились перед євреями за їх знищення німецькими нацистами у 1941-1945 роках, запропонував учасникам цього зібрання проголосувати запитання: Чи повинна і Україна вибачитись перед євреями за їх знищення нацистами під час другої світової війни?

Тож на це запитання позитивно відреагували 80 відсотків голосуючих.

Але подальше обговорення цього голосування повергло Шустера в шок, оскільки один з учасників цього телешоу аргументовано довів його абсурдність.

Збентежений цим Шустер поспішливо звернувся за допомогою до колишнього керівника Запорізької області Євгена Червоненка, який захист розгубленого Шустера розпочав з заяви, що він є українцем єврейського походження. Проте подальші доводи цього українця і бувшого президента Л.М.Кравчука стосовно вибачення України за нацистське знищення євреїв виявились малопереконливими.

До того ж і сам Шустер, пропонуючи своє голосування, навряд чи усвідомлював разючу його алогічність. Адже край нацистському вбивству євреїв поклав лише розгром фашистської Німеччини, а обійшовся він Україні у сім мільйонів загиблих її громадян. Тож за якою логікою ініціював Шустер своє голосування про вибачення України за нацистський злочин перед євреями? Чи ж може заперечувати Шустер, що завдяки участі України в розгромі фашизму і було покінчено з цим злочином? Проте до пана Шустера є ще і такі запитання:

- чи не буде Шустер заперечувати, що заподіяне ним голосування на телешоу 30.08.11 стало намаганням переконати українців, що їх співчуття жертвам насильства засвідчує одночасно і їхню причетності до нього?

- чи стане заперечувати Шустер, що не Україна має просити пробачення у євреїв за злочин нацистів, а саме євреї повинні дякувати колишній багатонаціональній радянській громадськості, а у їх числі і українцям, які розгромили німецький фашизм і цим зберегли євреїв від поголовного їх знищення?

- чи стане заперечувати Шустер, що його статус громадянина іншої держави не дає йому права звертатись до громадськості України з запитанням, відповідь на яке вправі давати лише влада держави і всеукраїнський референдум?

І якщо пан Шустер самокритично поставиться до цих запитань, то є надія, що за свій провокаційний вчинок на телешоу Шустер-Live він вибачиться перед Україною.

Published on 10 October 2011